Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemisták/főiskolások! Ti...

Egyetemisták/főiskolások! Ti odaadjátok a jegyzeteiteket/tételeiteket bárkinek?

Figyelt kérdés

Közeli barátnak odaadnátok azzal a tudattal, hogy neki lett volna ideje bejárni órákra (ti heti 5 napot dolgoztok hétvégékkel együtt), de nem tette, mert szerinte "uncsi" egyedül, amikor mégis bement telefont nyomkodott végig? Majd most egy hajszál választja el attól, hogy kirúgják a suliból a tanulmányai miatt és tényleg "nincs ideje" tételeket kidolgozni?

Eddig úgy úszta meg az összes vizsgaidőszakot, hogy a te vagy más kidolgozott cuccaiból készült, viszont most már nem szeretné senki se odaadni neki a tételeit a hozzáállása miatt (nem jön be, mert nem érdekli, ha mégis vagy hozzád beszél a tanárral párhuzamosan vagy telefonját nyomkodja és erre büszke is). Most pánikol.

Vagy bárkinek odaadjátok a jegyzeteiteket probléma nélkül?


2016. jan. 2. 17:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Nekem az ilyen ember nem lenne közeli barátom. Taszító, amikor valaki ennyire szarik mindenre, aztán mások hátán felkapaszkodva akar előrébb jutni az életben, mindenféle viszonzás nélkül. Én komolyan veszem az egyetemet, egyszer-kétszer segítenék valakinek, ha az számomra nem jelent hátrányt (pl. szívesen elmesélem bárkinek, mi volt a vizsgán), de azt sem örökké. Amivel pedig én dolgoztam meg, főleg ilyen keményen, munka mellett, ahogy írod, azt biztosan nem tenném közkinccsé. Kizárólag annak adnám oda, akit erre méltónak találok és tudom, hogy legközelebb én is számíthatok tőle egy kis segítségre.
2016. jan. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Mindenki vegye a fáradtságot!...
2016. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Régen oda szoktam adni haveroknak, barátoknak. Ilyen embereknek viszont nem, mert én sem vagyok hülye. Ráadásul ha én adok valamit, akkor később esetleg várok is valamit cserébe és egy ilyen ember nem hiszem, hogy bármi hasznos dologgal tudna szolgálni nekem.
2016. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

Csak olyannak adom, aki ad cserébe valamit. Katalógusra is csak olyat írok fel.


Nincs annál taszítóbb, mint amikor olyan ember keres meg facebookon akivel 3 év alatt 2x beszéltem többet a szokásos "sziánál" és már a neve felvillanásakor tudom, hogy akar valamit.


A legjobb amikor a "barátai" cserben hagyják és sorra kezd el kuncsorogni mindenki másnál.

2016. jan. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

a mi évfolyamunk elég jófej, szinte minden tárgyból felteszi valaki a jegyzeteit. nyilván ez nem úgy működik,hogy mindig ugyanaz teszi fel, hanem akinek megvan az aktuális tárgy szépen, az közkincsé teszi. van aki kidolgozott tételeket is fel szokott rakni.

szerintem rendes dolog, így nem kell minden tárgyból külön szöszmötölni, hanem elég csak megtanulni.

:)

de ilyen esetben én nem hiszem,hogy megosztanám vele. ha jól értem már 3.jára csinálja az adott tárgyat(akkor rúgnak ki,hogyha nem sikerül 3.jára sem teljesíteni)

ha most,hogy ilyen karcos a helyzet, mégse volt képes odatenni magát, megis érdemli,hogy kicsapják..bocsi..

egyébként nekem is van olyan ismerősöm, aki szintén 3.jára csinált idén pár tárgyat. de bent ült minden órán és látszott,hogy nagyon igyekszik, de nehezen ment neki. amit tudtam elmagyaráztam neki, rávezettem a lényegre..sikerült is a zh-ja(évközi jegy).. utána azt mondta,hogy bármi kell a felsőbb éveimben(jegyzet,tételek) csak szóljak és küldi át. tényleg nagyon hálás volt amiért segítettem.

de ahol a másik elvárja alanyi jogon,hogy segítséget kapjon, ott szerintem én se segítenék.

2016. jan. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak_..


6. válasz az enyém.


Szerintem nagyon nagy bűntudatod lenne

2016. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nálunk tavalyi évben tolódott el annyira a helyzet az évfolyam csoportban, hogy 3 ember tette fel a kidolgozott dolgait az oldalra (köztük én), senki más.

Majdnem mindenki abból tanult, de még egy "köszi"-t se tudtak a poszt alá írni (se valóságban kinyögni), semmi.

Egyik ilyen alkalommal az egyik lány (aki feltöltötte a dolgait) kifakadt, hogy ez így nem fog működni, ő abbahagyja. Én is szeptembertől hagytam abba, maradt egy ember.

A mentoraink egymás közt megbeszélték, hogy igazából mi vagyunk a legrosszabb évfolyam ebből a szempontból, eddig nem volt ilyen :D

2016. jan. 2. 17:56
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
én nem adnám. nálunk úgy működik, hogy vagyunk hatan-heten barátok, mi felosztjuk ki mit dolgoz ki, és egymás között sokszorosítjuk. Tehát mindenki egyforma munkát rak bele,olyan nincs hogy valaki potyázik. Első két évben én is odaadtam mindenkinek, de már meguntam hogy csak olyankor tudnak rám írni h kell nekik valami, máskor meg nem is köszönnek. Persze, volt olyan hogy volt akinek odaadtam, de neki jó oka volt rá. Lustáknak nem adom.
2016. jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
A kérdésben vázolt típusnak soha. Utoljára középiskolás koromban jótékonykodtam, fűnek-fának adtam másolásra füzetet, tételeket (egy részüket sosem láttam viszont); de az egyetemen már csak azoknak, akik közel álltak hozzám, többségüknek így is csak nyers jegyzetet, mert a kidolgozott tételekben baromi sok idő és molyolás feküdt. Ha valaki óraütközés vagy betegség miatt lemaradt, annak minden további nélkül adtam jegyzetet, de aki egyszerűen csak b...na bejárni, az vessen magára, nem lehet egy egész életen át másokon élősködni. Ne sajnálgassátok, magának köszönheti, ha megbukik. Egyszer meg kell tanulnia, hogy saját magáért felelős!
2016. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Én odaadnám bárkinek, nem különösebben izgatna, hogy egyébként mit csinált a tanév alatt. Ha kidolgozok valamit, azt szívesen megosztom a többiekkel, felőlem olyanok is használhatják, akik semmit se csináltak, végül is attól nekem nem lesz rosszabb, hogy segítek nekik. Meg most az nekem semmi erőfeszítésbe nem kerül, hogy megosszam másokkal a tételeket, így miért is ne tenném, használják egészséggel, legalább tanulnak valamiből, és nem a csodát várják.
2016. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!