Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi ez az egész tanár/diák...

Mi ez az egész tanár/diák hőbörgés?

Figyelt kérdés

Csak nevetek azon amikor azt mondják túlhajszoltak, meg 8 órában tart a tanítás.

Akkor most mondjam azt hogy gyárban dolgozom, és átlagosan 52 órát dolgozok egy héten? Amibe szombat délelőtt, délután is beletartozik. Így kapok 130ezret, a tanárnak miért nem elég az a fizetés? Én is mehetnék tüntetni, illetve az egész logisztikai kör, beleértve a gyártósort is, hogy magasabb jövedelmet kérünk, vagy nem ülünk a targoncába, teherautóba.


Vendéglátásról hadd ne mondjak semmit...


2016. febr. 14. 18:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Akár hiszed akár nem a diákok annyi felesleges dolgot tanulnak,és annyi idejük veszik el hogy az nevetséges. Persze,a gyárban a 0 tanulással rá ez nem olyan,de 8 évnyi egyetem után nem a 140.000 az elvárható.
2016. febr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

szerintem általánosan nagyon alacsonyak itthon a bérek. körülbelül meg kellene duplázni a fizetéseket... minden gond megoldódna...

a tanárok, az orvosok, a gyári munkások, hivatalnokok, de céges alkalmazottak, mindenki, aki dolgozik megérdemelne jóval több pénzt.

és bárki szervezhet tüntetést.

"európai árakhoz európai béreket" címmel... szerintem rengetegen támogatnák...tanárok is, nem tanárok is...

2016. febr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%

Ha neked rossz akkor legyen mindenkinek?


Azt ugye nem várod hogy sok évi plusz tanulással diplomával ugyanannyit keressen mint anélkül?

Amúgy nem csak a tanárokról szól a dolog. A többi iskolai dolgozóról és a diákokról is. A tanári fizetés pont nem hangsúlyos része a követeléseknek. Jó része a követeléseknek az oktatói munkáról szól arról, hogy megfelelő oktatást kapjanak a diákok.

Egyébként 2008 óta nem emeltek fizetést azoknak akik iskolában dolgoznak és nem végeznek oktatói munkát! szerinted ez rendben van?

2016. febr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
98%

De a gyerekeknek is bent kell ám maradniuk annyit, amire jön az otthoni tanulás (ha valaki minden dogára/minél többre ötöst akar, 2-3 óra simán elmehet(ne) tanulással.) Én egyébként szerencsésnek vagyok mondható heti 32,5 órával, de amikor olvasom, hogy valaki negyvenet(!) kap, az már durva... és ez a gyerek is lehet 14-16 között. Meg a tanárok tudomásom szerint nem csak letanítanak x órát, hanem tantervet készítenek, dolgozatot javítanak/dolozatpapírt írnak, néhol házit ellenőriznek, korrepetálnak. Nem vagyok tanár, nem tudom, ebből mi mennyi idő. Lehet, hogy abszolút rossz a meglátásom (majd leszázalékolbak, ha az), de nekem kábé így jön le a helyzet. Meg azért tényle ott van egy pár év egyetem a tanárok mögött. És az is igaz, hogy nem épp minden hasznosítható abból, amit megtaníttatbak velünk. A tankönyvekről nem is beszélve... (és ha még legalább lehetne választani!)

Na, ha jól értesültem, ebből lett elege egy jópár embernek. Azt hiszem Miskolcon indult amúgy a dolog, és az egyik diák nyilvános levele olvasható is valahol a neten. Valamint sok suli honlapján fent kell lennie az iskola állásfoglalásának is. Megkeressem, érdekel?

(Remélem nem túl tévesen írtam le.)

