Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nagy probléma a kiközösítés?

Nagy probléma a kiközösítés?

Figyelt kérdés
Költözés miatt uj iskolába(állt.isk)került a gyerek,első 1-2 hétben még elég jól fogadták aztán elkezdődött a klikkesedés..... "én vele vagyok,én meg velük vagyok te meg senkivel nem vagy". Azt kell tudni rólla hogy jó tanuló,anyagi gondjaink sincsenek,külsőleg sincs semmi kifogásolható rajta,viszont az előző iskolában inkább ő volt akit követtek,és nem ő volt a követő igy ezt szokta meg. Alapjában véve elsőre félénk,de ha oldódik már minden ok. Elmondta itthol hogy nem barátkoznak vele,egyszerüen levegőnek nézik,bántalmazás,csufolódás nincs csak akármelyik csoporthoz oda megy elküldik igy mindig magában ül szünetek alatt. Nagyon sajnálom szegényt,szinte felfogni sem birom mert nekem ilyen jellegü problémám sosem volt a suliban.Sokszor mondom neki hogy ne foglalkozzon velük a tanulásra koncentráljon inkább,de ez nem állapot és nem tudom hogy ez fog e változni.... Érdemesebb lenne másik sulival próbálkozni vagy a gyakori suliváltás csak ront a helyzeten? Valami jó tanács esetleg?

2016. ápr. 25. 00:42
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Nagy bizony,megnyomoríthat egy értelmes eszes gyereket! Komolyan mondom,tapasztalatból. Ha nem változik,másik iskola- ahol nem kell szorongania.Ez nem játék.
2016. ápr. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Igen,nagy baj.Saját tapasztalatból mondom,hogy ez a 'levegőnek nézés' szinte mindig átfordul piszkálásba.Gondolj bele,ha már most ez van,mi lesz később...Szerintem még próbálkozzon odacsapódni valamelyik klikkhez,ha nem sikerül,akkor osztály/iskolaváltás.
2016. ápr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ami még számomra érdekes hogy ha felmerül az iskolaváltás, ő azt mondja nem szeretne másik suliba menni. Én ugy gondolom azt hiszi máshol is ez lesz a helyzet mivel ott is uj gyerek lesz :(
2016. ápr. 26. 00:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Pontosan ettől fél.Waldorf iskola nincs a közelben? Az megoldás lehet. Amúgy meg minden döntés,kötelezettség nélkül lehet próbanapot kérni az új suliban-csak el kell mondani a problémát.Ha tetszik átmegy ha nem másik után néztek.
2016. ápr. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Waldorf iskolába nem adnám mert nagyon jó tanuló és ugytudom ott gyengébb a tanítás.
2016. ápr. 26. 22:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont jó lenne neki a Waldorf.Amiben erős még jobb lehet és van lehetőség a gyengeségeit is fejleszreni.
2016. máj. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!