Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen a jó tanár? Milyen a...

Milyen a jó tanár? Milyen a rossz tanár?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék a véleményetekre. Konkrét tanárokról is jöhetnek példák.


Kort és nemet is írjatok, légyszi! :)



2015. márc. 27. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó tanár az aki fel tudja kelteni a diákjai érdeklődését az adott tárgy iránt. A rossz, aki nem.
2015. márc. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:

Nincs olyan ember, akinek minden tárgy iránt fel lehet kelteni az érdeklődését. Ebből az következik, hogy feltétlenül kell legyen rossz tanára?


Szerintem jó tanár az, aki tiszta, a gyerekek számára átlátható követelményrendszert állít fel, és ahhoz következetesen ragaszkodik is. Amikor a gyerek tudja, x dologért mire számíthat, és arra egyformán számíthat minden gyerek.

2015. márc. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Maximálisan. egyetértek a 2. hozzászólóval. Világos követelmények, kiszámítható tanítási menet, rendszeres házi feladat, füzet ellenőrzés, részrehajlás mentes értékelés. Ezek nagyon fontos jellemzői egy jjó tanárnak. --- Persze az sem árt ha kooperatívan, jól motiválva tanít. De Magyarországon ez elég nehéz. Már csak a pénz miatt is.
2015. márc. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rossz tanár: Kb. hetedikben elrángatott kötelezően kerületi kémiaversenyre mindenféle felkészítés nélkül, pedig nem én voltam a legjobb kémiás. A versenyen már javarészt a feladatokat sem értettem, nem hogy a megoldást tudtam volna.
2015. márc. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a matek és fizika tanárom a kedvencem.Szerintem ő az igazi jó tanár típus.A magyarázata érthető,világos,több megoldást is megmutat.Emellett ha versenyre készülök mindig rengeteget segít,látszik rajta hogy nem olyan aki csak a pénzért dolgozik.Ja és jófej is,megengedi a gyengébben állóknak a javítást,érdekes kísérletezős órákat és szakköröket tart.És nagyon jó humora van:D

Nyolcadikos vagyok(14 éves)és lány.

2015. márc. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!