Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan bizonyítsam be, hogy...

Hogyan bizonyítsam be, hogy megsértették a tanuláshoz való jogomat?

Figyelt kérdés
Mindig beszélgetnek órán, bekiabálnak, meg dobálják az első sort papírgalacsinokkal (középiskola) mint az óvodások. De hogyan bizonyítsam ezt, hogy emiatt több ember nem tud normálisan figyelni?

2015. okt. 16. 19:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Egy ember nincs az oldalon, aki tudná, hogyan tegyem. De a hivatalos szervek sem. Nyugaton 1 iskolában sem beszélnek - érdekes. Most függetlenül, hogy hol vagyunk, a törvények ugyanazok, és ha valaki megsérti, föl kell jelenteni. És nem mindet jelentem. Én eltűröm még, ha majdnem elcsapott ma is az autó a zebrán, mert nem engedett át elsőbbséggel sem. Ha így kell fölzárkoznunk a nyugathoz, és így kell kiúsznunk ebből a korrupció-tengerből, az bitos, hogy én ha réjövök, ezt hogy kell bizonyítani, biztos hogy följelentem, és nem csak ezt, de az összes többit is. Ez polgári kötelességem. De bocs a szent dumáért, csak tényleg fusztrál már, nem tűrök el mindent. És szomorúan nézem, hogy ezen az oldalon és a kinti életben sem empatikus senki, mert még ha azt is írja, amit, legalább kedvesen írná, nem azt hogy hahah h**** megszívtad maradj kussban. Ez alapvető elvi probléma. Most nem rád értem, csak szomorú, hogy többekközt Te is ezt írod. Csak egy válaszra van szükségem.
2015. okt. 21. 21:27
 12/21 anonim ***** válasza:
A rendőrségen nem röhögnek ki senkit sem, a törvény azt írja elő számukra, hogy minden bejelentéssel kötelességük foglalkozni. Legfeljebb elutasítják azzal, hogy ez nem rendőrségi hatáskör, de a vizsgálatot ebben az esetben is megelőzőleg le kell nekik folytatni.
2015. okt. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Azért az szép, ahogy a tanárokat így lekezelitek, mint aki "leszarja", neki mindegy, tud-e dolgozni, vagy évente sulit vált mert mindenhol először a "tehetetlen", meg "nemtörődöm" tanárokat küldik el. Komolyan, én már őket is kezdem sajnálni.... :D
2015. okt. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ki kell ábrándítsalak, 19 éves egyetemista vagyok, nem tudom mi az a madmax nem a kommunizmusban nevelkedtem, de persze, biztos nem viszem sokra. (Emberismeret, pszichológia ötös.)

Már bocsánat, de ha a gimnáziumi tananyagot nem vagy képes megtanulni akár otthon is, akkor kár is erőlködnöd, a felsőoktatás enyhén durvább lesz. Nálunk konkrétan van olyan, hogy a tanár nem tartja meg az előadásait, mert nincs kedve. Pedig nem valami kis vidéki főiskolára járok. Nálunk is ugyanez volt gimiben(pedig budai, viszonylag jó suliba jártam), ahogy a barátaimtól hallottam, más gimikben is, a diákok nagy része soha semmilyen korban nem figyelt az órákon, és mindig megpróbálták szabotálni őket. Én is a tanárok réme voltam, de ha az ember nem hülye, akkor a gimi minimális ráfordítással kivitelezhető.

A betört koponya persze más. De papírgalacsinnal nem lehet koponyát törni. A testi sértés komoly dolog, de a beszámolódban nem volt szó arról, hogy bárkit is bántalmaznának. Nem értem, hogy a nemfigyeléstől meg a kiabálástól kinek törik be a koponyája.

Nem azt írtam, hogy örülj, hogy nem vernek meg. Azt próbáltam felvázolni, hogy amíg Magyarország vidéki iskoláiban kb. a tanárveréssel sem tudnak mit kezdeni, addig nem értem mit vársz, örülj, hogy a galacsinok meg a bekiabálások a legnagyobb problémáid. Igényeid lehetnek, persze, max. seggre esel párszor.

Milyen kamerák? Hogy rögzítsék a galacsindobáló vandálokat? Hujjuj.

Az a baj, hogy az erőszakot egybemosod a normális diákok iskola iránt mutatott nihilizmusával. Ha a testi épségedet kell féltened, az persze más, az komoly dolog. De galacsin nem egyenlő megverés. Érted.

Továbbá még mindig nem tudom, honnan lenne pénzed és időd beperelni a galacsindobálókat.

Hiába vannak naiv ideáid, sajnos a való világban vagy. Ahol a rendőrség nem véd meg a galacsinoktól. Még akkor sem, ha bonyolult barokk körmondatokban próbálod rávenni őket.

Nyugat meg bekaphassa.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Tényleg tök király ott a helyzet. Megvédik ám mindenki jogait. Rohanok is iziben! Feel the sunshine baby!

