Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem küld soha versenyekr...

Miért nem küld soha versenyekre a tanár?

Figyelt kérdés
Az osztályfőnökünk kémia tanár, de engem nem tanit, mert emelt kémiára járok, amit nem ő tart. Viszont az osztályból mások is vannak, akik emelt kémiások és amikor van az iskolában vagy iskolán kivül valami kémia vagy más természettudományos témájú verseny, mindig körbekérdezgeti őket, meg még a sima kémiásokat is, ki akar menni, csak engem nem. Jó, nem vagyok szin 5-ös kémiából, mert van, amikor nem tanulok egy-egy kisebb dogára, de egy erős 4-es vagyok, ráadásul emeltes. A tanár meg hamarabb kérdez az ő csoportjából ilyen épp csak 4-es meg 3-as kémiásokat, nem mennek-e versenyre, mint engem..Amikor meg magamtól jelentkeznék valami versenyre, visszakérdez vagy hússzor, hogy biztos menni akarok-e, mert nagyon nehéz lesz..Ha annyira nehéz, miért akarja, hogy olyanok mindenképp részt vegyenek rajta, akik csak 3-asok kémiából? -.- Ha emelt kémián jó jegyeim vannak, miért hiszi azt még is, hogy rossz vagyok belőle? Szerintetek mit gondolhat?
2016. máj. 15. 14:45
 1/2 Kőhalmi László válasza:

Egy tanulmányi versenyen nem elég a tárgy ötösre tudása, jól és gyorsan kell tudni "kapcsolni". Nem elég a tananyag tudása, azt "alkalmazni kell" egy versenyen és bizony időre is megy.

Egy saját példa: általános iskolás voltam mikor egy évfolyam társammal kerületi földrajz versenyre küldtek. (nagyon szerettem a földrajzot, 5-ös voltam beleőle mindíg). A 22 fős mezőnyből a 17-ikhely környékén végeztünk. Mondanom sem kell, a tanárnő nagyot csalódott bennünk, sőt az iskola is. "Szarvas hibákat" vétettünk és még előfordult hogy lassúak is voltunk, nem tudtuk befejezni a feladatot. Visszagondolva, nem csak a "drukk" hátráltatott, hanem a nem megfelelő tudás, a lassúság. Mikor megkapta a "munkánkat", csak annyit mondott, ha ez dolgozat lett volna akkor egy gyenge kettest érne. Ugyan ezt "eljátszottuk" egy elsősegély nyújtó versenyen is.

Visszatérve Rád! Gondolom a tanárod úgy gondolja - ismerve a vereseny követelményeket és Tégedet - hogy nem biztos, hogy megállnád a helyed. Márpedig egy tanulmányi verseny való szereplés, presztizs a tanárnak és presztizs az iskolának is. A "leszerepelés" úgyan így csak negatív előjellel.

Javaslom, hogy beszéld meg vele ezt a kérdést, Te is nyugodtabb leszel bármit válaszoljon.

2016. máj. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Lehetne benne valami, de a legutóbbi verseny, amire engem nem akart küldeni, nem ilyen beülős és ott megirós verseny volt, hanem előtte ki kellett dolgozni egy adott tételt és egy időpontig elküldeni. Szóval több hét állt rendelkezésre, annyi idő alatt bárki meg tudta volna irni...Szerintem hülyének gondol, vagy nem tudom..
2016. máj. 20. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!