Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A félénkeket miért bántják?

A félénkeket miért bántják?

Figyelt kérdés

Van egy pár ilyen ember a suliban és szünetben mindig körbeállják, lögdösik, ő meg elvörösödik lehajtja a fejét.

Folyamatosan piszkálják őket, utánozzák a mozdulataikat, beszédüket, ha elmegy előttük kiröhögik és szólítgatják, jót szórakoznak rajtuk. A nagyhangú srácok csinálják a félénk fiúkkal, ezek a nagydumások szerintem nem is vágják hogy mi van azt mondják a félénkekre hogy gci viccesek, fogyi fejük van ilyenek.


2016. aug. 15. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Én tudnék mesélni, mert én is félénk voltam, sőt vagyok még most is, pedig 27 vagyok és még mindig nem felejtettem el a bántásokat, amiket kaptam a sperma szökevényektől, akiket inkább nyelt volna le az anyjuk.
2016. aug. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert a félénk általában nem szól vissza, vagy mivel félénk --> gyakran magának való --> nincs kiterjedt baráti köre --> így nincs aki megvédje. Tehát nem lesz következménye a piszkálódásoknak, terrorizálásnak.

Nekik meg ez azért okoz örömet, mert ez által többnek, nagyobbnak, erősebbnek érzik magukat. Sajnos van, akiknek ettől nő a farkuk, akarom mondani az önbizalmuk.

2016. aug. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Részben a korszellem az oka. Manapság a társadalom díjazza az erőszakot (gy.k. az erősebb kutya bszik), épp ezért sok ilyen primitív növény azt tapasztalja, hogy ha erőszakos, kötekedő, agresszív, azzal a felsőbbrendűségét bizonyítja a nagyérdemű előtt, tehát a korlátolt kis világában ettől ő több lesz. Ő ettől kap létigazolást, hogy mekkora májer, mert a testi erőn kívül semmi mással nem tud kitűnni, olyan szinten sötét ostoba. Amíg ebben a szar társadalomban mindent el lehet érni erőszakkal, addig ez nem is fog változni.

Aztán, a nevelés is része a problémának. Ha otthon azt a tanácsot kapja, hogy "aki nálad gyengébb, meg kell verni", akkor ő ezt szentírásként fogja értelmezni, és így is tesz. Pláne ha a kedves édesapja hetente véresre veri anyucit, mert elfogyott a hideg sör a hűtőből, mi mást is tanulhatna? Az alma ugye nem esik messze a fájától...

Jellemzően mindig a náluk gyengébb, kisebb, félénkebb embereken demonstrálják a "hatalmukat", mert ahhoz gyáva nyúlbélák, hogy egy tőlük erősebb valakit páholjanak el, szánalmas.

És persze vannak a sárgalaposak; a szociopaták, pszichopaták, skizofrének. Számukra a többi ember csak berendezési tárgy, ahogy bármilyen más élőlény, rajtuk maximum muszájkabáttal meg rivotillal lehetne segíteni.

2016. aug. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mert sokan ezzel akarják fitogtatni erejüket, dominanciájukat. Ők a könnyű prédák, az egó így könnyen hízik.
2016. aug. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem új jelenség, mindig is így volt. Főleg gyengébb színvonalú iskolákra jellemzőek az ilyenek.

Mindneki a nála gyengébben éli ki az agresszív hajlamait (akiknek vannak). Majd hülyék lesznek egy erősebbel kikezdeni. Számukra kifizetődő dolog ez, mert van akin kiélhetik a hajlamaikat anélkül, hogy bántódásuk esne.

Pedig sem biztos, hogy kifizetőtő a suliban a gyengébbekekel babrálni a jövőre nézve. Akit cseszegetnek a suliban, az felnőtt korára pszichopata gyilkos lesz, vagy ha nem, ő fog csesztetni másokat például főnökként a munkahelyen, harmadik lehetőség, hogy felnőtt kora előtt felköti magát.

2016. aug. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2016. aug. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Első linknél 1:30 a srác jól összefoglalja. :)
2016. aug. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tegyük hozzá, hogy meglehet, ez valójában egy intorvertáltak és extrovertáltak közötti szembenállás (vagy mondhatjuk azt is, hogy háború).

Az elsörpő többségben lévő extrovertáltak nem igazán szeretik a jóval kisebb számban lévő intorvertáltakat (nem azért, mert introvertáltak, hanem mert különböznek a többségtől). Ez nem csak az iskolában van így, hanem mindenhol.

2016. aug. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert remélik hogy ettől feloldódnak
2016. aug. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

Egy épeszű ember nem fog feloldódni attól, ha beszólogatnak neki. Ha én elkezdenélek b*szogatni, akkor te tényleg élveznéd, és feloldódnál, vagy egyszerűen olyanná válnál mint én, hogy hagyjam abba?


Attól pedig hogy valaki extrovertált, egyáltalán nem kell beszólnia másoknak. Nem értem a lényegét. Mi értelme beszólni másnak a semmiért? Most akkor az extrovertált személyiségtípus egy genetikai korcs fajzat, aki kényszert érez más kínzására? Mert ha tényleg így van, akkor mielőbb ki kell irtani az összeset. Az ilyenek miatt voltak a háborúk, az ilyenek miatt vannak b*@*szogatva az emberek, az ilyenek miatt nem tudnak normálisan órát tartani a tanárok. és akkor még ők utálnak másokat? Mire fel? Nem veszik észre, hogy ők a társadalom rákos sejtjei, akik bomlasztják azt?


Most komolyan, az extrovertált emberek tényleg behódolnak annak, aki cseszegeti őket? Vagy erre élvez? Nem értem. Alap, hogy megutálom azokat, akik bántanak, nem pedig élvezem és olyanná válok. Aki beszól nekem, csak azért, hogy röhögcséljek a szar bulizós meg kocsmázós dumáján, azt nem tudom emberszámba venni.

2016. aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!