Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egy tini kövér lány öngyilk...

Ha egy tini kövér lány öngyilkosságot próbál meg elkövetni akkor ki a hibás szerintetek?

Figyelt kérdés

1. a lány, mert elhízott és gyenge és nem képes változtatni

2. a szülők, mert hagyták, hogy elhízzon

3. az osztálytársak akik piszkálják a súlya miatt

4. a tesi tanár aki szintén piszkálja

5. mind


2016. ápr. 12. 13:32
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
És nem ítélem el a kövéreket és a gyengéket, az ő életük, az ő döntésük. Mindenki úgy éli az letét ahogy akarja. Egyszerűen elkerülöm gyenge jellemű embereket, nincs szükségem rájuk.
2016. ápr. 12. 18:15
 22/29 anonim ***** válasza:
Jesszus! Egy filmen elmelkedunk? Szolhattal volna hamarabb is, akkor egy budos mondatot nem irok le...
2016. ápr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Ez egy életszerű kérdés. Megtörténhet. Vélemények érdekelnek. Egyébként meg a azt mondom valakinek, hogy ugorj le a hídról, mert egy dagadt disznó vagy, senkinek nem kellesz te szerencsétlen, semmire se vagy jó és megteszi akkor én vagyok a hibás? Nem. Az ő döntése.
2016. ápr. 12. 18:24
 24/29 anonim ***** válasza:
5
2016. ápr. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

eloszor azt kellene tudni miert hizott el van e egeszsegugyi oka?

Ha nincs akkor bizonyos mertekben mindenki felelos de leginkabb a lany , mert ebben a korban mar az embernek a sajat cselekedeteiert felelnie kell.

2016. ápr. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Most egy filmet elemezgetünk? Egy sort sem írtam volna, ha tudom. Kerülöm az idiótaságokat.
2016. ápr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Aki azért akar öngyi lenni mert dagadt és ezért piszkálják...hát hajrá :DD

ÉN IS dagadt vagyok...de még mennyire és államdóan piszkálnak/piszkáltak , de nem leszek öngyilkos...pls

2016. ápr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Éppen ez az, amit az utolsó ír. Tulajdonképpen senki sem hibás, mert a lány valószínűleg mentálisan beteg, hogy ilyen egyáltalán megforduljon a fejében. Ha tényleg dilis, arról meg nem ő tehet. Ki kell vívni a tiszteletet az osztálytársaink körében, ha pedig szükségeltetik, el kell menni egy szakemberhez.
2016. ápr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

A lényeg a lényeg:

- Az elhízás miatt a szülők a felelősek. A lány csak bekerült egy körforgásba, amiből a legtöbb ember nem tud kikerülni, ha gyerekkorban kezdődik. Tiniként a legnehezebb változtatni a testsúlyon, ha sehonnan nem kap hozzá támogatást (de ennek a pszichológiájában ne menjünk bele, csak hidd el. vagy ne)

- Az öngyilkossági kísérletért a bántalmazói felelősek. Ez nem vélemény és nem vita tárgya.

Nem kell eredendően pszichés zavarral születni az öngyilkossághoz minden esetben. És sok esetben nem "piszkálásról" van szó osztályközösségben, hanem súlyos pszichés bántalmazásról. Ne keverjük. Jól mondta az egyik hozzászóló, teljes emberi valóját gyalázták meg, nem csak piszkálták.

- Van akinek van elég lelkiereje ahhoz, hogy kivédje a támadásokat, de ha nincs akkor durván elmélyülhet a bántalmazás, ami sokkal súlyosabb, mint egy-két verés. És az is tény, hogy sokan nem képesek a terrort elengedni a fülük mellett, nem mindenkinél működik így.


Azt mondom (ez már személyes vélemény) én nem vagyok híve az áldozathibáztatásnak, ezért a lány semmiben sem hibás (az elhízott állapot fenntartása is pszichés folyamat eredménye, többnyire az irányíthatatlan tudatalattié. Sok esetben szakember segítségével is évek kemény munkája helyrehozni, egyedül szinte lehetetnel - nyilván nem mindenkinél)

2016. ápr. 16. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!