Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tornaórán a tanár helyében...

Tornaórán a tanár helyében mit csinálnátok az ilyen diákkal? Meg mit gondolnátok róla?

Figyelt kérdés

Aki nem nagyon akar részt venni az órán azokban a dolgokban, amit csapatostól kell csinálni, kosárlabda meg ilyenek. Szóval amikor csinálni kéne valamit csak ott áll/mászkál, nem fut a labda után, mint a többiek, nem nyúl a labdáért, néha ha rászólnak határozottabban, gyorsan megfogja a labdát, de ugyanolyan gyorsan tovább is adja, szóval láthatóan sz*rik az órára és a többiekre is, akikkel ott van. Ha meg csinál is valamit, sokszor azt is rosszul, mert mintha nem is értené az egészet, mit kell ilyen labdajátékokban csinálni.


A tanár helyében ilyen diákkal mit csinálnátok? Keménykednétek vele, vagy elnézőek lennétek vele, esetleg hagynátok kiállni az ilyen játékokból? Mi a legjobb megoldás?


2015. aug. 18. 17:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam, pedig egyáltalán nem sz*rtam az órára. Hanem:

1, utáltak az osztálytársaim

2, halvány lila gőzöm sincs hogy kell csapatban játszani. Egyszerűen nincs meg az az érzékem ilyen módon kapcsolódjak a többiekhez. Nem tehetek róla, elég kellemetlen érzés számomra is.

Szóval keménykedni felesleges, inkább meg kéne tudni, hogy miért ilyen.

2015. aug. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen vagyok tesi órákon.

Ennek okai:

-Az osztálytársaim kiröhögnek ,leszidnak ha valamit rosszul csinálok és egyszer nagyon megbántottak, ezért inkább semmit sem csinálok ,

- Felesleges vagyok. Ha totális erőbedobással játsznék(mint régen) először is előre lépne az első pont,valamint az előtt vagy után ,hogy nem passzolnak.

-Páratlanul vagyunk . Mivel én vagyok a legjelentéktelenebb ,ezért én maradok egyedül vagy én leszek a csere. Szintén felesleges vagyok.

-Nem akarom hogy kiröhögjenek , lenyomorékozzanak....stb

-Rossz emlék köt a csapatjátékokhoz

- Nem vagyok csapat játékos

-Hajlamos vagyok elbambulni

-Szégyenlős vagyok


Egyébként azt tudnám javasolni,hogy a diákot el kell vinni a tanárral együtt az iskola pszihológushoz és ott megbeszélni,majd az osztállyal is lekommunikálni,hogy senki se néze le a másikat,mert mindenkinek vannak hiányosságai.

Mivel én is ilyen vagyok ezért nagyjából megtudom érteni a személyt és lehetséges ,hogy neki is ez kéne,hogy meghallgassák.

Bár ez egy szubjektív vélemény,mindenki eltérően gondoljodik,cselekszik.

Előtte beszéld meg a diákkal,kérdezz rá ,hogy szüksége van-e arra hogy meghallgassák.


Bocsánat a helyesírási hibákért , telefonon néha elpötyögök valamit és nincs helyesírás ellenőrző.

2015. aug. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam. Nem vagyok jó a labdajátékokban, félek, hogy megsérülök, hátráltatom a társaimat, nem tudok jól célozni, ha elb..szom akkor meg mindenki csak oszt. Így inkább sétálgatok valakivel aki szintén ilyen. Én mindig azt mondtam a tanárnak, hogy így érek a legtöbbet a csapatnak :D
2015. aug. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor utáltam igazán a csapatjátékokat ha olyan emberekkel kerültem egy csapatba akiknek a tökük elrobban ha valamit elszúrok vagy épp veszt a csapat. Néhányan annyira véresen komolyan veszik a tesis focit, hogy az valami szörnyűséges. Persze próbáltam mindig úgy alakítani, hogy a haverjaimmal legyen egy csapatba, velük nyilván sokkal jobb volt, nem pörögtünk rá és a lazább tempó miatt elég gyakran levertük a "nagy focistákat". Szerencsére most már felvettek az egyetemre és itt nem kell majd ilyenekkel foglalkozni.
2015. aug. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok mert nem érdekel a tesi. A tanár úgyse fog megbuktatni mert minden órán ott vagyok meg más tantárgyakból csak négyesem meg ötösöm van. Néha keménykedik de utána se csinálok semmit, egyszer felajánlottam hogy inkább futok de nem értékelte túlzottan szóval én nem erőlködöm
2015. aug. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én sohasem linkeskedtem tesiórán, viszont tiszta szívből utáltam a csapatjátékokat - nem is az összedolgozás miatt, hanem mert béna voltam, féltem, hogy megsérülök (ami elő is fordult néha) meg amiatt, hogy bizonyos fokig rám és a bénázásaimra irányult a figyelem.

Soha nem kértem meg a tesitanáromat, hogy ne keljen játszanom, hanem a tanár jött rájött, hogy mi a helyzet. Ezután szinte alig szólított, hogy menjek játszani, viszont általában nekem kellett óra elején és után pakolni a szertárba, meg velem intéztetett el egyéb dolgokat, amíg a többiek játszanak (ok, nem tudom, hogy ez mennyire volt szabályos, de bevált :D)

2015. aug. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Oh mert tényleg a a tesi óra a legfontosabb a világon... profi kidobó tudás nélkül élni sem lehet, rögtön ássa el magát.


A tanár helyében, nem tudom mit csinálnék, mivel mint az előző mondatból is kiderülhetett teljesen felslegesnek tartom a tesi órákat, ahol meghatározott feladatokat kell végrehajtani, nem figyelembevéve a diákok egyéni képességeit, gyengeségeit, és különböző feladatokra, játékoktra kényszeríteni őket. Szóval a az én neézetem teljesen ellenkezőek egy átlagos tornatanár gondolkodás módjával.

Most nem a sport ellen kampányolok, csak a rákényszerítés ellen, szerintem az lenne az ideális ha csoportokra oszlana az osztály és ki mit akar, azt játszik(kosár, röpi, pingpong stb)

Ebből következően, elnéző lennék, vagy olyan tevékenységet keresnék amit élvezne.

2015. dec. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Csak szegyenlos. Es nincsenek nagyon baratati. Gondolom ez kozepiskolaban van. Szerintem nem nagyon kene basztatni ha mar igy is szerencsetlen. Kit erdekel ha nem csinal semmit? O az egyetlen. Oruljon, hogy a tobbi csinal valamit. Egy diak
2016. febr. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én bepánikolok a csapatjétékokban, a tesi tanár addig beszélgetni szokott velem amíg a többiek játszanak. Vagy csak ülök ott és várok.
2017. szept. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!