Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Úgy érzem, az öngyilkosság az...

Úgy érzem, az öngyilkosság az egyetlen megoldás, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az elmúlt egy évben nagyon depressziós voltam/vagyok, vagdosom magamat, gyakran gondolok öngyilkosságra is..

Aki esetleg szeretne, beszélgethetnénk, nagyon nem tudom, mit tegyek..

14/L


2014. aug. 24. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia, esetleg tudok segíteni pár tanáccsal. :) Írj, bátran.

21/L

2014. aug. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minden tininek vannak ilyen gondolatai. Ne engedd, hogy elragadjanak ezek az érzelmek, próbálj erős lenni. Pár év múlva már nevetni fogsz ezen.
2014. aug. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Beszélgethetünk, ha szeretnél^_____^
2014. aug. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Most egy jó pár percig ültem és gondolkodtam, hol is kezdjem. Első körben, bármennyire is hihetetlennek hangzik, az öngyilkosság nem megoldás. Az ember általában mindig a könnyebb utat választja, ha van egy kilátásban.

Ilyenkor nagyon nehéz bárkit is meggyőzni arról, hogy miért is jó az élet. Tudat alatt mindig a negatív dolgokat fogod, vagy veszed észre.

Próbálj meg pozitívan gondolkodni, esetleg ismerkedni. Nem mindig az első gondolat a jó.

2014. aug. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

küldjek kenderkötelet, vagy esetleg zsilettpengéket? vagy van otthon is? sajnos pisztolyom nincs, de akár azt is küldenék. vagy csak vigyelek egy 10emeletes tetejére? szivesen segitek csak szólj.

ja és többet ne tegyél fel ilyen idióta kérdéseket

2014. aug. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdező kérlek fogadd meg a tanácsom ha tényleg depressziós vagy. Menj el egy pszichiáterhez, vagy akár pszichológushoz. Ne azokra hallgass akik itt válaszolnak, ők nem szakemberek. Különösen a második válaszolóra ne hallgass, ugyanis fogalma sincs a depresszióról mert akkor tudná hogy ezek nem csak "tini gondolatok".
2014. aug. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát az is egy megoldás. Én nagyon sokszor akartam már, de eddig még nem tettem meg, és mostanában egész jól vagyok. Itt elég sok igaz dolgot mondtak már előttem, én csak annyival egészíteném ki, akár érzelmi válságban vagy akár a körülmények szarok, ez egy elég végleges döntés, és még mindennek az elején vagy, honnan tudod hogyha holnap felkelsz nem lesz-e minden rendben? Vagy ha nem holnap akkor pár éve múlva. Pont ezért előbb válaszd a küzdést és a kitartást s találj megoldásokat ha lehetséges. S ha már felnőttél és tapasztaltál, még mindig felteheted magadnak a kérdést akarod-e az életet. Ha most meg halsz azzal lehetőséget vesztesz, ha 10-15 év múlva akkor az el telt idővel még mindig nem vesztettél semmit, akkor se ha majd a halált választod. Ez nem túl vigasztaló, mintha azt mondanám hogy pedig szép az élet (ami csak félig igaz).
2014. aug. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szóval ez nem túl vigasztaló, de nekem ez a hideg fejjel végig vezetett gondolat menet sokszor segített.
2014. aug. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ha gondolod, velem beszélgethetsz. Én is voltam depressziós, a korosztályodban ez jellemző. 18/L
2014. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha mar az ongyilkossag megfordult a fejedben az jo hir!! :) Kamaszodsz! Persze nem komolyan irtam , hogy jo hir csak szerettelek volna kicsit sokkolni. Gondolom sikerult. Teny , hogy a korosztalyodban nagyon sok hozzad hasonlo gondolatu gyerkoc van... kezdesz rajonni milyen is az elet, sok csalodason vagy keresztul es persze a hormonjaid is tombolnak... A depresszionak ezen szintjen mar a veget jarod a dolognak. Ha mar ennyire kemenyen gondolkozol az ongyilkossagon akkor adnek egy jo tanacsot...

olvass rola! terkepezd fel mi is az valojaban.. ez a legjobb modja annak hogy felismerd , mennyire nem is megoldas az a te problemadra.. en a te korodban megtettem, gyogyszerekkel , nagyon rosszul lettem , kimostak a gyomromat es akkor amikor olyan felkomas allapotban voltam , osszepisilve magamat mert olyankor nincs kontrollod semmi felett, csak arra tudtam gondolni , hogy hol van az anyukam, ugye megment engem.

Megmentett... o volt az aki megerezte... es en is az o fajdalmat... nem ertette miert tettem.. nem ertette hiszen nem mondtam neki semmit...

de nagyon sokaig viselte azoknak a perceknek a nyomait a lelkeben es en is. Elkezdtem vele beszelgetni es rajottem csak az volt a bajom hogy nem hallgattak meg. Hiszen nem is probaltam meg kozolni veluk semmit.

Kerlek, nezz a tukorbe es tedd fel a kerdest...miert vagyok ennyire magam alatt es szomoru..??? Megtalalod majd a valaszt ra es azon kell majd ugykodnod hogy azt megszuntetsd ami okozza... hidd el borzaszto egyszeru okok vannak, sokszor olyan okok amikere nem is gondolnal es folog olyanok amiket akar egy egyszeru beszelgetessel meg lehet oldani.. de kerj segitseget az anyukadtol vagy olyan szemelytol aki veled van!

2014. szept. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!