Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Most kezdem majd a gimit....

Most kezdem majd a gimit. Mivel enyhíthetném a rettegést?

Figyelt kérdés

Szó szerint rettegek.Bocsi ha hosszú lesz.Dióhéjban,félek az új osztályomtól. Bővebben:


Fiú vagyok,sokak szerint humoros,és igyekszem úgy élni az életem hogy segítek mindenkin akin tudok,és saját érdekeimért nem húzok le senkit. Szóval próbálok jó emberként élni. Jön az új osztály,osztálytársak,és félek hogy nem fogok tudni beilleszkedni! Ezek a dolgok nyugtalanítanak:


1. Mi lesz,ha túl buta leszek a többiekhez képest,és ki fogok lógni az osztályból,ezért majd kinéznek majd ?


2. Mi van,hogyha túl okos leszek hozzájuk képest,és ezért néznek majd ki,okoskodónak tartanak majd ? (Most élem azt a korszakomat,hogy érdekel minden! Fizika,kémia,biológia,matematika,történelem,minden!)


Mit tudtok tanácsolni hogy csökkentsem ezt a szó szerint rettegést ? Nem tudom elképzelni hogy mi lesz. Nem akarom itt ilyen ,,érzelmesen'' leírni a dolgokat,de hogyha megnézem magamat kívülről,akkor nem egy könnyen ismerkedő minden este bulizni járó fiatalt látok. Bocsi hogy hosszú lett!



2016. aug. 21. 20:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Bár tudnám én is erre a választ. Most kezdek én is gimibe járni. Nekem az új iskolából csak 1 ismerős lesz, meg én picit különc is vagyok szóval nekem is nehéz. Bár tudom nem segítettem, de legalább érezd az együttérzést :D
2016. aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is ilyen vagyok,különc :P Érzem hát ! Többiek egész éjjel buliznak,én meg a genetikáról olvasok. Ez van,engem ez érdekel,ezen nem tudok változtatni -_-
2016. aug. 21. 20:44
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Minden évben megkérdezi ezt 30 9.-es.....
2016. aug. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Bocs
2016. aug. 21. 20:50
 5/14 anonim ***** válasza:
Nyugi. Én tavaly voltam kilencedikes, szintén elég fura. Nagyon hamar sikerült beilleszkednem, mindenki másnak is új volt a helyzet, még annak is, akinek voltak az osztályban ismerősei.
2016. aug. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet mit mondani...

Vannak olyanok, akiknek nem sikerült a beilleszkedés, és elkeseredettek lettek. :(

Vannak olyanok, akiknek meg simán megy, szeretik az emberek őt, vagy épp csak pár jó barátja van, de azok igazi jó barátok :)

Majd eldől mi lesz veled, valószínűleg be fogsz tudni illeszkedni, és ezen felesleges stresszelni magad. Egy embernek biztos tuti, 1000% hogy szimpi leszel. A többi? Meg le van kakkantva.

Ne izgulj, majd meglátod mi lesz :)

2016. aug. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Mi van,hogyha túl okos leszek hozzájuk képest,és ezért néznek majd ki,okoskodónak tartanak majd ?"


Na igen, ennek nagyobb a valószínűsége! Mivel a legtöbb gyereket nem érdeklik az általad felsorolt tantárgyak, ezért nyilvánvaló, hogy itt te leszel az, akit érdekelni fog a tanulás. Nos a viccelődésről annyit, hogy középiskolába már nem az számít viccesnek, aki tényleg vicces. Mindenki azon nevet majd, amin a legvagányabb srác. A jó tanulókat utálják, mivel nemhogy nem tudnak jól tanulni a többiek, hanem nem akarnak. Egyszerűen ők maguk is tudják, hogy lenne eszük, de nem tartják fontosnak a tanulást.


Te ettől függetlenül maradj olyan, amilyen vagy. Legyél erős, nem kell félned. Ne idomulj másokhoz. Viselkedj természetesen, merd megmondani a véleményed. Beszélgethetsz sokat, elmehetsz bulizni, de tartsd magad ahhoz, amit eldöntöttél, hogy viselkedni fogsz.


"Mi lesz,ha túl buta leszek a többiekhez képest,és ki fogok lógni az osztályból,ezért majd kinéznek majd ?"


Az első 1-2 héten ez úgyis ki fog derülni. Ha érzed, hogy gyengébben teljesítesz, akkor belehúzol. Többet tanulsz, és jobban. Olyanokkal barátkozz, akik jobb tanulók, így tőlük is segítséget kérhetsz.


De ez alap dolog, nyilván te magadtól is így cselekednél ilyen helyzetben.

2016. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is most leszek gimis, viszont 12 osztályos iskolába járok, így ugyan ebbe jártam hét éves korom óta és az osztályos is évek óta ugyan az.

Azonban az egyik osztály a mi évfolyamunkban is teljesen új lesz, plusz jönnek újak az osztályunkba is.

Szerintem felesleges izgulnod, mert nem te leszel az egyetlen, aki így fog érezni. hátha ez megnyugtat, nálunk a felettünk járó évfolyamban az új osztály lett a legösszetartóbb, ráadásul a másik két osztály is imádja őket, szóval könnyen beilleszkedtek.

Amiatt meg ne félj, hogy túl okos leszel. Nálunk vannak baráti társaságok, ahol az egyik tag főleg ötös átlagú, a másik meg néha küzd a hármasért, mégis tök jó barátok. Azért nem fognak csúfolni, ha jól tanulsz vagy jó jegyeid vannak, csak ha fel akarsz vágni ezzel vagy feljebbvalónak gondolod magad emiatt.

Amiatt meg főleg ne aggódj, hogy túl buta leszel. Egyszerűen csak tegyél meg mindent, ami tőled telik, és senki nem fog lenézni.

Még utoljára annyit, hogy én sem vagyok bulizós típus, mindig is nehezen ismerkedtem, de végül találtam barátokat, akik most nagyon fontosak nekem és az osztály nagy részével is el tudok beszélgetni, szóval neked is menni fog.

Nyugodtan írj még, ha kérdésed van, vagy akár ha megismerkedsz az osztályoddal, kíváncsi vagyok hogy boldogulsz:)

15/L

2016. aug. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat,néhány nagyon megnyugtató ! :D Lehet tényleg ez lesz a legjobb megoldás. Ha magamat adom. Csak lesz a 40 velem egykorú ember között egypár aki normális :) De azért gondolom normális idegeskedni ezen
2016. aug. 22. 16:40
 10/14 anonim ***** válasza:
Melyik suliba mész? :)
2016. aug. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!