Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi lehet a baj velem?

Mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés

9-es vagyok, tehát új osztályban és iskolában kezdtem az évet. Kollégista vagyok. A szobatársaim egyben az osztálytársaim is, jól kijövünk. A délutánokat mindig együtt töltjük, de délelőtt az iskolában ők másokkal vannak. Ez részben a csoportbontás miatt van így, de amelyikükkel egy csoportban vagyok ők se töltenek velem sok időt, amit teljesen meg tudok érteni, elvégre a többiekkel csak iskolaidőben tudnak együtt lenni. De nekem ez idő alatt nem igazán van kivel legyek, mert senkivel nem vagyok olyan jóban. Próbáltam nyitni pár ember felé, elég kevés sikerrel. Mindenkinek megvan a maga legjobb barátja vagy éppen kisebb társasága akikkel beszélget. Hiába megyek oda hozzájuk, kívülállónak érzem magam, nem tudok mit hozzátenni a beszélgetéshez.

Kedden beteg lettem és hazajöttem. A házit a szobatársaimtól nem tudtam elkérni, mivel ők is betegek lettek, vagy akik nem, ők másik csoportba vannak. Elkértem az egyik lánytól, akivel beszélgettem pár mondatot a suliban. Ma is írtam neki,hogy a mait is el tudná e küldeni, de meg sem nézte még. Aztán írtam a németes csoportba facebookon amibe azok vannak akikkel egy csoportban vagyok. Udvariasan megkérdeztem, hogy valaki el tudná e küldeni a leckét. Majdnem mindenki látta már, de semmi reakció nem volt rá.

Hú, tudom hogy hosszú lett, de ezek miatt elég rosszul érzem magam, és jól esett leírnom.

Szerintetek mit kéne tennem? Mi lehet az oka hogy nem kedvelnek?



2016. szept. 29. 22:40
 1/2 anonim válasza:

Ez ilyenkor ha suliváltás van valóban elég nehéz, hogy beilleszkedjél. Én annak idelyén (5-ben) mikor új osztályt kaptam eléggé ragaszkodó vtam a régi oszitársaimhoz, akik szintén átjöttek. Így, hogy volt biztos baráti hátterem, sokkal jobban mertem újakkal barátkozni. Ma már az "újak" sokkal igazibb barátaim, mint a"régiek" voltak. Nekem annak idején az segített, hogy kommunikatív voltam, próbáltam nem dicsekedni az erényeimmel, hanem figyelmesen meghallgattam a másikat. Az egyik legfontosabb a segítőkészség, de nem a kihasználás szintjén. Ha vki olyat kér tőled, h segítsél, de te kihasználva érzed magad, akkor mondj nemet. Ha megharagszik, akkor te is látni fogod, h nem ő lesz a megfelelő barát.

A házival kapcsolatban pedig, ha senki nem küldi el, mond a tanárodnak h te kérted csak fütyültek rád, valószínűleg szóvá teszi majd. Remélem tudtam segíteni:)

2016. okt. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Bocsi hogy ekkora késéssel reagálok :(
2016. okt. 26. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!