Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Teljesen kétségbe vagyok...

Teljesen kétségbe vagyok esve. Mit tegyek? 18/l

Figyelt kérdés
Senkim nincs, legszívesebben meghalnék. Már kiskorom óta nagyon érzékeny vagyok, a legkisebb fájdalom is mélyen érint, de most tényleg úgy érzem, hogy valami végleg eltörött bennem. Általánosban még minden jó volt, de a középsuli kikészített. Hiába próbálkozom, nincsenek igazi barátaim. A legjobb barátnőm is hanyagol már nagyon régóta. Soha nem volt kapcsolatom, soha nem közeledett hozzám senki. Az a legrosszabb, hogy nem értem miért. Mindig próbálok kedves lenni, de mégis levegőnek néznek. A külsőmmel nem hiszem, hogy baj lenne(bár nem mondanám, hogy elégedett lennék). Az alakom ideális és igyekszem csinosan öltözködni. Tény, hogy régebben volt rajtam egy kis felesleg és szemüveges voltam, de ezek ellen egy éve tettem, így már nincs gond a kinézetemmel. Tudom, hogy velem van a baj, de nem tudom mit tehetnék még :( A szüleim elvárják, hogy tökéletes legyek, ha a legkisebb hibát elkövetem, akkor a fejemhez vágják, hogy egy csalódás vagyok, és nem érdemlem meg, hogy bárki szeressen. Néha én is így érzem, annyira vágyok egy kis szeretetre. Egyre nehezebb megjátszanom mások előtt, hogy minden rendben van. Most már nem akarok tovább küzdeni. Idén fogok érettségizni, de nincs energiám tanulni. Nem is látom értelmét annak, hogy szerezzek egy diplomát meg egy állást, de egész életemben egy magányos, megkeseredett ember legyek. Most már napok óta minden éjjelt végigbőgök, volt hogy óra alatt is a mosdóban sírtam. Az utóbbi két nap berúgtam a suliban. Tudom, hogy szégyen, de már mindegy. Az egyik tanár észrevette és most már látom rajta is, hogy mennyire lenéz. Mindig mindent elrontok. Annyira rossz, de nincs elég bátorságom az öngyilkossághoz :(

2015. febr. 6. 20:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

"A szüleim elvárják, hogy tökéletes legyek, ha a legkisebb hibát elkövetem, akkor a fejemhez vágják"

Ez egy nagyon komoly gond. Pszichológus tud segíteni!


"szerezzek egy diplomát meg egy állást"

Márpedig ez kell! Nem hagyhatod ki!

Később még kicsit lehet ezt módosítani - de ha most nem szerzed meg, kisiklik az életed, és soha nem lesz igazi.

2015. febr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Húhaaaa...az utolsó mondatot inkább úgy veszem, hogy nem láttam...nem kell ilyeneket forgatnod a fejedben!! hidd el, mindenkinek vannak ilyen gondjai, és rengetegen érzik magukat egyedül, de mindenre meg van a megoldás! és ez most nem csak ilyen közhely. Az ember életében vannak hullámvölgyek, ami azt illeti, én is nehezen élem meg a középsulis dolgokat. De ez nem mehet a tanulásod rovására, mert pont hogy ezzel biztosíthatsz magadnak a jövőre nézve jobb életet. A szüleid pedig biztos, hogy szeretnek, és lehet, hogy csak beszélned kéne velük ezekről a dolgokról, mert valószínűleg fogalmuk sincs, hogy ennyire magad alatt vagy! Amúgy meg: ha önmagad vagy, és úgy érzed, ez így jó, mert te a maximumot nyújtod magadhoz képest, akkor biztosan meg lesz az eredménye :)
2015. febr. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"Most már nem akarok tovább küzdeni. Idén fogok érettségizni, de nincs energiám tanulni. Nem is látom értelmét annak, hogy szerezzek egy diplomát meg egy állást, de egész életemben egy magányos, megkeseredett ember legyek. "

Szerintem ezt felejtsd el, az egész életed biztos nem lesz ilyen. Ez csak egy ideiglenes időszak...

