Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan illeszkedjek be?

Hogyan illeszkedjek be?

Figyelt kérdés

9.es vagyok a kozepiskolaban, es az osztalyban nem sok szerepem van, senkivel sem lettem nagyon joba eddig.

Igazabol vannak olyanok, akikkel el tudok beszelgetni, de veluk se mindig, mert nem vagyok egy nagyhangu, sokat beszelo ember. De ha van tema, arrol tudok beszelgetni.

De pl masok hulyeskednek egyutt, olelkeznek elkoszoneskor, en meg csak nezek ki a fejembol.

:/ nagyon rosszul erzem magam igy. Mit csinaljak?


2015. okt. 11. 16:15
 1/2 _Harry Potter_ ***** válasza:

Szia Kérdező!


Néhány tippem lenne számodra:


- Legyél bátrabb! Ha a viselkedéseden látszódik, hogy félénk vagy, akkor valószínű, hogy rád fognak szállni.

- Keresd azoknak az embereknek a társaságát, akiket szerinted szimpatikusak.

- Ha viccelnek veled, akkor soha ne sértődj meg, mert annak az lehet a következménye, amit az első gondolatnál írtam.

- Figyeled meg, hogy mikről szoktak beszélgetni, és tegyél fel azzal kapcsolatos kérdést. Vagy hozz elő te valami érdekes témát, amiről mindenkinek lehet véleménye, így kialakulhat egy beszélgetés, amiben jobban megismernek téged is.

- Fejleszd a szociális képességeidet! Például Dr. Csernus Imrének elég jó írásai vannak az emberek kapcsolatáról, érdemes ilyen jellegű könyveket olvasni.


Sok sikert.

2015. okt. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele kérdező! :) Nekem sem lett nagy baráti társaságom,mondhatni egy lánnyal lettem jóba a 20-ból és azért ez az arány elég csekély szerintem. Rajta kívül még ott van az unokatesóm,de mivel ő inkább a menőbb lányok társaságát élvezi ezért vele is már alig beszélek max.szünetben néha,mert padtársak vagyunk,de a legtöbb óránk külön van. Ha valamit nagyon fontos megkèrdeznem odamegyek máshoz is csak nem olyan szívesen. Amúgy az ölelkezés nálunk is megvan,de engem csak 1-2-szer öleltek meg eddig,de ez igazából nem is számít és eleinte furcsáltam is ezt az egészet. Én suliban általában nem tudok hülyéskedni,sosem tudtam,csak akkor engedem el magam ha olyanokkal vagyok körülvéve akiket régóta ismerek. Ha van valami kérdésed írhatsz nyugodtan, privátban is :) 15/L
2015. okt. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!