Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit szólnátok, ha egy 15...

Ti mit szólnátok, ha egy 15 éves gyerek teljesen közömbösen azt mondaná nektek, hogy rosszul van a kortársaitól?

Figyelt kérdés

Egy lányról beszélünk. Beszélgettem vele tegnap, és arra terelődött a szó, hogy nem érzi jól magát az iskolában. Mikor megkérdeztem, miért, azt válaszolta, 'mert rettenetesen szánalmasak a mai gyerekek, akik képtelenek elfogadni, hogy ők még gyerekek'.

Ti mit mondtatok volna? Én egyetértettem vele, de ha már itt tartunk, érdekel mások véleménye, vajon tényleg így van-e és miért. Egy kis filozofálás :)

(én sem vagyok olyan idős egyébként, de azért leginkább felnőttek válaszára lennék kíváncsi)



2015. jan. 23. 22:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 10. válaszoló!


Attól, hogy valaki érettebb a kortársainál, még nem jelenti azt hogy felnőtt.

Én is jóval érettebb és felelősségteljesebb voltam az osztálytársaimnál, de soha nem is gondoltam arra, hogy esetleg felnőtt lennék.

Sőt, még most sem érzem magam teljesen felnőttnek, pedig már annak számítok.


Attól, hogy valaki nem felnőtt, még lehet érettebb a kortársainál.

2015. jan. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Akkor egy kis slusszpoén. :)

A lány, aki feltette a kérdést, valójában a barátnőm, és nem csak beszélni szoktunk néha. Szólt is arról, hogy ezt meg fogja kérdezni, mert kíváncsi arra, vajon mások hogy gondolkodnak az ilyenekről.

Most náluk vagyok, és válaszolnék én az ő fiókjáról, mert megengedte (igen, én vagyok az a 15 éves, akiről szó volt).


Nem azért mondtam, mert ez "menő", vagy valami hasonló, így gondolom. Nem nézem le őket (nem is tudom melyik válaszoló volt), inkább csak nem értem őket. Kilógok közülük, kicsit másképp gondolkodom, de nem közösítenek ki, nem utálom őket. Az összessel remekül el tudok beszélgetni, ha úgy van, bár csak egy-két barátom van, mert hamar elunom, hogy a lányok többsége csak a sminkről és fiúkról tud beszélni. A fiúkkal jobban elvagyok, több a közös téma.

De nem ez a kérdés...


Egyszóval, elég sok dolog lett a fejemhez vágva, ami közelről sem igaz. Nem tartom magam felnőttnek, de - nem leszek álszent - érettebbnek a legtöbb kortársamnál igen. Ezt sem magamtól találtam ki elsőnek, a szüleim és a pszichológusom mondták ki először.

Kicsit lehet, hogy össze-vissza lett ez a válasz, nekem még korán van... :)


De mindenesetre hogy ezt 'személyesen' tudtam tisztázni, kicsit nyugodtabb vagyok.

2015. jan. 24. 11:47
 13/13 wonderwallll válasza:
Ömm .. tudom hogy felnőttek válaszát kérte .. de én egy 13 éves lány vagyok .. és hátt egyszerűen undorodom a kortársaimtól... Mind úgy viselkednek mint a 18 éves nővérem.. van akinek már több pasija!!! volt.. Szerintem mi vagyunk azok akik kicsit még normálisak... de mind 1 csak megkellett írnom...
2015. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!