Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egy tini kövér lány öngyilk...

Ha egy tini kövér lány öngyilkosságot próbál meg elkövetni akkor ki a hibás szerintetek?

Figyelt kérdés

1. a lány, mert elhízott és gyenge és nem képes változtatni

2. a szülők, mert hagyták, hogy elhízzon

3. az osztálytársak akik piszkálják a súlya miatt

4. a tesi tanár aki szintén piszkálja

5. mind


2016. ápr. 12. 13:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan is lehetne erős a lány, ha gyakorlatilag az egész társadalom ellene van a súlya miatt? Elszomorító, ha nem áll az ember mellett senki, és önerőből aztán biztosan nem egyszerű lefogyni. Azt, hogy az emberek képtelenek elfogadni a másikat, én általában a társadalom számlájára írom, és biztos vagyok benne, hogy nem tévedek nagyot. Ha eljut a dolog egy olyan szintre, hogy az illető megkísérli az öngyilkosságot, az semmiképp sem az ő hibája, elvégre nem akar ő eredendően meghalni, csak a környezete kiváltja belőle ezt a menekülési kényszert, és hol máshol lenne nagyobb nyugalom, mint a halálban? Ha azt kell keresni, hogy ki a hibás, akkor az osztálytársak és a tesitanár mindenképpen azok - ők váltották ki a halálvágyat a lányban. Utána már csak az elhízásért felelősek vannak, de jelen esetben ez most csak másodrendű. Ezen a szinten viszont már nem egymásra mutogatni kéne, hanem segíteni az illetőt, hogy eszébe ne jusson még egyszer ilyesmit tenni pusztán amiatt, mert nem felel meg egy hülye társadalmi sztenderdnek.


Túlsúlyos ugyan nem vagyok, viszont nem mindig érzem magam jól a bőrömben, úgyhogy átérzem a helyzetet. Remélem, hasznos volt a válaszom. Kitartást a lánynak! :)

2016. ápr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, hogy a gyerekek, a tinik (és sokszor a felnőttek se) nem veszik észre, hogy a beszólásaikkal milyen lelki károkat tudnak okozni. A gyerekek és a tinik nagyon túlzásba tudják vinni, hiszen ott már nem is az a lényeg, hogy kicikizzék az áldozatot és ezáltal a tudtára hozzák, hogy valamiben változtatnia kellene, hanem ott már az egymással való versengés a lényeg, hogy ki a bátrabb, ki a keményebb, ki a gonoszabb, ki tudja a lehető legjobban bántani az "áldozatot".

Engem egész általánosban kiközösítettek. Nem voltam dagi, hanem egyszerűen nem volt olyan szép kis pofim, mint a többi kislánynak. Ráadásul szegények voltak a szüleim és mindig mások rongyosra hordott ruháit örököltem meg. Napi szinten bántottak és nem csak szavakkal, hanem fizikailag is. Amikor valaki nagyon bizonyítani akarta a keménységét, akkor nekem jött. Fellöktek a folyosón, oda jöttek és megpofoztak, vagy labdával vágtak fejbe. Elvették a táskámat és bedobták a kukába, olyan is volt, hogy engem kaptak fel és dobtak bele. Iszonyat dolgokat kellett átélnem és a szüleim, de még a tanárok se voltak hajlandóak beleavatkozni! Teljesen magamra voltam hagyva. Milliószor gondoltam én is az öngyilkosságra!

Most, felnőttként teljesen megváltoztak a vonásaim. A fb-on látom, hogy azok a lányok, akik anno az osztály szépei voltak le vannak robbanva. Nem foglalkoznak magukkal! Míg az én fb-on posztolt képeimhez azok a volt fiú osztálytársak, akik annak idején bántottak, oda írogatják, hogy de csinos vagy... Ha szórakozóhelyen, vagy bárhol összefutok velük, akkor teszik a szépet nekem, meg akarnak fektetni. De azt egyik sem mondta még, hogy "figyi, nagyon sajnálom, ami régen történt, nem akrtalak én bántani, csak hát tudod, milyen gonoszak a gyerek" vagy egyik sem kérdezi meg, hogy "mondd, hogy sikerült túlélned azokat a dolgokat, amiket műveltünk veled?". Pedig a válaszom az lenne, hogy "elmész te a büdös p****-ba, mert teljesen tönkre tettétek a gyerekkoromat!!!". Ha öngyilkos próbáltam volna lenni, vagy meg is tettem volna és már nem lennék, akkor úgyis azt mondták volna, hogy az én bajom, meg idegbeteg voltam. Pedig nem, nem kell idegbetegnek lenni! Elég csak magányosnak lenni és menthetetlennek érezni a helyzetet! Elég csak azt látni, hogy teljesen mindegy, milyen ember vagyok, mennyire lennék értékes barát, nem kellek senkinek, mert a burok a lényeg, hogy az mennyire szép, mennyire szivárványos.

Most már azt mondom, hogy én csak tanultam belőle, csak jobb ember lettem azáltal, hogy a saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy ha én beszólok valakinek, akkor az benne mekkora károkat tud tenni! Szóval ki a hibás? Elsődlegesen az osztálytársak!

