Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Elmondjam neki? Teljesen...

Elmondjam neki? Teljesen kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, 3 éve (vagyis a gimi kezdete óta) szerelmes vagyok egy tanáromba. Rajta kívül más férfire rá sem tudok nézni, nem is voltam még senkivel. Tudom, hogy reménytelen a helyzet, éppen ezért eddig jól elvoltam, csak szép csendben szerettem. Nem mondtam el senkinek, mert féltem, hogy esetleg a fülébe jut.

Eddig az évég ezt jól bírtam. Mivel eddig nem tanított minket. (Csak nagyon ritkán). De most kb. minden nap látom és úgy veszem észre, hogy valamiért nem kedvel, szinte kerül. Ellentmondásosan viselkedik velem szemben; néha kedves, bár legtöbbször semmibe vesz. Levegőnek néz. Múltkor is ott beszélgetett a barátnőimmel, de én mintha ott sem letten volna .

Azt még el tudnám viselni, hogy viszonzatlan marad a dolog, ezt egy kis idő elteltével fel tudnám dolgozni. De az rettenetesen fáj, hogy nem tudom az okát, hogy miért nem kedvel. Pedig én nem tettem semmit. Teljesen kétségbe vagyok esve. Mostanában arra gondoltam, hogy esetleg megkérem, hogy beszélgessünk és akkor megkérdezem, hogy miért néz keresztül rajtam. Viszont attól félek, hogy akkor bevallom az érzéseimet...sőt, ahogy magamat ismerem, szinte biztos, hogy elmondanék mindent v. elbőgném magam, vagy ilyesmik. Jelenetet rendezni meg nem akarok. Nem tudom mit tegyek, annyira fáj, hogy másokkal olyan jóban van, ott ölelkeznek meg minden, én meg csak kussban bőgök a wc-ben

(Mint minden éjjel...) igen, tudom, szánalmas vagyok és ezt a kérdést csak zért írtam ki, mert ezt a dolgot nem oszthatom meg senkivel és valahogy ki kell adnom magamból. Szerintetek jó ötlet, ha elmondom Neki, vagy csak elszarnék mindent?...


2015. jan. 16. 17:52
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy észrevette, hogy sűrűn bámulod pl. és szándékosan tartja a távolságot, hogy éreztesse veled reménytelen a dolog? Elég jók az emberek radarjai, ha nem mondod is észreveszi, ha figyelmes típus, és szeretné elkerülni a kellemetlenséget. Erre tudok gondolni. Ha rákérdeznél, az már kb. vallomás.
2015. jan. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg épp azért viselkedik így veled, hogy ráébresszen a helyzeted reménytelenségére. Ne mondj neki semmit, lépj tovább.
2015. jan. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard bajba keverni, mert elveszítheti az állását, az egész élete tönkremehet miattad. Ha tényleg "szereted", akkor felejtsd el.
2015. jan. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg észrevette rajtad, hogy többet érzel iránti, és véletlenül sem akar félreérthető lenni.
2015. jan. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
*iránta
2015. jan. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Én azt nagyon jól tudom, hogy reménytelen a dolog. És erre is gondoltam már nemegyszer, hogy talán észrevette. De mi van ha mégsem? Ha más baja van...ezért szeretnék rákérderzni, csak félek a következményektől...
2015. jan. 16. 18:09
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, hogy nincs más baja. Ez egy korrekt tanári viselkedés ilyen helyzetben.
2015. jan. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
félreértés ne essék, én nem szeretném, hogy olyan áron "jöjjünk össze", hogy kirúgják vagy ilyesmi.csak fáj, hogy levegőnek néz..
2015. jan. 16. 18:11
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltesd a dolgot, te ott diák vagy akinek a tanulás a feladata. A tanárnak az a feladata, hogy leadja az anyagot. Ő nem a spanod, vagy lelki társad, és valószínűleg az érzéseid miatt olyan dolgokat is belelátsz a "kettőtök kapcsolatába", ami nem is létezik.

Egy felelős tanárembernek nem létezik nagyobb fenyegetés mint egy szerelmes tini, és aki naponta gyerekek százaival foglalkozik az észreveszi ha valaki máshogy néz rá. Egyszerűen el akar kerülni mert csak bajt hozhatsz rá.

2015. jan. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
tegyük fel, hogy nincs más baja (valószínűleg igazatok van). úgy érzem idővel túl lennék rajta. pont ezért jó lenne egy normális "viszonyt" kialakítani, olyan haverit, mint amilyen ő és az osztálytársaim között van. de ha ilyen elutasító, akkor ez nem fog menni. csak ha esetleg beszélnénk és ezt így elmondanám neki, hogy túl tudnék lenni rajta. vagy ez csak rontana a helyzeten?
2015. jan. 16. 18:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!