Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanár megszabhatja az...

A tanár megszabhatja az iskolán kívüli tevékenységet?

Figyelt kérdés

A sport szakkörökre gondolok.

A tesitanár az ofőm. és ő "örülne" ha mindenki járna valamilyen sportra, vagyis kötelező.

Heti 5x van tesink emiatt már alapból hülyeségnek tartom a +mozgást, de mivel semmi érdemlegeset nem csinálunk megértem.

Én itthon edzem saját testsúllyal. Az osztályban én tudok egyedül normálisan guggolni, én tudok egyedül normálisan húzódzkodni és 2-en tudunk normálisan fekvőtámaszozni.

De nem érdekli, kötelező járni a délutáni sportszakkörökre (amik nevetségesek).

Én nem szeretnék azokkal a személyekkel pofátlan lenni akik ezeket megtartják, ha én ott lennék 100%, hogy beleszólnék, hogy ezt nem így kell (igazából bárhol megteszem ha tudom miről van szó) és akkor én lennék a rossz, ezt kerülném el azzal, hogy nem megyek és megtartom a saját edzésem amibe nem szól bele senki.



2014. okt. 10. 18:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Előírás, előírás..Persze, hogy megmondom én is a véleményemet, hogyha azt akarják megszabni, hogy a szabadidőmben mit csináljak. A tanároknak ez bőven túlmegy a hatáskörükön, egy munkáltatónak lehet nem, de messze vagyok én még attól, hogy rendszeresen dolgozzak, és az azért más. Ott a pénzemért dolgozom, ott valamit tenni is kell azért, hogy megkapjam. Ezzel szemben az iskolába azért járok, egyrészt mert kötelező, másrészt mert itt alapozom meg a jövőmet. Ha lekorlátozzák a délutánomat, és beszerveznek sportprogramokat akaratomon kívül, akkor az nem hiszem, hogy ezt a tanulást segíti elő. Maximum lefáraszt, nem marad sem időm, sem energiám a tanulásra, így inkább negatív hatással van minden másra. Aki szereti, az csinálja, de ha már így is törvénybe iktatták azt, hogy heti 5 testnevelésórát kötelezően meg kell tartani, akkor a tanár elégedjen meg ennyivel, a diáknak pedig szíve joga eldönteni, hogy ezen felül mennyit/mit sportol, ezt senki nem szabhatja meg neki. Tehát kedves 8-as, remélem érzed a különbséget. Majd ha fizetnek azért, hogy munkaidőn kívül dolgozzak, még ha nem is túlóradíjat, csak a rendes fizetésemet kapom, akkor nyilvánvalóan nem fogok visszabeszélni a főnökömnek, de itt szerintem akárki joggal áll ki az érdekeiért.
2014. okt. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gimiben volt egy buzgómócsing énektanárom, akinek az volt a mániája, hogy mindenkit be akart szervezni az énekkarba. És egyszerűen addig járt mindenki nyakára, szünetekben bejött az osztályba és prédikált, felírta az embereket megkérdezésük nélkül, és ha nem mentek el, akkor meg ment utánuk, az énekórákon meg csesztette őket, hogy végül szinte az egész osztály énekkaros lett.


Én soha nem voltam énekkaros, midig csodálkoztak is ezen. Az volt a titka, hogy amikor hozzám jött oda az a marha, egyszerűen belenéztem a szemébe, és határozott hangon, nyomatékosan azt mondtam neki, hogy "Tanár úr, NEM." Soha többet nem jött oda hozzám utána.

2014. okt. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva, nem teheti kötelezővé.

én igy is hülyeségnek tartom a heti 5 tesit. főleg hogy nem így vannak kitalálva a sulik, nagy iskolákban lehetetlen megoldani. nekünk 34főre jut egy harmad tornaterem. nagyon sok mindent lehet csinálni tényleg annyi helyen. semmi értelme, aki sportos alkat az úgyis csinálja ezt. de a tornaórákat nagyon kevesen szeretik, persze tanár függő.

Szerintem ha nem akarsz rosszba lenni az ofőddel akkor találj ki még valami külön órát vagy hogy tanulnod kell akármi.

de ne nagyon szólj neki vissza ha lehet..

ő lehet csak jót akarna neked mert látja hogy tehetséges vagy.

2014. okt. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!