Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nagyon ki fognak semmizni, ha...

Nagyon ki fognak semmizni, ha kiderül, hogy nincs kocsink?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Középsulis lány vagyok teljesen normális, sztenderd családi háttérrel, azt leszámítva, hogy nem is volt, és valószínű sosem lesz kocsink... Ez számomra nem jelent nagy problémát, hisz tíz percre lakok a sulimtól, így nem kell órákat buszoznom "becsiccsentett szakmunkások közösségében" elvegyülve... Nos, a probléma ott kezdődik, hogy ha valami sulis, vagy baráti rendezvény később ér véget, akkor mindenki előveszi a telóját, és hívja, anyu/aput, hogy jöjjön érte, én pedig halkan fohászkodok, hogy valaki hazatudjon cibálni, miután behazudtam,hogy a szüleim mit tudom én hol vannak és ne tudódjon a "szörnyű titkom"... Mit csináljak? Vagy egyszerűen csak túlreagálom, és ez nem abba a kategóriába menne, mintha pl. nem lenne TV-nk?

Előre is köszi! :)



2015. jan. 27. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem is tudom mit írjak ide. Ezen problémázol?
2015. jan. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyan embert akinek nincs TV-je

Több diplomás családos értelmes és nem azért mert nincs pénze hanem mert értelmesebb annál, hogy legyen TV-je. Mondjuk nem ez volt a kérdés de benne volt és reagálnom kellett rá.

Ezért szerintem nem néznek le, hogy nincs kocsitok...vagy ha valaki igen akkor az egy felszínes kis g**i

Szerintem ne stresszelj ezen, de ha valami rendezvényen, buliban vagy akkor inkább előtte próbáld leegyeztetni, hogy kitud haza vinni, mert ha ott maradsz valahol estére nem kellemes

Majdnem éjszakáztam már másik városban, mert elfelejtettek szólni hogy nem lesz diákmeló :D akkor nem nevettem, de mázlim volt

2015. jan. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
kétlem hogy te lenél az egyetlen az osztájba akinek nincs kocsija!!!!!44444|
2015. jan. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

az nem szégyen, hogy valakinek nincs kocsija. New Yorkban például a lakosság többségének nincs kocsija. Magyarországon az autó azért ilyen fontos kérdés, mert a szocializmusban és a rendszerváltás óta is státuszszimbólum vagyis az, hogy kinek van autója, kinek nincs, és kinek milyen autója van, abból a sok idióta anyagi következtetéseket von le. (ugyanúgy mint abból, hogy hány szobás a lakása) De ez ma már max vidéken és a 40 évesek között van így, mert a fővárosban például az autósok kifejezetten negatív kategória, idióa vidékinek vannak elkönyvelve, akik szennyezik a környezetet,mindenkit zavarnak és azt hiszik, hogy ők valami uraságok.

Ha a kérdés úgy merül fel, hogy vajon mások kicsúfolnának érte, hogy nincs autótok, akkor a válasz nagy valószínűséggel az hogy nem. Kivéve akkor, ha te magad ezzel kapcsolatbna úgy viselkedsz, mintha szégyellnéd, mert akkor rájönnek, hogy ez téged valamiért zavar.

2015. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ma már amúgy egyre többen bringáznak, akár Budapesten, akár vidéken és nincs autója a családnak. Semmi ciki nincs ebben.
2015. jan. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A 30 osztálytársam közül fogalmam sincs, hogy kinek volt és kinek nem volt kocsija. Utolsó dolog, ami érdekelt volna velük kapcsolatban... ebben semmi gáz nincs. Ugyanaz igaz arra, ha valakinek nincs TV-je. Személy szerint pozitív dolognak tartom, ha valaki nem néz TV-t.


19/F

2015. jan. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Egyetértek az előzőekkel!

Egyébként miért gondolod, hogy elvennék a pénzedet (a kisemmizés ezt jelenti), ha kiderül nincs kocsitok??? Vagy volt már ilyen, hogy "nincs kocsid? Akkor ide a havi zsebpénzedet!"?

2015. jan. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mégis miből gondolod, hogy ez ennyire iszonyatos dolog? :D Nekem anno az ofőmnek sem volt sem kocsija, sem jogsija. Büszkén felvállalta, ez az ő döntése volt. Senki a világon nem nézett rá furán emiatt.

A kocsi csak egy tárgy, nem leszel tőle se rosszabb, sem jobb ember. Igaz, könnyebb eljutni vele ide-oda, a nagybevásárlás is egyszerűbb, de kb. ennyi is a történet. Nekünk csak az utóbbi pár évben van autónk, azelőtt is ugyanúgy éltünk, mint most.

Szerintem nagyon nagyon túlreagálod ezt a dolgot. :D Lehet, ha elmondanád, valaki még haza is dobna egy darabon a szüleivel, mikor pl. későn mentek haza.

2015. jan. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha igazán jó barátaid, akkor emiatt nem fognak kicikizni, hanem csak megkérdezik, hogy hazavihetünk - e. :)

Nekem sem lesz autóm, ezt már most tudom, sem jogosítványom, mert Budapesten élek és itt is tervezek maradni, itt szeretnék családot alapítani és ahogy én látom, itt egyáltalán nem praktikus egy autó, mert tömegközlekedéssel sokkal hamarabb eljutok bárhova. Arról nem is beszélve, hogy parkolóhelyet találni egyenesen öngyilkosság.

2015. jan. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sincs semmi ciki ebbe,igazából nem értem hogy minek problémázól ezen :)
2015. jan. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!