15/l

2016. febr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld meg, hogy felmész munkai időben a facebookra és ráírsz pár diák ismerősödre. 1-2 kivételével mindenki válaszolni fog. Csak unatkozni járunk be.
2016. febr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%
Igazad van hogy a tanároknak nem sok okuk van hőbörögni. Viszont szerintem inkább példát kéne venni arról hogy ők összefognak és tartják a markukat. Mindenkinek ezt kéne tenni mert csak így mozdulhatna előre bármi is. Nem pedig leugatni őket. Mondom ezt úgy hogy szvsz nevetséges hogy egy tanárnak heti 32 órát kell bent lennie abból jó ha 15-20 tanóra van a többi ücsörgés és ezért kifizetik a 40 órát, és ugye a fidesz elég komoly emeléseket adott. Nyilván ha a gyári dolgozók is összefognának leváltanák a korrupt szakszervezeti vezetőiket és olyanokat választanának akik valóban az ő érdekeiket képviselik, akkor mindenhol lehetne több lóvé, jobb körülmények.
2016. febr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

felesleges tárgyakat meg el kellene törölni, le kell csökkenteni... miért van hetente 5 testnevelés, amikor tornaterem meg nincs... a gyerekek a folyosón tapossák egymást, meg hangoskodnak, meg kis helyen van egyszerre több osztály... teljesen értelmetlen. legyen 2 tesi, mint régen, aki akar, az meg úgyis eljár külön edzésre... aki meg lógós, az meg szerez úgyis felmentést, mind az 5 tesire... meg 11-12.ben az ének óra se olyan fontos, főleg nem hetente kétszer... közben meg van három, azaz 3 matekóra... persze hogy senki nem érti a matekot, és mindenki pislog az érettségin...

kevesebb kamu órát, és több rendes órát!!! teljesen érthető.

2016. febr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%
"Én is mehetnék tüntetni" Akkor menj! B+!!!!!
2016. febr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

Én csak a tüntetések egyik részével értek egyet.

1. Valóban színvonalasabb oktatást kellene nyújtanunk, mert egyre kevesebb tudással lépnek ki a gyerek az iskolából, kevesebb tudással mennek egyetemre, kevesebb tudással diplomáznak és ez az egész előbb utóbb be fog gyűrűződni. Az értelmesebbek nagy része pedig külföldre vándorol.

2. az iskoláknak nagyobb önállóságot a helyi szintű döntésekben, mivel minden intézménynek megvan a saját hatásköre, ezért egységesen központilag nem is lehet minden helyi igényt kielégíteni hiánytalanul.

3. a szabad tankönyvválasztást, mivel minden iskolában más a tanulói összetétel, egy központilag kiadott tankönyv nem felel meg mindenkinek (nem részletezem, miért)

Amivel nem értek egyet, hogy a tanárok annyira túlterheltek. Egyik nyilatkozta, hogy este 10-ig készül másnapra! mire???? én is dolgoztam tanárként, heti 24*45 perc kötelező óraszám körül kell dolgozniuk, a maradék időben egyéb adminisztrációs feladatok, dolgozatjavítás, óravázlatok elkészíthetők.

Általában párhuzamos osztályokat tanítanak. Ha valaki 3-4 éve tanít, akkor már a kisujjában kellene lennie a tananyagnak, a természettudományok nem fejlődnek olyan rohamosan, a történelemben a legújabb korig kb. egy tanár se jut el, max. 1956-os forradalomig, sorolhatnám... egyedül a műszaki tudományok és a szakmai tárgyakban történik változás.

Jelenleg már nem tanítok, továbbképeztem magam és elmentem egy gyárba heti 5-6 napot dolgozok, a munkaidő 8:00-16:30-ig tart, mivel a munkaidőnek nem része azt ebédszünet. A 8 órát szinte végig dolgozom, megállás nélkül, teljes koncentrációkkal. Nincs óránként cigi- és kávészünet, filmnézés, beszélgetés, stb. Nincs tavaszi, nyári, őszi, téli szabadság, rövidített órák, óráról késés, "nincs kedvem ma semmihez" érzés. És még folytathatnám

Az első hetekben nagyon nehezen szoktam meg ezt az új szituációt és ajánlom a tanároknak, hogy próbálják ki és visszavágynak majd a katedrára. A fizetéseket nem hasonlítom össze, mert lényegesen többet keresek, de a munka mennyisége össze sem hasonlítható.

2016. febr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Tanár/diák hőbörgés....ezen jót röhögtem. :D

Téged se az eszedért szeretnek... vagy egy fizetett narancsos megmondó ember vagy?

2016. febr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!