Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi értelme az osztálytalálkozó...

Mi értelme az osztálytalálkozónak?

Figyelt kérdés

Anya teljesen be volt zsongva egész héten, hogy osztálytalálkozó, aztán mikor mondtam neki, hogy mi ez a nagy izgalom, akkor "leugatott". Az én álláspontomat elmondtam neki, de nem értett egyet: szerintem nincs értelme az osztálytalálkozónak, mert, ha én 20 vagy 25 évig nem beszélek a volt osztálytársaimmal, akkor miért találkozzam velük? Nyilván nem volt semmi közös bennünk, ami miatt az iskolán túl is bimbózhatna a kapcsolatunk. Aki fontos, aki megmaradt barátnak, azzal úgyis mindennap beszélünk. Ez csak formalitás.

20l


2014. szept. 27. 15:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért összetettebb dolog.


Van aki szimplán kíváncsi mi lett a másikkal, de nincsenek olyan mindennapi viszonyban, hogy megkérdezzék egymástól. Mondhatod azt hogy "aki fontos megmarad", de ez nem így van.


Pl egyetemen elkerül mindenki tök más városba, új csapatok, ismeretségek lesznek, a régiek is találnak új barátokat, és megy tovább az élet, utána meg mindenki melózik, karriert, családot épít. Nekem sincs pl meló tán hangulatom sokszor összeülni ezzel, meg azzal. 1-2 ismerős van akivel össze lehet mert helyben vannak.


Az biztos, hogy sokat jelent hogy bántak veled a többiek, vagy te velük, meg milyen volt a közösség.


Én is úgy vagyok, hogy szarok is az egészre, mert aki haver volt, már 2 szót nem tudunk váltani, aki nem, azzal nem is akarok.


Azt is megértem aki "villogni" megy oda. Ha valakit kinéznek, szivatnak, akár külseje, akár a csendessége miatt, akkor annak jó érzés revansot venni.


Nekem is jó volt, mikor ált. sulis osztálytalálkozón pont azokon láttam a legnagyobb irigységet, akik anno leszóltak engem. Meg akik szívattak azért hogy tanulok, most kb gyári melót végeznek, és zéró kilátásaik vannak.


Volt olyan, mikor tökre elmentem volna osztálytalálkozóra, mikor épp jól álltak a dolgok, meló, suli, barátnő is volt, jól is nézett ki...nem azért hogy fölényeskedjek, pusztán lássák, hogy akit leszóltak, az mégsem olyan életképtelen mint ahogy gondolták.


Viszont jelenleg pont ezért sem mennék, mert nem úgy állnak a dolgaim, és semmi kedvem azt hallgatni, hogy másnak bejött az élet.


Szóval ja, tulajdonképen az osztálytalálkozó ilyen, azért mennek az emberek hogy dicsekedhessenek kicsit, én is azért mennék csak.

2014. szept. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ált. sulis osztálytalálkozómra nem mennék el, mert nem szerettem az osztálytársaimat, piszkáltak. Nem vagyok kíváncsi rájuk. Viszont a középsulisra nagyon szívesen elmennék, remélem lesz is! Igaz, itt is voltak akik piszkáltak, de utolsó évben sikerült beilleszkednem, és akikkel lógtam, akikkel elvoltam, velük szívesen találkoznék bármikor. Mert akkor nagyon jól éreztem magam velük, befogadtak, megmutatták hogy én is szerethető ember vagyok. Bár én 5 hónapja ballagtam el a középsuliból, szóval még messze van az oszt.tali. De nekem már most hiányoznak, nagyon.

Az értelme szerintem az, hogy találkozhatsz azokkal az emberekkel, akikkel úgymond "felnőttél". Persze, az ált. sulisra én se mennék, mert nem érdekelnek.

2014. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem pont aktuális a kérdés.


Általános iskolai osztálytalim lesz nem sokára, de patthelyzetben vagyok. Akkoriban nagyon dagadt voltam és rendszerint csúfoltak emiatt, kiközösítettek engem, mert nem volt akkoriban olyan nagy szám. Tutyimutyi is voltam, mert nem tudtam kiállni magamért. Voltak akikkel jóban voltam, szóval miattuk szívesen elmegyek, de nem hiányoznak ők.


A gimis osztályommal viszont nagyon jóban voltam és velük sokkal szívesebben találkozom.

2015. aug. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!