Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek miért utálja...

Szerintetek miért utálja mindenki az egyik tanárt? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Van egy matektanár az iskolában, akit kb minden diák, akit csak tanit, utál, plusz még a többi tanár is. De én tényleg nem értem, hogy miért, szerintem ő az egyik legnormálisabb tanár az iskolában és sok dologban igaza is van..

Pl. egy ideig tanitotta a mi osztályunkat is és mindenki fel volt háborodva azon, hogy hogy képzeli, hogy házikat ad fel, aztán következő órán még le is ellenőrzi. Nekem általánosban olyan matektanárom volt, aki 5.-ben egy nap vagy 6 feladatot feladott házinak és minden órán névsorban oda kellett vinni hozzá a füzetünket megmutatni, kész van-e és akinek nem volt akár egy feladat is csak elkezdve, hogy legalább látszódjon, hogy próbálkozott, annak beirt egy 1-est. Ehhez képest a szóban forgó tanár még sokkal kedvesebb is, mert igaz, hogy ő is megnézi, ki csinált házit, de nem osztogat semmit, ha nincs kész, csak amikor kb az egész csoport nem csinálta meg azt a 2 db feladatot se, amit feladott, lecseszett minket, hogy igy hogy akarunk majd érettségizni, meg ilyenek..

Meg volt, hogy belekezdtünk a egy témába és nem is adott fel semmilyen házit, csak mondta, hogy azt a 2 db tételt, amit ma leirtunk, azt holnapra tanuljuk meg. És következő órán felszólitott egy embert, hogy mondja el az egyiket és nem tudta, felszólitotta a padtársát, ő se tudta. Aztán felszólitott még 10 embert és ők se tudták, erre megint ideges lett és vagy egyed óráig papolt arról, hogy mi lesz velünk igy, hogy akarunk igy érettségizni majd, meg hogy nem is érti, minek van egyáltalán itt, amikor senki se figyel rá, stb, amiben szerintem igaza volt. Persze akiket felszólitgatott, szünetben már rohantak is az osztályfőnökhöz árulkodni, hogy azt mondta XY tanárúr, hogy nem fognak leérettségizni, ő meg persze az ő pártjukat fogta és mondta nekik, hogy ne foglalkozzanak vele..Persze azt már elfelejtették hozzátenni, hogy ők nem birnak 2 mondatot megtanulni..

Amit a legjobban birok, hogy vannak emberek, akik az egész órát végigpofázzák meg végigröhögcsélik, aztán csodálkoznak, hogy rájuk szól a tanár, meg sose visznek felszerelést, nem is jegyzetelnek, alszanak órán, fogalmuk sincs, egyáltalán milyen anyagot veszünk épp, de ha véletlenül feleltetik őket, még van pofájuk azt mondani, hogy a tanár nem magyaráz semmit órán, ezért nem tudnak semmit...

Szóval tényleg akkora gyökerek, hogy nem igaz és még az osztályfőnök is elhiszi nekik, hogy a tanár csak úgy bejön órára és elkezd spontán cseszegetni minket, hogy nem tanulunk..

Egyszer egy osztályfőnökin is erről a tanárról volt szó, hogy sokan panaszkodnak rá, ezért a csoportból, aki vele volt, mindenkit végigkérdezett, hogy ő mit gondol róla és én voltam az egyedüli, aki azt mondta, hogy nekem semmi bajom vele, én szoktam hordani magammal könyvet meg füzetet és odafigyelek órán, meg meg tudok egyik napról a másikra tanulni pár egyenletet vagy 2 db tételt és milyen meglepő, nem állok bukásra. Erre mindenki húzta a száját, hogy én a kiskedvence vagyok, meg hogy nekem könyű, mert amúgy is stréber vagyok és hozzá vagyok szokva a tanuláshoz xD Még olyan emberek is utálják, akik amúgy normálisak és jó tanulók, még matekból is 5-ösre állnak. És olyan ideges vagyok, amikor más tanárok, akiknek szintén olyan osztályuk van, ahol tanit ez a tanár, azt mesélik, hogy az osztályukból pótvizsgáznia kellett valakinek matekból, na találjuk ki, ki tanitotta?

Mondjuk lehet, a tanári kar azért nem szivleli, mert a legtöbben átengedik az olyan embereket, akik soha nem tanulnak, elég egy kis nyalizás hozzá, ő meg nem és a többi tanár meg nem akarja, hogy megbukjon valaki az osztályukból..

Szerintem az iskolában több olyan tanár is van, akiknek nem kéne tanitani, kezdve mondjuk egy kémia tanárral, aki bejön órára és elkezd a magánéletéről csevegni, hogy milyen nagy melle volt a volt nőjének, meg hogy jöttek össze, meg hogy hétvégén elmentek bulizni a haerjaival és hogy beállt, aztán meghallgatja a diákjai bulizós történetét is, majd kicsengőkor mondja, hogy olvassuk át a tankönyvet az X-től az Y. oldalig. Mégis érte mindenki rajong, mert milyen jófej és laza és nem szokott dogákat se iratni, csak amikor már muszáj, hogy legyen jegyünk..Aki meg tényleg tanitana, azt utálják..

Hogy lehet ennyi idióta egy helyen? Vagy lehet, tényleg velem van a baj, amiért nem veszem észre, milyen szar tanár?..


2016. szept. 3. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Ez ilyen kisegítő iskola?
2016. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem az sajnos..
2016. szept. 3. 16:22
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Kérdésedben ott a válasz:


"szerintem ő az egyik legnormálisabb tanár az iskolában és sok dologban igaza is van.."

2016. szept. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűen lusták a diákok, nincs kedvük tanulni, órán dolgozni, szóval nyilván azokat a tanárokat ajnározzák, akik lazábbak. Nálunk is ez ment, szerintem ez mindenhol így van. Én is ezeket a tanárokat szerettem jobban, bár nekem a "normális" tanárokkal sem volt bajom.

Csak aztán érettségin azért eléggé meglátszik, hogy melyik tanár volt laza :D

2016. szept. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem csodálkoznék, ha ez valamelyik vendéglátós iskolában lenne... Mindenki tudja, hogy ilyen helyre nem szabad menni, mert ott az értelmesek utálják meg...


Az összes ilyen baromnak tudtára kéne adni azt, amit te most itt leírtál! A tanároknak is, ha kell anonim megírni nekik emailben.

2016. szept. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!