Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemisták/főiskolások! Ti...

Egyetemisták/főiskolások! Ti odaadjátok a jegyzeteiteket/tételeiteket bárkinek?

Figyelt kérdés

Közeli barátnak odaadnátok azzal a tudattal, hogy neki lett volna ideje bejárni órákra (ti heti 5 napot dolgoztok hétvégékkel együtt), de nem tette, mert szerinte "uncsi" egyedül, amikor mégis bement telefont nyomkodott végig? Majd most egy hajszál választja el attól, hogy kirúgják a suliból a tanulmányai miatt és tényleg "nincs ideje" tételeket kidolgozni?

Eddig úgy úszta meg az összes vizsgaidőszakot, hogy a te vagy más kidolgozott cuccaiból készült, viszont most már nem szeretné senki se odaadni neki a tételeit a hozzáállása miatt (nem jön be, mert nem érdekli, ha mégis vagy hozzád beszél a tanárral párhuzamosan vagy telefonját nyomkodja és erre büszke is). Most pánikol.

Vagy bárkinek odaadjátok a jegyzeteiteket probléma nélkül?


2016. jan. 2. 17:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, ha te kérdező heti 5 nap nem tudtál bejárni, akkor nyilván jegyzetelni sem tudtál, akkor mégis mit vár tőled a "barátod"? Ha a ppt- ket elküldte a tanár, akkor azt a lógosok is megkapták, irodalomlistát meg a tantárgy adatai között megtalálja. Mégis mit vár, nem tud egy nyomtatást elindítani, vagy mi?
2016. jan. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Sunshinedoll ***** válasza:
52%
Én nem adom oda senkinek, max. jegyzetcserélés útján (tehát az illetőnek másik tárgyból van jegyzete, és ő meg azt adja nekem), illetve akkor, ha tényleg tudom, hogy fontos okok miatt nem tudott bejárni (pl. óraütközése volt vagy ilyesmi).
2016. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem adnám oda semmiképp.

Aki ilyen szinten sz@rik az egészre, az ne járjon egyetemre. Ha kibukik, az ő baja.

Nálunk is voltak hasonló egyedek. Ők állandóan éjjel-nappal buliztak mert szerintük az egyetem csak erről szól. Aztán vizsgaidőszakban hányingerkeltően szánalmas módon kuncsorogtak mindenkinek jegyzetekért. Ezt még eljátszották 2-3szor, majd eljutottak odáig, hogy senki sem adta oda nekik. A 4 emberből 3 ki is bukott, ők már nem járnak egyetemre.


A lustaságnak/bulizásnak/érdektelenségnek ára van. Meg kell nekik is tanulni, hogy nem a másik ember hátán kell felkapaszkodni úgy, hogy ők semmit sem tesznek cserébe. Én sem adtam oda sose senkinek a jegyzeteimet, mert tudom, hogy az esetek 90%-ában ez csak egyoldalú, és kihasználás. Volt régebben, hogy nagy barátkozóan odajött hozzám valaki, beszélgettünk, odaadtam a jegyzetet. Lement a vizsga, utána már nem is köszönt, kb mintha nem is ismerne.

Az ilyen takarodjon a jó büdös francba.

2016. jan. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%

Én csak tényleg a szűk baráti körnek adtam oda a jegyzeteket, de ők is mindig odaadták az övükét, szóval ez kölcsönös volt.

Viszont a te barátodnak kérdező a büdös életben nem adnék semmit. Nem véletlenül nem adja oda neki senki a tételeket.

Ha nem érdekli, meg "uncsi", meg nem is figyel soha, akkor minek jár egyetemre egyáltalán? Miért tanul olyat, ami nem is érdekli? Meg különben is, én nem azért dolgozom ki a tételeket, hogy másnak könnyebb legyen. Én magamnak dolgozom ki, becsületes munkával. Nem vagyok senki személyi titkára vagy a kisegítője, hogy majd én dolgozok helyette, ő meg arat. Persze.

Bocs, de a barátod meg is érdemli, ha kicsapják. Gondolod, hogy ha odaadod neki, akkor később megváltozik? Pont azért sz@rja le az egészet, mert arra apellál, hogy majd úgyis odaadja neki valaki a jegyzetet, míg ő ellógja az egészet.

2016. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
75%
Én a kezemből a legjobb barátaimnak sem adom ki. Lefényképezem/beszkennelem nekik, ha kell. D ilyen alakoknak, mint amiket leírtál, nem adom oda. Van egy-két ember, akiknek igen, de nekik becsülöm az életvitelüket, és megértem, ha néha esetleg fáradságból nem jönnek be, vagy mert elegük van. Ha az általad leírt embernek más sem adja oda, akkor tulajdonképpen nagyon megindokolnod sem kell, hiszen másoktól is ugyanezt "kapta". én nem adnám oda. Ne végezze már így el az egyetemet.
2016. jan. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
74%

Az elején én is jószívűségből, naiv módon odaadtam mindenkinek, aki kérte. De aztán hamar beláttam, hogy tényleg az emberek 90%-a undorító módon behízelgi magát ilyenkor, aztán vizsgaidőszak után rád se köszön, ha találkoztok. A másik undorító dolog, hogy előfordult az, hogy amikor én kértem valamit tőlük, akkor meg rám se bagózott senki. Úgyhogy elég hamar meguntam ezt, és onnantól kezdve nem adtam oda senkinek (csak szűk barátoknak, de az más, mert az kölcsönös segítség volt).


Az életben semmi nincs ingyen, neked se fog senki ingyen semmit megcsinálni. Te se tegyél meg ingyen senkinek semmit. Nem azt mondom, hogy legyél érzéketlen, hogy ne legyél jószívű és segítőkész a bajban, de azért van mindennek egy határa. Egyetemen pl. egyáltalán nem érdemes a linkeknek segíteni, mert ezek csak ingyenélő emberek, mint a te haverod is. Csak akkor legyél jószívű, segítőkész, ha van értelme, és ezzel értékeset csinálsz, de az ilyen lump hülyéknek egyáltalán nem szabad segíteni, főleg ingyen.

2016. jan. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!