Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárokat kérdeznék arról,...

Tanárokat kérdeznék arról, hogy ti emlékeztek a diákjaitokra 5-10 év elteltével is, vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

2015. dec. 31. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Ha kedveltem, erdekel a sorsa is.

2015. dec. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem rég összefutottam egy tanárommal, aki több, mint 10 évvel ezelőtt tanított, köszöntem neki, de nem köszönt vissza, gondolom már nem emlékszik rám.
2015. dec. 31. 09:55
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Azért nehogy már azt várd, hogy több száz diákra mind emlékezzen, ha valaki full jellegtelen volt és csak tanította...
2015. dec. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mondtam egy szóval is, hogy bármit elvárnék? Csak feltettem egy kérdést, és tettem egy megállapítást. Félelmetes, hogy nincs olyan kérdés ezen az oldalon, ahol az első öt hozzászóló között ne lenne valaki aki csak kötekedni akar és valami nagyon okosat beszólni a kérdezőnek..sok mindent elmond ez a mai emberekről.
2015. dec. 31. 10:54
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Nem vagyok tanár, de ez emberenként változó. Van, aki emlékszik rám, van aki nem. Volt olyan tanárom technikumon, aki fél év után már nem emlékezett rám, pedig kis osztály voltunk. Ugyanakkor volt osztályfőnököm általánosból simán megismer, sőt még a szüleimet is.


Emberfüggő.

2015. dec. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemista vagyok még, tanárhallgató, osztályokat tanítottam már most is meg tavaly is...


Az a helyzet, hogy a tavalyi osztályból már szinte senkire nem emlékszem, csak a jellegzetes gyerekekre (akik valamiért kitűntek vagy szimpatikusabbak voltak, vagy éppen a legrosszabbak) vagy akivel valami történetem van. Szóval vannak olyanok, akiknek a nevére is emlékszem, olyan is van, akivel még néha beszélek is facebook-on, olyan is van, akinek már csak az arca rémlik, ha találkozok vele, tudom, hogy tanítottam, de a legtöbbet nem ismerném már meg, ha szembejönne.


Viszont csak 3-4 hétig tanítottam őket, ez is sokat számít. "Igazi" tanár esetében nyilván más, mert az évekig tanít, de évek múltán ők is elfelejtik a legtöbb gyereket. CSak azok maradnak meg nekik, akikhez valamilyen emléket kötnek (akiket nagyon szerettek vagy utáltak), vagy max. csak az arcod, és ha lát, felismer, de nevet már nem biztos, hogy tud kapcsolni. De a legtöbbet teljesen elfelejtik idővel.

2015. dec. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Hát én még diákként sem emlékszem a tanárjaim 80%-ára így 10 év elteltével, pedig nekem kevesebb tanárom volt, mint ahogy diákjuk nekik, szóval nem csodálnám, ha nem emlékeznének ők sem rám. :P
2015. dec. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbbre emlékszem, de ha évek óta nem láttam, biztosan nem ismerném meg az utcán, ha rám köszön. Ha köszönés közben hozzáteszi, hogy Jónapot kívánok Tanár úr vagy Tanárnő, akkor leállnék vele beszélgetni, hogy mikor is tanult nálam, és hogy alakult az élete. (egy tanár)
2016. jan. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem anyukám tanárnő, ő még a mostani diákjainak sem tudja mindnek a nevét, nemhogy a régieknek. :D

Nyilván a legjobbakra és a legrosszabbakra emlékeznek, viszont a többségre nem. A "szürke kisegereket" meg sok esetben 4 év alatt sem jegyzik meg, nem hogy még utána is emlékezzenek rájuk.

2016. jan. 3. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tanárként írok, de azt veszem észre, hogy ha nem az osztályfőnökük volt, akkor abból a rengeteg gyerekből, akit tanítottak, kb. a legérdekesebb (ez akármi lehet, pl. elismert sportoló, a legfurábban öltözködő, a legdumásabb stb.), a legrosszabbm a legjobban tanuló meg a legrosszabbul tanuló diákok maradnak meg nekik, vagy ha vki egy másik tanár gyereke. Hacsak nincs extra memóriája.
2017. jún. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!