Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek bunkóság ha nem...

Szerintetek bunkóság ha nem adja meg az ötöst a matektanárom?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Matekból 4,2 vagyok és nem akarja megadni az ötöst úgy,hogy ezen múlik a hét évi kitűnőm(6 évig folyamatosan kitűnő voltam). Persze nem ad semmilyen szorgalmi,vagy javítási lehetőséget,és nem tudja megérteni hogy nekem ez mennyire fontos. Na meg persze a felvételin is számít. Szerintetek ez jogos,vagy bunkóság??

2016. jún. 13. 16:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Jogos. Én sem adnám meg. Nem lehet egy hét alatt helyrehozni azt, hogy az egész évi munkád 4-es.
2016. jún. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Nem köteles megadni, de megteheti. Ha nem kivételezős fajta, vagy nem kedvel, akkor nincs esélyed, de ha pl. az osztályfőnököd rendes, akkor lehet, h esik szó erről az osztályozón.

Egyébként felvetetted neki már április-május környékén, hogy javítani szeretnél? Ha igen, és nem adott lehetőséget, akkor tényleg bunkóság, de ha csak most szóltál neki június közepén, akkor nem olyan meglepő és jogos. Persze rendes tanár nem szívat ezzel, főleg, ha a felvételi pontok múlnak rajta.

2016. jún. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

Nem a piacon vagy, hogy alkudozásba kezdj. A 4,2 nem 5, ebből pont egy matektanár engedjen?!

A bizonyításra ott volt az egész tanév...

2016. jún. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Ha ez neked ennyire fontos, akkor miért ilyen az átlagod?

Ne a tanárt hibáztasd már....

2016. jún. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

4.2 az még nagyon a négyes felé hajlik mintsem az ötöshöz. Még ha adna javítási lehetőséget(ami nem valószínű, mivel már csak pár nap a tanév+nagyjából le is vagy zárva) , kapnál 2-3 ötöst, még akkor is csak 4,4-4,5 körül járnál, ami még mindig csak 4-es (asszem 4.6-tól felfelé mehetne 5-ös).

Ha most beírná neked az ötöst 4,2-re vagy mondjuk 4,4-re, egyből feltűnne a "nagyobbaknak" hogy valami simli van, és őt vennék elő..

Tudom rossz érzés, hogy annyi 5-ös után most csúszik be egy 4-es, de sajnos el kell fogadnod.

Felvételin meg nem annyira fogják nézni a sok ötös mellett a matek 4-est. Még ha néznék is, a központit sikerül jól megírnod és nyert ügyed van. Ha tényleg csak a matek 4-es a többi ötös, és a felvételid is jó lesz, bárhová felvesznek ne félj :D


Egyébként velem is hasonló dolog van. Simán lehetnék 4-es, talán ötös is matekból, csak a tanár alapból 10-15 perces késéssel jött be dogákat íratni, és egy feladat levezetéssel meg mindennel együtt 10 perc. 5-6 feladat van, oldjuk meg így félóra-25 perc alatt. Ha már 2-3 feladatot nem csinálsz meg(mert ugye nincs rá idő) imádkoznod kell a négyesért.. Így állok 3.5-re és úgy volt van esélyem a négyesre, de lezárt hármasra.. Egyrészt én is a továbbtanulás miatt akadtam fent(annyi hogy ez már egyetem/főiskolai felvételi lenne), valamint azon hogy nem a tudásunk miatt értékelnek, hanem mert nem volt idő a dogákra.. De el kell fogadni :D

2016. jún. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%
Ez jogos, 4,4-4,5 esetében már megadhatná, ha szeretné, de csak 4,61-től köteles megadni. 4,2 pedi egy erős 4-es.
2016. jún. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Inessential ***** válasza:
100%
Nem köteles megadni akkor sem.
2016. jún. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Nem kotelezsege megadni. Ha azt latja, hogy nem erdemled meg, akkor nem fogja erdekelni ugyse.

Egyebkent is, nalunk ha kituno valaki, ha nem 4.8felett nem is adjak meg az 5ost. Mondjuk ez mar egy gimi, de azert akkor is. Nalunk meg az eletunk a tet nem pedig a kitunonk. Mert ha nem vesznek fel egyetemre.... na nem szeretnem folytatni

A lenyeg hogy nem bunko. Ha ugy latja, hogy nem erdemled meg, akkor nem kell megadnia. Foleg nem 4.2re

2016. jún. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Miért lenne bunkó? Tanárként én sem örülnék, ha egész tanévben 4-es szinten teljesítettél és az utolsó napon javítani szeretnél, mert különben nem leszel kitűnő. Ha ennyire érdekelne az átlagod, akkor hamarabb kellett volna ezen elgondolkodni.
2016. jún. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%
Neki kellett volna tanulnia helyetted? Nem. Egyedül rajtad állt, hogy felhozd az átlagodat, ha annyira fontos számodra.
2016. jún. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!