Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Joga van a tanárnak elmondani...

Joga van a tanárnak elmondani a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Az egyik tanarommal szoktam beszélgetni,bizalmas dolgokat is megosztok vele,amiket a szüleim nem tudnak (nem öngyilkosság, vagdosas stb)..

Azt szeretném kérdezni, hogy a tanárokat köti valamiféle titoktartás?


2016. febr. 9. 16:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és 18/L
2016. febr. 9. 16:41
 2/4 Firedoom ***** válasza:
100%
Egyedul a tisztesség köti.
2016. febr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, kötné-Attól függ, milyen ember az, akinek elszoktad mondani a "dolgokat"... Régen én is az osztályfőnökömnek mondtam el, hogy mi zajlik a családban, és ő senkinek sem mondta vissza... Ez viszont nem mindegyik tanárra jellemző. Például ha a családodról mesélsz neki, akkor szerintem nem áll jogában elmondani, csak ha te is beleegyezel.
2016. febr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha gyerekvédelmi kérdés is felmerülhet, akkor kötelessége. Bár te 18 elmúltál, de ha olyasmiről mesélsz neki, hogy -esetleg- a fiatalabb testvéredet bántják, akkor nemhogy joga, hanem kötelessége lépéseket tenni.

Ezen kívül, ahogy a többiek is tartják, elmondhatja, jogi titoktartási kötelezettsége nincs.

2016. febr. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!