Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemistaként belezúgtam...

Egyetemistaként belezúgtam egy általános iskolás lányba. Inkább ne menjek tanárnak?

Figyelt kérdés

Kétségek között gyötrődöm... Nagyon nagy lelkifurdalásom van, de nem tudok az érzéseim ellen mit tenni.


Szóval tanárnak készülök és gyakorlótanár vagyok egy általános iskolában (!), ahol nyolcadikosokat tanítok. Van egy lány, aki nagyon kedves, de áhh... Szóval már eddig is elbűvölt az a tisztaság és kedvesség, ami egy 14éves lányból árad... Hogy olyan érzékenyek és romantikusak. Még akkor is így van ez, ha legtöbbször flegmák és beképzeltek, mert most kezdenek serdülni, de a lelkük mélyén még igenis tele vannak érzéssel. Hogy mondjam... Rengeteg lányt ismerek, rengeteg barátnőm volt már, magam korabeli, huszonévesek. És belőlük már kiábrándultam, mert ők valahogy olyan "felnőttek", kétszínűek, álságosak, anyagiasak. Mindig valami érdek van amögött, amit tesznek, a szerelmük mögött is. De egy 14 éves lány! Ahogy mosolyog, ahogy tud örülni, ahogy nevet, amilyen játékos! Szóval van ez a lány, a tanítványom, és mindig örül, ha lát, messziről integet, és ha szomorú verset veszünk, ő is szomorú, ha pedig vidám novellát, akkor nevet. :) Párszor már odajött óra után, és mondta, hogy tetszett neki az órám. Ajjaj... Nem gondoltam volna, de mindig rá gondolok.... Általában, ha hazamegyek, elhagyom az iskola épületét, akkor elfelejtem a gyeekeket is, de őt nem tudom kiverni a fejemből. Már odáig "süllyedtem", hogy azon töröm a fejem reggelente, milyen ruhát vegyek fel, hogy ő mit fog szólni... Tiszta hülye vagyok :D Ha reggel bemegyek az iskolába, őt keresem, és reménykedem, hogy meglátom a folyosón, ahogy a barátnőivel hülyül és nevet :) Volt már, hogy megláttak és nevetve szaladtak el, és azt hitték, nem látom őket. És pont ezaz... Amit a felnőttekből már hiányolok, de ami úgy érzem, benne még megvan, ez a fitos játékosság, ez fogott meg benne is.


Mit tegyek? Persze soha nem fogok vele kettesben beszélni, pedig legszívesebben ezt tenném. Igyekszem nem elárulni az érzéseimet. Sőt, igazából kerülöm vele a kontaktust. CSak órán, amikor felszólítom, akkor érzek valami rejtelmes élvezetet. Tiszta hülye vagyok, diliházba való. Ne menjek tanárnak, ugye? Gyerek vagyok még én is, de én soha nem fogok felnőni.



2015. ápr. 6. 20:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
:) lehet, én csak gondolkoztam meg látom a körülöttem lévőket :)
2015. ápr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez még nem biztos, hogy azt jelenti, hogy nem lennél jó tanár. Még kezdő vagy, nyilván bele fogsz tanulni, meg fogod tanulni a helyzeteket kezelni élesben is.

Amúgy testi vágyat is érzel iránta? Mármint azt értem, hogy semmit nem tennél vele (helyes is, így etikus) , de engem az érdekel, hogy pusztán fantáziálásból el tudod képzelni, hogy megcsókolod, stb. ? Mert ha igen, akkor azért nagyobb gond van, de ha nem, akkor szerintem nincs annyira komoly probléma; akkor csak azt látod benne, amit egy nőben belsőleg keresnél.

2015. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Ez érdekes kérdés, több válaszom is van rá.


Az első válaszom az, hogy a lány eléggé fejlett a korához képest is, tehát ha egy diszkóban találkoznék vele, és nem tanítanám, és ha rám mászna, nem ellenkeznék. Ez van, de ha őszinte akarok lenni, akkor ezt tudom mondani. Nem tudom letagadni magamban azt, hogy tetszik! Azt még megjegyezném ehhez, hogy nem én vagyok az egyetlen ezzel a véleményemmel, sőt, eddig az összes fiú hallgatótársam nyilatkozott már ilyeneket az iskolás lányokkal kapcsolatban, akiket tanított. Lehet itt álszenteskedni, de mi is még fiatal pasik vagyunk, ők pedig fiatal csajok. Gimiben még "rosszabb" a helyzet, mert ott még a korkülönbség is jóval kisebb...


:D Na most lehet jönni a pedofil szöveggel, de 23-24 évesek vagyunk :D Az lenne a természettel ellenkező dolog, ha nem bámulnánk meg a lányokat (és nehezíti a helyzetet, hogy ők is rátesznek még pár lapáttal erre, sokszor szándékosan). Erről is tudnék mesélni, de mindegy...


