Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Teljesen kétségbe vagyok...

Teljesen kétségbe vagyok esve! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy holnap ugye kezdődik a suli, amitől a hideg is kiráz. Bár sok dolgozatot írunk, de nem is amiatt, hanem az egyik osztálytársam miatt. Negyedik óta terrorizál engem és valahogy mindig az osztályomba kerül, és most vagyok tizenegyedikes, de még két évem van a nyelvi előkészítő miatt.


Anno kisebb csínyekkel kezdte, de akkor még másokra is kivetült az, hogy ennyire köcsög. Teljesen tönkretette az osztályközösségünket, a lányokat egymásnak uszította és közben megjátszotta, hogy Ő milyen aranyos. A legrosszabb az egészben, a volt osztályfőnököm egyszerűen imádta, ha valami rosszat tett, akkor is megúszta. Tőlem ellopta a szekrénykulcsom (anno közös szekrénye volt a lányoknak, tehát Ő is abban volt, amiben én) és tanárnő letudta azzal, hogy elhagytam. Pedig én fizettem érte 200ft-ot, ezért volt, Ő meg nem és ezért vette el. Ez volt nyolcadik félévkor, ezért már nem is foglalkoztam vele annyira.


Kilencedikben jött az újabb sokk, újra osztálytársam lett. Az elején még volt rajtam kívül 1-2 ember akit szívatott, de mostanra teljesen rám szállt. Ott rúg belém ahol tud, gyaláz engem és hatodikban még a falnak is nyomott, amikor visszaszóltam neki. Képtelen vagyok szembeszállni vele, mert kicsi vagyok, sovány, Ő meg magas, ráadásul kövér is, már ha csak rám ül, abba belehalok, de nem is emiatt, hanem anno fenyegetett. Félek, ha visszaszólok, akkor megint megüt, vagy bármi mást csinál... mert csak akkor bánt, ha a tanár nem látja és csak a barátnői vannak ott. Tönkreteszi az életem!


A jegyeim látványosan romlanak, mert nem tudok a dolgozatra koncentrálni, mert hallom, ahogy szapul engem. Ráadásul angolon tanárnő mellém ültette, mert nem akarja, hogy bárkivel is beszélgessen órán. Emiatt majdnem bukásra állok belőle. Szóltam tanárnőnek, de csak annyit tett, hogy elültette mellőlem és amikor panaszkodtam neki róla, csak annyit mondott, hogy átmehetek a másik csoportba, ott nincs ez a lány. Na igen, de én a haladó csoportban vagyok, ott van a legjobb barátnőm és az a pár barátom, a másik csoportban meg a csaj barátnői, akik folyton piszkálnak. Ráadásul ez egyfajta győzelem lenne a csajnak, és még egy indok miatt basztathatna. Arról meg ne is beszéljünk, hogy szüleim milyen hisztit levágnának, ha átkerülnék a másik csoportba.


A lényeg, hogy most itt ülök a gép előtt, a sírógörcs kerülget, reszketek és este már rémálmaim voltak a csajjal. Rettegek a sulitól és a testem úgy védekezik, hogy olyan dolgokat produkál, mintha beteg lennék. Most is, úgy érzem magam, mint aki lázas, de 36,5 a hőm, vagyis semmi ilyen. Én ezt a két évet már nem tudom, hogy bírom ki. Másik suli szóba sem jöhet, mert anya nem akar átíratni, szerinte ott is lenne ilyen ember... de ez nekem akkor is sok. Depressziós vagyok és üldözési mániám van, ha meglátom a csajt, akár képen, akár élőben, pánikrohamom lesz. Nem tudom meddig fogom még ezt bírni... Egyelőre az öngyilkosság gondolata föl sem merült bennem, mert vannak terveim, amiket előbb megakarok valósítani, de attól félek, ha ez így meg tovább, akkor ez is felmerül bennem.


Szüleivel képtelenség beszélni, mert Amerikában élnek a húgával, Ő pedig egyedül van itthon már nyolcadik óta. A gyámügy nem tesz semmit, mert a papírjai rendben, van itt hivatalos gyámja, hiába lakik egyedül.


