Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Sos! Mit lehet tenni egy...

Sos! Mit lehet tenni egy idegesítő szobatárssal?

Figyelt kérdés

Először is nem szeretnék vele bunkó lenni, másodszor is tudom, hogy lehet kérni egy másik embert, de szerintem amúgy nagyon jól meglennénk, csak szeretnék bizonyos dolgokat vele megbeszélni. Igen, tudom, hogy ezt vele kéne, csak nem szeretnék félreérthető lenni, sem konfliktust generálni, csak szeretném normálisan megközelíteni a dolgokat, mert abból amit elmondtam pár barátomnak, nekik az jött le, hogy bunkóságból mondom.

Szóval idén kezdtem az egyetemet és a szobatársam egy külföldről jött srác (konkrétabban orosz) és folyamatosan beszél. Nem túlzok, folyamatosan. Örülök, hogy érdeklődik, de azért szeretnék magamnak is teret és nekem is vannak napjaim amikor nem beszélek szívesen senkivel. Most nem is ez a legfőbb bajom, mert jófej srác, ennél rosszabbat is kaphattam volna, DE:

- Eléggé éjjeli bagoly. Sokszor szóltam neki, hogy legyen halkabban, de folyamatosan zörög, járkál, zenéthallgat, filmet néz (bár igyekszik nem túl hangosan).

- Mindezektől függetlenül van, hogy hajnali 5-6 óra fele már felkel és nekiáll kajálni, de valami irtózatosan nagy zajjal

- Túlságosan tisztaságmániás. Ha egy icipici foltot is lát pl a pólóján akkor azt már fel sem veszi

- Csak poénból megkérdeztem tőle, hogy minden orosz ilyen túlbuzgó-e, mire ő csak kiröhögött és nem válaszolt és azt hitte sértésként kérdeztem


Most is speciel nekiállt kajálni és a az ottani barátaival beszél. Vagy kb 1 órája valaki felhívta és valami fél órán keresztül beszéltek. Jó, lehet csak nekem tűnt örökkévalóságnak, de egyszerűen zavaró volt.


19/F


2016. okt. 5. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1-2 fülhallgató hasznaltát mutasd meg neki illetve egyeztettek meg hogy amikor a másik pihen ( főként mondjuk az emberi normák szerinti éjfél es reggel 7 között ) akkor szobánn kívül telefonaltok es igyekeztek csendben lenni, tapintatosan

3 mi a fsz közöd van ehhez

4 röhög vs sértésnek hitte, válassz, a kettő üti egymást

2016. okt. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

-Hallgass zenét fülessel/csinálj úgy, mintha zenét hallgatnál és nem hallanád, mit mond.

-Mondd meg neki, hogy ő is fülessel hallgassa a zenét, mert nem tudsz tőle aludni/tanulni.

-Vegyél füldugót alváshoz, vagy szólj neki, hogy legyen halkabb.

-Örülj neki, hogy tisztaságmániás, és nem egy disznóólban kell laknod.

-Kérd meg, hogy halkan beszéljen.

2016. okt. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek. Én egy az egyben ezt amit most te ide leírtál szépen lefordítattnám és elé raknám. Szóról-szóra, mert ahogy ezt itt elmondtad, az úgy teljesen korrekt, és nagyon jó, nincs mit változtatni rajta.

Az ember szóból ért - leginkább -, és ha nem ezt próbálod meg elsőként, akkor könnyen félreérthetitek egymást.


Kommunikációóóó....

Értelmes emberek így tesznek. Főleg, ha 1 szobában vannak és nem füldugóznak, és hasonló maszlag, mint amit előttem írtak.


Fordíttasd le, és tedd elé a papírt!

2016. okt. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

Oszinte leszek. Anyuci pici fia eloszor szembesul azzal, hogy masok is elnek a foldon, es azok nem tancolnak ugy, ahogy anyuci tette, amikor futtyentettel.

1. Azt ne mondd, hogy te 19 eves fiu letedre este 8-9-kor lefekszel, es reggel 8-ig alszol.

2. Egeszen nyugodtan felkelhetsz minden nap reggel hatkor, megreggelizhetsz, beszelgethetsz a szobatarsaddal, tanulhatsz, es bemehetsz idoben az eloadasokra.

3. a) mi a frasz kozod van ahhoz, hogy o milyen ruhat hord. Ki a franc vagy te, hogy kontrollalni akarsz barkit is??? b) szegyelld magad, mocskos diszno, leeszed a ruhadat es utana meg hordod harom napig????? Es megszolsz valakit, aki nem egy olyan gusztustalan koszos allat mint te?

4. Bunko taho vagy...

2016. okt. 6. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!