2016. ápr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
J, de a szülő nem hibás, hogy hagyja elhízni és a lány? Van olyan, hogy 2-3-5kg felesleg. Ott kell megállni és változtatni. Nem 10-15 vagy több feleslegnél.
2016. ápr. 12. 16:25
 14/29 anonim ***** válasza:
55%
Azt kérdezted, hogy az öngyilkossági kísérletben ki a hibás. Erre válaszoltam és még most is fenntartom, hogy az osztálytársak a hibásak ezért. Az elhízás pedig igen, a szülő hibája, de a lányé is. Tiniként már van beleszólása, hogy mit és mennyit eszik, mennyit mozog. A szülők, ha ők maguk sem mértéktartóak, akkor nem csoda, hogy elszúrták a dolgot. Túletették a gyereket. Ez van. Nem lehet éppenséggel megkövezni egy szülőt azért, mert enni ad a gyerekének. Valóban lehetne okosabb, oda is figyelhetne arra, hogy ne tegye ezt egészségtelen mértékben, de egy tini esetében már tök lényegtelen azt nézni, hogy eredetileg ki szúrta el. Ez van, így alakult. A lényeg, hogy a leányzó igyekezzen változtatni magán és az életmódján, ha nem akar rosszindulat célpontja lenni és persze nem mellékesen: ha sokáig és egészségesen szeretne élni.
2016. ápr. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Azok akik beszólogatnak nem a barátai. Akkor miért kell adni a véleményükre?


Mellesleg engem is csúfoltak régen, még általánosban, a nevem miatt: Röff. Nagyon vicces. (nem voltam soha kövér, ez a vezetéknevem). Egyik fülemen be, a másikon ki. Abbahagyták amikor látták, hogy nem zavar. Ha jó a szülő-gyerek kapcsolat, akkor elmeséli a gyerek ha ilyen történik vele és a szülő elmagyarázza, hogy nem kell az ilyesmivel törődni.

2016. ápr. 12. 16:33
 16/29 anonim ***** válasza:
Ez komoly? Mármint a kérdés, hogy miért kell olyanok szavára adni, akik nem a barátai az embernek? Ugye nem vagy annyira korlátolt, hogy ezt tényleg nem tudod felfogni?! Ha mégis, akkor elmagyarázom: Mert ő azt érzi, hogy ha nem olyan lenne, amilyen, akkor azok az emberek a barátai lehetnének, nem pedig a bántalmazói... Ilyen minimális pszichológiai érzék kellene, hogy minden emberben legyen. Te nagyon ügyes vagy, ha tényleg nem zavart, hogy bántottak a neved miatt. Csak az sem mindegy, hogy egy olyan dolog miatt kapod a beszólásokat, ami csak egy rád aggatott dolog, vagy egyenesen az önbecsülésedben, az emberi mivoltodban és értékeidben vagy meggyalázva!
2016. ápr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Én vagyok korlátolt? Nyugodtan gondold azt. Felnőtt vagyok, de kapok beszólásokat más téren is, miért kellene foglalkoznom vele? 3 ember szava érdekel a Világon. SEMMIVEL senki nem tud megbántani. Szerintem ez a normális. Kövér lánynak is vannak barátai, nem kell az összes osztálytársának annak lennie. Rosszindulatú és beszólogató osztálytársak akkor is lenne, ha nem lenne kövér. Ha nem ebbe, akkor másba kötnének bele.
2016. ápr. 12. 16:58
 18/29 anonim ***** válasza:
61%

A szülei a hibásak abba, ha túletették.

De egy tininek kell hogy legyen annyi önkritikája, hogy belássa, hogy dagadt. Jönnek majd neki a fiús korszakok, arra nem gondol, hogy jól akar kinézni?


Azok is hibásak, akik csúfolják, de a lány is, hogy ha semmit sem tesz. Persze az más eset, ha betegségtől dagadt, nem az igénytelenségtől.

2016. ápr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Nezd, en nem vitatkozok veled tovabb, de azt meg kell jegyeznem, bar a kerdes kiirasaval ugy tunik, mintha erdekelne teged a lany sorsa, problemaja, a hatterben megist te is ellene vagy ugyan ugy, mint azok, akik bantjak ot! A sajat lelki eroddel peldalozva eliteled ot azert, mert megviselik a cseszegetesek. Burkoltan te is azzal jossz, hogy TE is jobb vagy nala, mert tobb erod van elviselni a bantasokat, mint o. Te is eliteled, csak talan te nem a kulseje miatt, hanem a gyengesege miatt. 2 otletem van, hogy te hogyan kerulsz a kepbe:

1. Az egyik kis kocsogoskodo bunko gyerek anyja vagy es behivott az osztalyfonok lecseszesre, hogy neveld meg a gyerekedet.

2. Te magad vagy az egyik kis bunko gyerek, aki bantotta es ongyilkossagi kiserletbe hajszolta a lanyt es most probalsz magadnak igazat kiharcolni, hogy te teljes joggal es okkal bantottad ot.

Barmelyik is vagy, akar lehetsz egy harmadik is, a lenyeg, hogy semmivel nem vagy jobb ember azoknal, akik lelkileg nyomoritjak ezt a szegeny lanyt! Te is azt akarod kiharcolni, hogy mindenki ot es a szuleit itelje el azert, mert megprobalt kinjaban es tehetetlensegeben ongyilkos lenni.

2016. ápr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Ez egy elméleti kérdés. Egy filmben láttam, ahol a tesi tanárt hibáztatták, amivel nem értek egyet. nem vitázom, reagálok és érvelek.
2016. ápr. 12. 18:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!