Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nektek milyen volt az 5 éves...

Nektek milyen volt az 5 éves érettségi találkozótok?

Figyelt kérdés
Nekem tavaly előtt volt az 5 éves érettségi találkozónk. 22 fő volt az osztályunk létszáma. Sajnos a találkozóra az osztályunkból nagyon kevesen jöttek el, 9 ember+ofő. A találkozón volt egy rendhagyó osztályfőnöki óra, ahol megtudtuk, hogy ki mire vitte az életben. Az osztályunkból 1 ember volt házas, még egynek sem volt gyereke, többen otthagyták a fősulit/egyetemet és érettségi után ott álltak munkanélküliként szakma híján. 2-3 kapott diplomát, volt aki fősulin tanult,és 2 ember volt, aki elvégezte a fősulit, de nem kapott diplomát a nyelvvizsga hiánya miatt. Mikor rám került a sor elmondtam nekik, hogy 2 felsőfokú okj-t elvégeztem, nyelvvizsgám van angolból, mérnöknek tanulok (idén végzem decemberbe). A többiek kellemesen csalódtak bennem, mikor megemlítettem nekik, hogy hová jutottam és bocsánatot kértek tőlem azért, mert bántottak és semmibe vettek, és emiatt kénytelen voltam a magántanulói státuszt választani. Az osztályfőnöki óra után átmentünk az egyik étterembe, ahol mindenki azt evett, amit választott. Az ofőnek átadtuk az ajándékot, az osztály nevében.Az étteremben a srácok meghívtak garrone cherry-re, az ofőt pálinkára. A buli hajnal 1-ig tartott, és nagyon örültem,hogy ennyire jól sikerült ez az est. Ha valaki volt osztálytalálkozón és elmesélné nekem a tapasztalatait, azt nagyon megköszönném. Üdv.
2015. aug. 27. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az 5 éves nagyon jó volt. Az egyik srác szüleinek a nyaralójába mentünk, decens bulit csaptunk. A 10 éves már sokkal konszolidáltabb volt, akkor egy étterembe mentünk. Gyanítom az összes többi is ilyen lesz, mert nem fiatalodunk vissza. :)

Egyébként midnkettőre eljött az osztály 80%-a, ami szerintem jó arány.

2015. aug. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mivel nálunk a suli alatt is meg utána is elég szétszórva éltünk igy a suli közelében lévő étteremben volt. Este 5körül találkoztunk, majd vacsora. S amig vártuk a kaját, mindenki elmondta mit tett le az asztalra. Ott volt ofő,töri,magyar,föci tanár,meg az info. VAcsoráztunk,ettünk ittunk. A hely 11ig van nyitva,addig ott voltunk, majd én hazajöttem (épp pocakos voltam az első gyermekünkkel,kb félidősen). Utána a többiek elmentek bulizni,meg szórakozni. Volt aki hazament, de a nagyrészük ment bulizni. Volt aki már anyuka volt ekkor, volt aki egy okjt se csinált meg,de mondjuk ő gyengébb volt. Volt aki cukrász lett, volt aki diplomás.. A 10 évesre nem tudtam elmenni mert bárányhimlős volt a nagy s a kicsi is elkapta. Kicsi meg lázas volt minden este.De ezt a volt sulink éttermében volt, batyus buli volt. Fiuk vitték a piát,lányok a kaját. Jó buli volt. Általában 2 évente tartunk találkozót..
2015. aug. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Képes voltál elmenni az osztálytalálkozóra úgy, hogy tulajdonképpen kipiszkáltak, kiközösítettek az osztályból, ráadásul el kellett menned miattuk? Vagy csak azért mentél el, hogy megmutasd nekik, hogy mire vitted?


Az én osztálytalálkozómon a fél osztály volt ott, az ofő lemondta a találkát. Egy sörözőbe ültünk be, beszélgettünk, de nem arról, hogy ki mire vitte, hanem az ott lévők nagyobb része megbeszélte, hogy hányadik résznél tart az ilyen-olyan sorozat a tv-ben,meg mi történt benne. Pár ember, kb. 4, akik megbeszélték, hogy ki mivel foglalkozik jelenleg. Úgyhogy szerintem többet nem is lesz találkozó. Nem is sok értelme van.

2015. aug. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!


Sokáig fontolgattam, hogy elmenjek-e vagy sem. De a szüleim bíztattak, hogy menjek el, mert már azóta biztos benőtt a fejük lágya. Amúgy nem mentem át másik suliba, hanem ugyanott voltam az utolsó két évben magántanuló. Végül nem bántam meg, hogy elmentem. Várok még sztorikat!

2015. aug. 27. 11:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon jó osztályközösségünk volt, de az 5 éves osztálytalálkozó baromi unalmas lett.
2015. aug. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk sz.r volt az osztályközösség, ennek megfelelően végül nem is volt osztálytalálkozó, legalábbis, ha végül volt, én nem vettem részt rajta. Az osztály egykori "falkavezérei" ugyan megpróbálták megszervezni, de csak magukra voltak tekintettel a helyszín meg minden más kiválasztásánál, csakúgy, mint régen mindenben. Volt, akitől visszajelzés se jött a meghívásra, mert az illető olyan link volt, hogy hallani se akart rólunk, meg már akkoriban is utált mindenkit. Minél többen mondták, hogy nem jönnek, annál kevesebb kedvem lett volna elmenni nekem is, ebből aztán veszekedés is kerekedett, gyerekes módon ránk fogták, hogy miattunk volt rossz az osztályközösség + az osztályfőnök még be volt rám rágva valami hülyeség miatt, és ezt 5 év alatt se felejtette el, amit éreztetett is (e-mail-ben zajlott a megbeszélés). Így aztán nem mentem el. Minek? Tettem az egészre!
2015. okt. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!