Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet csinálni egy ilyen...

Mit lehet csinálni egy ilyen elmebeteg tanárral?

Figyelt kérdés

Általános iskolában tanít.

Állandóan ok nélkül üvöltözik, mindenkit lenéz, és azt hiszi, hogy Ő az ártatlan (elkezdett múltkor is kiabálni az óra közepén, hogy mindenki úgy állítja be, mintha Ő lenne a gonosz -egyik szülő, aki az iskolában dolgozik bement panaszkodni- de hogy ez Őt nem érdekli, mert Isten látja, hogy nem csinál semmit). Nagyon vallásos, állandóan kioktat minket (nem tudja szegény, hogy attól nem lesz szent, hogy paptól van a gyereke - bár ezt az esetet nem hangoztatja).

Egy rossz indulatú undorító nőszemély. Pl.: egy gyerek kórházba volt 2 héten keresztül, mikor 2. nap suliba jött dogát írtunk, mire szólt hogy ugye kórházba volt, nem tudott készülni, azt se tudta, hogy írunk. Drága tanárnőnk ki volt akadva rá, hogy kórházban úgyse csinál semmit, miért nem tanult?! és megíratta vele.

Szünetekben felelünk, mert Ő nem veszi el vele az órát...

Egyik kislánynak (kettővel alattunk) eltört a jobb keze (jobb kezes) minden tanár megengedte neki, hogy feleljen a dolgozatokból, kivéve Ő! Megiratta vele BALKÉZZEL, hiába mondta szegény, hogy nem tud úgy normálisan írni. Beadta, tanár nem tudta elolvasni, 1-est kapott.

Ja, és papír van róla, hogy nem normális. Szintén kettővel alattunk volt egy fiú, akinek gondok voltak a magatartásával, az anyja behívatott egy pszichológust az órákra, hogy figyelje a viselkedését (a fiúnak). Nap végén azt mondta, hogy a fiúval nincsen semmi baj, viszont a tanárral igen.

Mi diákok tudnánk valamit tenni, vagy szülőkkel kéne összebeszélni, hogy eltakarítsák végre?



2015. dec. 24. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szülök közös fellépése segít csak. Oda kell menni az igazgatóhoz 5-6 vagy több szülő ,hogy vagy áthelyezik a tanárt vagy csoportosan kiveszik a gyerekeket az iskolából, és a sajtónak és az oktatási minisztériumnak is szólnak az esetről. Probléma megoldva.
2015. dec. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ti az iskolaigazgatónál ill a fenntartónál tudtok panaszt tenni ill az oktatási ombudsmannál, ha az első kettő nem tesz semmit
2015. dec. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

"Ja, és papír van róla, hogy nem normális."


Vagy hazudsz vagy nem taníthat. Ha igaz, jelentsd az igazgatónak hogy nincs joga ilyen alkalmazottat foglalkoztatni.

2015. dec. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazgatónak szóljatok,szülök és a gyerekek is.Illetve petíciót is írhattok és ha sokan aláírják az osztályból akkor intészkedni kell.Ha az igazgató semmit nem csinál akkor fenyegetni kell őt is hogy szóltok akkor a sajtónak.Sajnos nem tudom hogy kinek kell ilyenkor szólni,az a baj hogy az iskolákban nincs felelős személy erre így a tanár azt csinál amit akar,neki több joga van mint nektek.Hát én 9ikben voltam így a német tanárral,minden hülyének elmondott mindenkit azt meg is buktatott engem is meg sok mást is.Érettségisek sem lettek 5ös tanulók például.Aztán otthagytam a sulit.Újra elkezdeni meg minden hát köszönöm de nem.Meg aztán jövőre is ő lett volna.Na mimdegy azóta már dolgozok de egy OKJ-t elvégzek mindenképp.Bár kicsit rosz hogy nics meg a szakmám readásúl úgy hogy mindenből 3as meg 4es voltam csak a német.
2015. dec. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem akár a rendőrségen is be lehetne jelenteni, hogy nézzenek után tényleg ki ez a nő és hogyan viselkedik, joga van–e egyáltalán tanítani.
2015. dec. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok iskolában van hasonló tulajdonságú tanár, nekik is van életük, illetve ki tudja, milyen betegséggel együtt élnek.

Lehet, az adott nőci pl cukorbeteg, vagy pajzsmirigyproblémája van, és nem tud róla. Emiatt magas a vérnyomása, gyógyszerezni kéne, de ideje nincs rá evvel foglalkozni.

Általában az ilyen jellemű embereknek mindig van magyarázat a cselekedetükre, csak ki kellene vizsgálni.

De ha ezt ő nem akarja...akkor marad valóban a szakmából való eltávolítása.

2015. dec. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jézusom tisztára eszembe jutott a matektanárom.


Speciel velem is megíratott egy dolgozatot miután kórházban voltam, (igaz, én 5 hétig), és szintén megtörtént egy lány osztálytársammal az, hogy eltört a jobb keze, így ballal írhatott dolgozatot.


Írj léci egy privátot, esetleg kiderülhet hogy ugyanarról a tanárról beszélünk.

2016. jan. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!