Viszont mi úgy megyünk oda mint tanárok és ez eleve le is zárja ezt a témát. Egymás között mi tanárjelöltek kitárgyaljuk a csajokat, de amikor tanári szituációban vagyunk, semmit nem mutatunk ki ebből. Sőt, az az igazság, hogy ha egy lány bepróbálkozik, akkor az inkább szánalmat kelt, és amikor ott vagyok az iskolai környezetben, egyszerűen nem is tudok másképp viselkedni, másképp viszonyulni a lányokhoz! Úgyhogy nyugi. Iskolai környezetben ők gyerekek, mi pedig felnőttek vagyunk, és ennek megfelelően is viselkedünk.


A legfontosabb feladata egy tanárnak, hogy a diákja nevelését és fejlődését elősegítse. Ez alól a hallgatók sem kivételek. És ne féljen senki, ezzel mi tisztában vagyunk, és nekem meggyőződésem, hogy ha elkezdünk majd élesben is tanítani, akkor ez mégjobban erősödni fog. Senki nem akarná kirúgatni magát csak azért, mert gyanúba keverik egy tanítványával!! De nem is erről van szó, mert ez önző hozzáállás (mintha a gyerek nem számítana csak a mi tanári állásunk). Nem. Ők számítanak! Soha nem tudnám azt tenni egy lánnyal, hogy kihasználom az ő alárendelt helyzetét, gyerekségét! Milyen gusztustalan feltételezés ez! Ez nálam belső, elfogadott norma, erkölcsi, etikai értelemben. Az én kezem alatt lévő gyerekeket én nevelem, én fejlesztem. Ehhez semmiféleképpen nem passzol a szerelem, és hogy az egyik lányt a magamévá tegyem! A gondolata is riaszt ennek és undorodnám magamtól, ha ennek a gondolatával is komolyan foglalkoznék!


Visszatérve erre a kislányra... <3 Lehet, hogy tényleg csak a gyerekkorom iránti vágyat, nosztalgiát vetítem bele, illetve azt is, hogy amikor gimis voltam, szerelmes volt belém egy nyolcadikos lány, akivel jártam egy darabig, de a végén visszautasítottam, amit azóta is bánok. Most pedig azt látom, hogy a maguk módján ilyen nyolcadikos lányok "nyomulnak" rám. Ez természetes, hogy szimpátiát, szeretetet ébreszt bennem, és lehet, hogy rávetítem erre a lányra. De hogy érzek-e iránta testi vonzódást, el tudnám-e képzelni, hogy megcsókoljam?


Az a válaszom, hogy igen, mert szép lány, meg tudnám csókolni, és stb..... de dögöljek meg, ha akárcsak megpróbálnám ezt vagy akár csak ábrándoznék is erről! És dögöljön meg az is, aki bántani merészeli ezt a lányt! Én lennék a legelső, aki megfojtaná azt a pedofil állatot, aki kihasználja az ilyen lányokat! Soha nem tudnám bántani, soha nem tudnék hozzáérni! Sokkal erősebb bennem a tanári szeretet a diák iránt, és az a vágy, hogy valamit adjak neki (pl. tudást) és így fejlesszem, hiszen ezért mentem tanárnak.


Mégis azt írtam, hogy belézúgtam. Igen, belézúgtam. De ez milyen "szerelem"? Plátói. Szerintem ez a legtisztább és legerősebb szerelem, és sokkal szentebb és tisztább az ilyen mint a beteljesült. Hogy miért? Mert nincs létalapja, mert tilos, mert nem lehetséges, lehetetlen. Olyan mint a régi, gyerekkorom szerelmei, amikor még csak nézegettem a lányokat és oda se mertem menni hozzájuk.


Nehéz ügy, mi? :)


Aki érti ezt, az érti, aki meg nem, az nevezzen engem pedofilnak. Nem érdekel igazából, mert tudom magamról, hogy nem vagyok és nem is leszek az.

2015. ápr. 7. 19:35
 24/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, én teljesem megértem a helyzetedet. ÉS köszi, hogy így leírtad a kérdésemre a választ!

#22 voltam

2015. ápr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja és kihagytam, hogy - bár nem pont ugyanilyen helyzetben vagyok, de - én is nagyon jól ismerem a plátói szerelmet, sajnos. Szóval értem, miről beszélsz, és remélem hamarosan rendeződik a szitud. :)
2015. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
34%
Ne menj tanárnak,saját érdekedben mondom
2015. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Mi lett mostanra? Rendeződött a helyzet?
2016. szept. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!