Lehet valamit tenni ellene? Mit lehet egy ilyen emberrel tenni? Mit tegyek, hogy ne rettegjek a sulitól? Valakinek volt valaha ilyen osztálytársa/ismerőse? Ő mit csinált? Hogy bírta ki?


17/l



2016. jan. 3. 13:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A rendőrség sajnos iskolán belül, fiatalkorúak közt nem foglalkozik ilyesmivel, "amíg vér nem folyik", sokszor még családi balhéhoz sem mennek ki, tapasztalat.

Kérdező, biztos vagyok benne, hogy megérné az igazgatóval beszélned. Nyilván másnak is elege van a lányból, a barátnői pedig téged is meglepne, mennyivel másképp viselkednének nélküle, hiszen általa vannak befolyásolva. Többen lennének neked hálásak, mint amennyien támadnának, ebben biztos vagyok :) Hidd el, egy iskolaigazgató el tudná érni a gyámját, így vagy úgy. Ahogy ezt így elmeséled, én sem bírnám már sokáig a helyedben.


#5

2016. jan. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ingyen tankönyves vagyok, mert hárman vagyunk testvérek, így egyedül a földrajz könyv (amit mindenki magának vett), ami érték, de csak az asztalra kipakolt angol cuccom vágta ki, amit ugye ingyen kaptam. Ráadásul az udvarra esett, tehát csak le kellett mennem és felszednem.


Ha az igazgatónővel nem is, de jóban vagyok azzal a tanárral, aki a lánya, illetve, az egyik legjobb barátnőjével, nekik lehet elmondom mi a panasz, Ők pedig majd elmondhatják az igazgatónak. Ha az én számból is hallani akarja, akkor elmondom neki.

2016. jan. 3. 14:39
 13/16 anonim ***** válasza:
11: Nem is a rendőrség KIHÍVÁSÁRÓL beszéltem, hanem feljelentésről. Akkor pedig lesz kihallgatás, nyomozás, vádemelés, tárgyalás. Érthető?
2016. jan. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem a nagymamáddal beszéled meg? Amúgy az sem egy rossz ötlet, amit írtál, végülis minél többen tudnak róla, annál jobb.

A rendőrségről meg annyit, hogy többet árt, mint használ. "Érthető", csak mire eljutna odáig a dolog, hogy tárgyalás, stb., egyrészt a Kérdező agyvérzést kapna, másrészt már közeledne a ballagás. Évek kérdése, amíg ebbe a státuszba kerül a dolog, ha nem fizet pluszba az ember.


#5

2016. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14: Ez nem törvényszerű, jobb tapasztalatok is vannak a Tiédnél. De igaz, hogy benne van a pakliban az a verzió is, amit írsz.

Mindenesetre amit írtam, avval a teljes környezet tudomást szerez a dologról és annak súlyáról is, és ez a lényeg. Ha a szülő, meg a közvetlen tanár nem elég erélyesen lép fel, akkor a tágabb környezetben a 10-12 felnőtt között már biztosan lesz erélyesebben fellépő is.

Ha már el lehet mondani, hogy rendőrségi feljelentés történt és eljárás van folyamatban (!!!), az nyomatékot ad az eseteknek. Amíg csak otthon bánkódik az ember, addig ez piti ügy is lehet, és a környezet továbbra is alábecsüli az eseteket, és jön ezzel a "próbáld úgy manipulálni a támadódat, hogy elvedd a kedvét"-javaslattal.

2016. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is volt általánosban talán még rosszabb helyzet is, szerencsére már vége. (pont ma volt róla megint egy rémámom.) Amit megbántam, másképp csinálnék, az annyi hogy NEM CSINÁLTAM SEMMIT. Nem arra gondolok mondjuk hogy legyél hős, akármi, hanem komolyan, mondj el mindent valakinek (tanárnak), ha folytatja, rögtön menj vissza és mond el azt is, végső esetben akár menj el az iskolából csak csinálj valamit. Talán nagyon szégyenled, nem akarod megmutatni hogy gyenge vagy de hidd el ez nem fog számítani később.

Viszont valamin megakadt a szemem "mamám és az igazgató nagyon jó barátok..." Te teljesen hülye vagy??? Ezt hogy nem voltál képes eddig kihasználni?

Komolyan, én nagyon szorítok érted, ha akarsz küldj akár privátot. 17F

2016. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!