Azzal már probléma van hogyha ez a motiváltságodra is hatással van. Emiatt nem érdemes elrontani az egész életed.

Lehet hogy te úgy érzed, veled van a baj, de ez közel sem biztos. Lehet, hogy egyszerűen a környezetedben nem volt olyan, aki tényleg kedvelt volna és a barátjaként tekintett volna rád. Nem benned van a hiba. Persze hogy vágysz a szeretetre, hisz az ember társas lény és igényli mások társaságát. Nekem is és szerintem még sokaknak volt még ilyen szakasz az életében, de hidd el, ez nem lesz mindig így.

Viszont tényleg nem érdemes feladnod, mert ha ezt teszed, nem is biztos hogy találni fogsz egy olyan barátot, aki tényleg annak mondható.

A külsőddel nem hiszem hogy nagy baj lenne, legalábbis barátkozás terén nem hiszem hogy olyannyira számít, normális emberek esetében... Bár párkapcsolat terén sem kéne hogy az legyen az első.

2015. febr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Lenne kedved barátkozni?
2015. febr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Ez valamennyire jól esett :) A szüleimmel az a baj, hogy amíg azt látják, hogy jól tanulok és az egyetlen célom bejutni egy jó egyetemre, addig előadják, hogy mennyire szeretnek. De amint megemlítem, hogy van valami probléma egyből összeszidnak, hogy nekem nincs semmi okom a boldogtalanságra és ha nem vagyok boldog, akkor se szabad kimutatnom. És hiába vannak nyelvvizsgáim meg 90% feletti előrehozott érettségijeim, ez nekem nem jelent semmit. Üresnek érzem magam. És amíg a magánéletem ennyire borzalmas, addig nem értem minek teperjek tovább.
2015. febr. 6. 21:00
 6/17 anonim ***** válasza:
hát ha segít, akkor én szívesen levelezgetek veled
2015. febr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Te a mérgező szülők terméke vagy. Nagyon szépen letörték az önbizalmad. A szülők gyakran elfelejtik, hogy ők is voltak fiatalok. Persze követtek el hibákat és lehet azt szeretnék, hogy te ne kövesd el ezeket, de én úgy gondolom, hogy mindenkinek el kell követnie a maga hibát. Csak ennek felfogására kellő intelligencia kell.

Amúgy meg lehet pont azért nincsenek barátaid, mert próbálsz mindenkivel kedves lenni, mert az ilyen embereken csak átlépnek, ha nincs mögötte kellő önbizalom és talpraesettség.

A másik, hogy nem közeledett feléd senki. És te közeledtél bárkihez is vagy csak várod a sültgalambot? Van olyan hobbi amit szívesen csinálnál vagy csinálsz? Azzal le tudja magát kötni az ember, meg tud barátokat is szerezni, netán pasit is.

A tanulás állás témakörben meg megint neked kell a sarkadra állnod és kitalálni, hogy mivel is szeretnél foglalkozni.


Kicsit acélozd meg magad, és ne hagyd a szüleidnek, hogy lelkileg eltiporjanak.

2015. febr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az élet nehéz per pillanat szar is ,de most ez van. Legyen egy célod! Amire szükséged van az ,hogy függetlenné válj. Tanulj legyen jó melód aztán albérlet. Az eszed megvan hozzá. A kérdés ,hogy véghez tudod vinni? Még valami az alkohol nem megoldás a gyenge akaratú ember iszik.
2015. febr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ilyen szülök mellett nehéz. De lényeg meg kell tanulnod magad, azt a részed, amit nem a szüleid raktak beléd, hogy mennyire nem vagy jó semmire.


Aztán ez a legnehezebb életszakasz ilyenkor. Késöbb jobb lesz ha túl tudsz rajta lenni. Azaz játszhatsz a túlélésre is akár. Persze tegyél többet ennél.


Ha gondolod és szeretnél jobban belemenni dolgokba nekem írhatsz.

2015. febr. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 opened paradise ***** válasza:

Mióta bántanak ilyenekkel?


Nem jársz valamilyen különórára/edzésre,ahol még szerethetnél barátokat?

2015. febr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!