Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ebből lehet jogi ügy?

Ebből lehet jogi ügy?

Figyelt kérdés
Egyik volt osztálytársam (utálom, egy r**anc) azt mondta nekem, hogy valljam be egy hangfelvételen, hogy k**va vagyok. Mondtam neki, hogy bevallom ha előtte ő is bevallja egy hangfelvételen, hogy az. Bevallotta, még az elején mondta is, hogy "Engedélyt adok xy-nak, hogy ezt felvegye:..." Majd mikor rámkerült a sor azt mondtam, hogy: "Engedélyt adok zx-nek, hogy ezt felvegye: Nem vagyok k**va és soha nem is leszek." A lány kitörölte a hangfelvételem, viszont én megtartottam az övét, és megígértem, hogy nem csinálok vele (a felvétellel) semmit, ha örökre békénhagy. Most perrel fenyeget, ha nem törlöm ki a hangfelvételt...megteheti? Hisz jól hallhatóan engedélyt adott rá.
2015. nov. 21. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
ki nyalhatja a lukadat 😂
2015. nov. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor nem perelhet?:D
2015. nov. 21. 13:45
 3/6 anonim ***** válasza:
engedélyt adott, szóval szerintem nem
2015. nov. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Soha. Még tyúkper sem. :)
2015. nov. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Mivel jogász segítségét kérted, ezért vess magadra. Nem tudlak támogatni. Jogi értelemben egyáltalán nem vicces a dolog, amit csinálsz. Az előttem íróknak pedig semmi rálátásuk nincs a dologra, nem értem az ilyenek minek válaszolgatnak… én se írogatok orvosi, diagnosztikai kérdésekre mindenféle ad hoc válaszokat.


Szóval: a hangfelvétel a Ptk. és az Infotv. értelmében személyes adatnak minősül, amire komoly adatkezelési szabályok vonatkoznak. Az szép és jó, mondhatni jogszabálynak megfelelő, hogy kikérted az engedélyét az adatkezelésre, de tájékoztattad az adatkezelés céljáról is? Van legitim adatkezelési célod? Célhozkötötten kezeled a mai napig is az adatait? Adatbiztonsági szempontokból kielégítő az adatkezelésed? Segítek: nem! Ebből kifolyólag jogszabályellenes az adatkezelésed, azzal személyiségi jogokat sértesz és bizony jogszerűen indítható ellened polgári peres eljárás. Az, hogy mekkora sérelemdíj illeti meg az osztálytársadat, azt majd eldönti a bíróság.


De tovább megyek: azt írod, hogy azzal fenyegeted a társadat, hogy ha nem hagy örökre békén (jelentsen ez akármit is), akkor nyilvánosságra hozod a hangfelvételt. Nos, ha ezzel a másik hölgynek jelentős érdeksérelmet okozol (bár ez nehezen elképzelhető, de ki tudja) akkor megvalósítod a „kényszerítés” bűncselekményét, ami három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. A rágalmazás és becsületsértésről pedig inkább ne is beszéljünk…


Az egész sztorid, úgy ahogy van nevetséges, nem lehetsz több 15-nél, de tudd, hogy ettől még rád is vonatkoznak a törvények, és ha hiszed, ha nem te is büntethető vagy, szóval jobb ha tisztába kerülsz a tetteid jogi megítélésével. Mint látod, a jog nem támogatja az ilyen magadfajta önjelölt igazságosztókat. Ha a kedves barátnőd besétálna ezzel a történettel egy ügyvédhez, akkor elég komolyan meg lehetne téged is szorongatni.


Gondold már végig, amit csinálsz! Te mit szólnál, ha nálam lenne egy rólad készült kompromittáló felvétel, amit arra használnék, hogy téged kényszerítselek arra, hogy valamit tegyél, ne tegyél vagy eltűrjél. Szerinted ez komolyan rendben van? Mi az, hogy „ki nyalhatja a lukadat” meg „még tyúkper sem”? Legyen már egy kis erkölcsi érzéked! Amit teszel, az nem csak jogilag, de morálisan sincs rendben!


Én azt javaslom, hogy a másik hölgy jelenlétében töröld a róla készült felvételt és kérj tőle elnézést, hogy ilyen eszközökhöz folyamodtál, valamint tegyél javaslatot a problémátok felnőtt módon történő rendezésére.

2015. nov. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én kérjek elnézést?

És ő mikor fog azért mert megrugdosott, megtépett, bevert aminek látszanak a nyomai?;)

2015. nov. 23. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!