2015. okt. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ez itt most nem egy politikai jellegű kérdés, tehát a szerző eredetileg nem politikára gondolt. Habár részben osztom a véleményedet, mégsem tartom szerencsésnek belekeverni ebbe a politikát.
2015. okt. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Mr pofon: Nem igaz, magasról tesznek rá hogy mennyit képes elsajátítani a diák az intézményben sajnos. Az igazgató sem fog senkit elküldeni, mert hát kapja utánuk a támogatást, tanárt meg nehéz találni. Meg nem tudják bizonyítani, pont ez a baj. A tanárt nem érdekli, hogyan viselkedik egy "osztály", a fizetését megkapja úgyis. Esetleg kémkamerával lehetne bizonyítani, hogy fölveszem őket, vagy az személyi jogsértés lenne? (Mert azt tudom, hogy közterületen bármit fölvehetek, csak egy oktatási intézmény nem közter).
2015. okt. 22. 10:54
 17/21 A kérdező kommentje:
14: Nem fogok otthon tanulni, pótolni csak azért, mert van pár nagyhangú szóadó lázító feltűnési viszketeges őrült. Magnátanárt meg nem fogok fizetni. Ha nem tudok figyelni órán, meg azt mondod, tanuljam meg otthon, akkor miért járok egyetalán iskolába? Ha nincs hasznom belőle. Volt valaki ügyes és áttette ezt a törvények jog kategóriából az emberek kategóriába, grat. Szeretnél te nyugaton élni. Én meg azt szeretném megtudni, hogy kémkamera használata órán legális?
2015. okt. 22. 11:00
 18/21 anonim ***** válasza:

10es vagyok. Az érthető, hgy ez téged zavar, diákként jogod van színvonalas oktatást kapni, viszont itt, és sok más helyen is, ez mindössze annyit jelent, hogy a tanár jó esetben elmagyarázza a tananyagot, ahogy tudja, vagy csak elmondja, mit kéne otthon megtanulnod, és nem tanítja meg, nem is tudja a fejedbe nyomni mindazt, amit eléd rak azzal, hogy tanuld meg. Sajnos néha még azt sem tudja megérteni a tanár, hogy képtelen voltál ilyen olyan okokból megtanulni a tananyagot, és ilyenkor jön a magántanár, aki csak veled foglalkozik abban az egy-másfél órában, és addig magyarázza, míg meg nem érted.

És igen, vannak olyan iskolák, ahol be vannak kamerázva a folyósók, akár az osztálytermek is. Ha nálatok is be lennének kamerázva, könnyebb dolgod lenne bebizonyítani a problémád, de a szavaidból ítélve ez nincs így.

Szerintem ezzel a problémával nem kéne bírósághoz fordulnod, míg végetérne a procedúra, te addigra ki is kerülsz majd abból az iskolából. A helyedben a tanárokkal kezdeném, hogy téged zavar a figyelésben, még ha a tanárt nem is a tanításban. Aztán az iskolaigazgató, ha az előző nem válik be. Mást nem nagyon tudsz tenni.

A kémkameráról pedig annyit, hogy azzal megsértenéd a diáktársaid személyes jogait. Nem egyszer találkoztam már olyannal, hogy csak egy fénykép miatt is, ahol az illető nem is látszott, problémázni kezdett, hogy ő nem egyezett bele abba, hogy lefényképezzem. Megjegyzem, egy autóúton készült a kép hosszú expozíciós idővel, tehát nem is látszott az illető, mindössze az autójának a fénycsíkja.

2015. okt. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ja, hogy akkor bizonyíthatatlan, szuper, mert mindenki benne van a mutyiban, és magasról tesz a dolgára. A tanár főképp. De egy gyereknek (fiatalkorúnak) is illene már annyit tudni, hogy ha nem éri input a fejét ne kezdjen ez unatkozni a gondolatai hiányában, mert szerintem az ok nélkül való beszélésnek, tevékenykedéseknek ez az oka. Nem fogják ezt eltűrni mindenhol. Főképp ha kimennek külföldre, nem tudom mi lesz velük, de nekik lesz szr - vagy itt egy "jómódúbb" állást kapni. Én sosem unatkozok, akkor sem, ha a fehér falat nézem. Nem ismerik fel, hogyha a csöndben való létezéshez nem szoknak hozzá, magukat szívatják meg? Durván fognak szenvedni, ahogy ebből a környezetből kikerülnek. A tanár tanúskodhatna - nem lenne perköltség. De nem, há' azt ki fizeti' e hogy ő ottan tegyen valamit a hazájáért, de a 250 E nettót elvárja a társadalom alapbérnek, bocs ha OFFolok, de szerintem az egész ország tisztelet a kivételnek megérdemli azt ami most körülveszi. Alap lenne, hogy be legyen kamerázva. Valaki megöl valakit a wc ben 2 esben gumikesztyűvel, mit tesznek? Mit mondanak a családjának? DNS nyomot sem hagy. Elképesztő ez, hogy ilyen helyen kell élnem. Tehát akkor nincs semmi esély rá, hogy egyedül véghezvigyem ezt az eljárást? Semmi?
2015. okt. 22. 13:03
 20/21 A kérdező kommentje:

Megoldottam! Rájöttem erre, illetve valaki közölte:


"A Pécsi Ítélőtábla kimondta, hogy legálissá teszi akár a titokban készült felvétel felhasználását is – és a készítést is! –, ha olyan fontos dolog bizonyítására készítették és használták fel, aminek bizonyítása semmilyen más módon nem volt lehetséges, és valakinek jogos egyéni érdeke, illetve közérdek fűződött a kérdés bizonyításához."

2015. nov. 19. 15:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!