Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Aki visszahúzódóbb, csendesebb...

Aki visszahúzódóbb, csendesebb, azt miért kell bántani, kiközösíteni?

Figyelt kérdés

Miért kell ezt csinálni valakivel?

Én is csendes és visszahúzódó voltam általános iskolában, mégis bántottak, kiközösítettek, pedig szó szerint semmi rosszat nem tettem senkinek.

Az, aki visszahúzódóbb és csendesebb, tehát semmilyen vizet nem zavar, senkinek nincs az útjában, miért kell elkezdeni bántani is kiközösíteni? (tiszt.kiv.) Én ezt sosem értettem, hogy ez miért is okoz egyeseknek örömet.


Hála istennek gimiben normális osztályba kerültem, így sok barátot szereztem, de ált. iskolában folyamatosan cseszegettek, és ha vissza mertem szólni (pl csúnyát, mint amiket ők is), az ofő még engem szidott le, hogy miért beszélek csúnyán, meg h 4-es magatartást ad, nem 5-öst.


Azok a tanárok, akik ilyet látnak, miért nem tesznek érdemben semmit?


Miért kell kiközösíteni azt, aki normális, de csendesebb, és visszahúzódóbb?



2016. febr. 14. 21:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

#10es... szerintem meg aki ugyan azt csinálja az is olyan hiába csak akarja úgymond csak visszaadji neki

Attól még ugyan azt csinálod mint ő...azaz ugyan olyan vagy


Old meg máshogy ne úgy ahogy ő .... okosabban és bunkóság nélkül


Ne figyelj rá egy kicsit se, vagy szólj rá határozottan és ha ezek után se akkor sz@rj rá egy jó nagyot stb...

9es voltam

2016. febr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%
Ja és mindegy hogy okkal vagy ok nélkül bántasz valakit
2016. febr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
54%

# 11


Én sem bunkósságról beszéltem, épp azt mondtam, hogy álljon ki maga mellett, de a gond néha ott kezdődik tapasztalatom szerint, amikor valaki ezt is "sértőnek" veszi, ha csupán elmondod a neki nem-tetsző véleményedet, vagy épp lesz@rod őt, ilyen értelemben beszéltem "méltó bántásról", más különben sosem szoktam bunkó lenni.


Miért lenne "úgyan olyan"? Én nem vagyok bármiféle bántás, sértegetés híve sehol, épp ha valaki nagyon megbántott ezért vele szemben barátságtalan leszek, attól az én személyiségem összetettebb ennél, mert attól még nem fogok mindenkivel barátságtalanul, elutasítóan viselkedni, csak abban az egy szent helyzetben. De másokról is úgy gondolom, hogy csak azokat lehet bunkónak nevezni, akik az emberek többségével, legtöbb helyzetben azok.


Nem bántás, ha a görcsös csendesség ellenére kimerem legalább fejezni a véleményem, a sértés-nélküli őszinte szempontjaim, hátha megértik azokat, de vannak helyzetek, amikor ennyit sem. Amikor a csendes ember ehhez a nem-megértő bánásmódhoz "idomul", akkor elég rossz lehet, csak hallgat és ő maga is bántásnak élheti meg, amikor csak a nézőpontját akarná érvényesíteni.

De inkább akkor hagyjuk a bántás fogalmát, nem ide illik:) Amúgy sem kell konkrétumok nélkül megítélni valamit

2016. febr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy félreértettem a válaszodat, de konkrétan azt írtad le, hogy kiálltál magadért, és ezért csesztek le.

Bár nem tudhatom, hogy milyen helyzetről van szó, de nekem ez jött le.

2016. febr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%

13-as nem értek veled egyet.Végzem a dolgom és valaki,mert jó vagyok,vagy mert őt nem dícsérgetem és ő régi tag ott kikezd stb stb.


Mi a fészkes fenének kell nekem kiállnom magamért,a munkám,az eredményem magamért beszél,én a munkám végezni jöttem nem pedig segget nyalni már bocs.

2016. febr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

# 15


Konkrétan mivel nem értesz egyet? Nem értem a problémát, semmi meglepő nincs abban, hogy zavarónak tartom, ha konfliktusba kerülök valakivel, főleg ha én is alapból lesz@rom, de ennek ellenére rossz helyzetek lépnek fel 1-1 olyan helyen (és nem csak kifejezetten bunkókról beszéltem, hanem sima nézeteltérésekről is bármilyen téren, amiben én jönnék ki a legrosszabbul ha kerülném a konfliktust.)

Azt nem tudhatom, hogy mi a "fészkes fenéről" beszélünk, vagy hogy kik és miért kezdenek ki, sokféle helyzet létezik.:)


De fentebb leírtam, hogy konkrétumok nélkül nem kell vagdalni a témát, ha én épp más helyzetet ecsetelek. Egyáltalán nem azt értettem "kiállás" mellett, hogy szökj szembe másokkal, vagy "ny*lj s*gget", ilyent sehol sem írtam.

2016. febr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
11es vagyok..... a barátságtalan és az ugyan olyan vagyok vele mint ő velem az teljesen más
2016. febr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Még mindíg 11es vagyok igen kiáltam magamért de nem azért csesztek le hanem mert ugyan olyan voltam ugyan úgy beszéltem mint az aki bántott....
2016. febr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát van amikor a szivatások segítenek a visszahúzódóbb srácon. Pl. én koliban félénk voltam, ha rajtam állt volna, nem állok szóba senkivel. Szar volt hogy minden nap kellett énekelnem meg verset mondanom egy évig, meg én ágyaztam mindenkinek, de legalább segítettek beilleszkedni és nem hagytak bezárkózni.
2016. aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!