Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek is keveset értemel...

Szerintetek is keveset értemel az életemben?

Figyelt kérdés

Most volt nemrég a 15 éves osztálytalálkozóm,(33 éves/F vagyok ).


A legtöbb volt osztálytársam külföldön dolgozik,vállalkozása van,ügyvéd stb.

Tehát tényleg sokra vitték.


Nincs bennem irigység örülök,hogy sok minden elértek,régen a bárátaim voltak.


Én egy gyárban dolgozok,kétszobás panelt bérlek egy kollégámmal.

Van egy barátnőm 2 éve,de még nem jegyeztem el.


Nemrég vettem az összegyűjtött pénzemen egy új autót,egy 0 km-s dacia logant.Mert untam a 24 éves suzukimat.


Illetve van egy hároméves kisfiam akit imádok,ő a mindenem.


Nemtudom máshogy mondani,de nem a barátnőmtöl van,hanem egy egy éjszakás kalandból.


Igazából,én elégedett vagyok az életemmel,nemvágyok sokkal többre.

Amikor így befejeztem néhányan gúnyosan megjegyezték,hogy csak ennyi?Nemvitted többre?


Szerintetek is keveset értemel az életemben?



2016. márc. 14. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
nem az anyagiakra gondoltak
2016. márc. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

És akkor mi van ha 15 éve nem látott emberek azt mondták?


Sz@rd le őket, neked ezt osztotta az élet, nekik azt. 15 év múlva majd fordul a kocka, mert a jól menő vállalkozó lehet úszni fog a hitelben, másikoknak meg hiába van pénzük nem tudják összehozni a gyereket. stb stb stb.

2016. márc. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Az tény hogy a tanulmánytól függ nagyban hogy hogyan is fogsz élni. Egy vállalkozót mondjuk ne is hasonlítsunk egy mérnökhöz, mert míg Ő megkeresi a saját cégével a milliót, addig a mérnök pénze közelít a 500-700 ezerhez itthon.


130 ezerből meg itthon majdhogynem stagnálni fog az ember míg nem jön be az euro vagy mondjuk egy normálisabb béremelés az alacsonyabb keresetűeknél.

Így vagyok én is, telik egy saját ház fenntartására, meg a motoromra, de nyaralni és félretenni nem igen tudok érdemi összeget, mert az váratlan kiadásra kell ha most elmegyek magánfogorvoshoz 3-4ezer a kezelés+tömés 1 fogra.


Talán akkor fogok tudni megtakarítani ha valakivel majd osztozom az életemen.

2016. márc. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Ez a lényeg: "Igazából,én elégedett vagyok az életemmel,nemvágyok sokkal többre."


Ha neked jó, akkor jó. Ennyi!

2016. márc. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez bonyolultabb.

Egyrészt érdemes végiggondolni hogy milyen suliból jöttél?

Hogy ismertek meg?

Ha jó tanuló voltál meg tele voltál tervekkel akkor jogosan csodálkoznak.

Másrészt érdemes azt is végiggondolni, hogy majd 10 év múlva is így gondolod e?

Mert lehet pár év múlva rájössz, hogy nem kellett volna egy gyárban vesztegetned az idődet.

Nálam js ez volt, azt hittem minden oké, aztán végülis sokaknak megfelelne, de ma már bánom, hogy nem kaptam hamarabb észbe.

Én azt mondom próbálj meg feljebb lépni, a gyereknek is jó példát mutatsz :)

2016. márc. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereket rendesen felnevelni semmivel sem kisebb érdem, mint sikeres vállalkozónak, ügyvédnek lenni, hiába akarja az ellenkezőjét elhitetni a társadalom. :)
2016. márc. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy nem lettél gazdag,de Boldog ember vagy ami talán az élet értelme. :)
2016. márc. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na én pont az ilyenek miatt nem járok osztálytalálkozókra. Felfordul tőlük a gyomrom. Az én volt osztálytársaim már vissza sem köszönnek ha szembe találkozok velük az utcán. Régen a legjobb barátaim voltak most meg csak a kárörvendés megy meg a bunkózás.


Hasonló szitut éltem át én is, eléggé szar érzés volt.

A lényeg hogy te elégedett legyél önmagaddal és az életeddel.

2016. márc. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, neked tökéletesen megfelel ez az élet. Egy kicsit irigyellek is érte. Ha az okleveleket, pénzt, stb. nézzük, akkor többet értem el. De nincs egy szabad hétvégém se, nem hogy kapcsolatom meg kisfiam, úgyhogy lassan már a barátok is elkopnak.

Valószínűleg a felszínes osztálytársaid irigyelnének a pozícióm és a fizetésem miatt, de szerintem címeres gyökerek :D

Nem értél el keveset.

2017. márc. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!