Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárkollégák! Ti hogyan...

Tanárkollégák! Ti hogyan fegyelmezitek a gyerekeket annak érdekében, hogy rend és csönd legyen a tanítá alatt?

Figyelt kérdés
Sajnos megörököltem egy osztályt, ahol tanítok is heti 5 alkalommal. Azt tapasztalom, hogy egyszerűen fegyelmezhetetlenek. Nem használ sem a kiabálás, sem a büntető dolgozatok folyamatos íratása, megrovók tömeges írása - szó szerint ezen röhögnek... Ti milyen módszereket alkalmaztok a rend fenntartásához?
2016. okt. 10. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik tanár ismerősöm azt csinálta hogy keresett egy olyan 20 év körüli srácot (ha jól emlékszem 23 éves volt) aki elmesélte a tanítványainak hogy ő is ilyen volt hogy semmi nem érdekelte, nem tanult, feleselt és hogy lecsúszott az életről. Drogfüggő lett, családból kitették. Pedig jó sportoló volt, boxolt. De félresikerült az élete.

Ja, és helyi kapitányságon is jártak a fogdán szétnézni.

Azt mondta hatásos volt a gyerekeknek, bár ehhez ész is kell hogy felfogják....

2016. okt. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem tanárkolléga vagyok, hanem diák, sajnos ismerem a helyzetet, mert én is egy ilyen osztályba járok.


Csak 1 tanár tud igazán fegyelmet tartani nálunk (néhánynál pedig részleges rend van), ő az a tipikus konzervatív, tekintélyelvű, szigorú tanár. Régebben utáltam az ilyen tanárokat, most már megváltozott a véleményem, mert bizonyos helyzetekben, mint az én osztályom, tényleg csak úgy lehet rendet tartani. Viszont ezt nem lehet megmagyarázni, hogy hogy kell csinálni, mert ha valaki csak eljátssza a szigorú tanárt, azt ugyanúgy ki fogják röhögni.


Az lehet a gond, hogy ezeket nem nevelték rendesen otthon.

2016. okt. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon sok ilyen módszer van.. Nem vagyok tanár viszont ,el tudom mondani , hogy milyen módszereket használtak nálunk , nem is régen :) Kezdetben a kollektív büntetést.. Valaki beszélgetett , akkor annak a padtársa felel, ilyenkor az van , hogy kéntelenek lesznek egymást fegyelmezni, vagy egymással lerendezni a dolgokat.. Ezt nagyon jól lehet variálni , nem csak a padtárs felelhet , hanem egy olyan ember is aki tud hatni a rendetlenkedőkre.. Volt olyan is , hogy ki kellett menni óráról és akkor igazolatlan.. Nem tűnik nagy büntinek , de gyűlnek az igazolatlanok és akkor majd otthon lehet jobban megnevelik , ha elveszik a családi pótlékot.. Vagy a nyilvános megalázás.. evvel viszont soha nem értettem egyet, de egy-két jól megfogalmazott mondat , le tudja törni a diákok szarvát :)
2016. okt. 11. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Nem használ sem a kiabálás, sem a büntető dolgozatok folyamatos íratása, megrovók tömeges írása - szó szerint ezen röhögnek...


[link]


Tanárnő/Úr!


Amíg csak büntetni tud ki is fogják röhögni.


Nem írja, hogy milyen tárgyat (-akat) és azt sem, hogy hányadikban tanít, de én nem találkoztam olyan tantárggyal az alap- és középfokú tanulmányaim során, amit nem lehetett volna érdekesen előadni, tanítani. Minden a tanáron múlik, neki kell a diákoknál okosabbnak lennie.


Amíg Ön szívatja a diákokat a büntetésekkel, addig a diákok is fogják Önt szívatni.


Mindenkivel meg lehet találni a közös hangot, de amíg a diákok Önben csak a kiabáló, szívató, megrovó tanárt látják, addig ez nem fog menni.

2016. okt. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
# 4: Persze, az értelmes, érdeklődő embereknél így van, ha a tanár érdekes órát tart, a diákok is jól fognak viselkedni, rendesen aktiválnak stb. De hidd el, sajnos vannak olyan osztályok, ahol hiába próbál a tanár jóindulatú lenni, mert sokan visszaélnek vele.
2016. okt. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tanár, de van pár érdekes tapasztalatom.

Szigorú és szigorú tanár között is van különbség, az hogy a szigor mennyire működik az intimidáció kérdése. Sok szigorú tanárom volt, de csak kettő ért el vele "sikert", fegyelmet órákon. Nem sikerült megkedveltetniük a tanított anyagot és a bukás/ rossz jegyek aránya is magas volt. Ott ahol nem menő tanulni és egymásnak keménykednek az emberek nehezebb lesz megtörni a jeget.

Voltam is egy ilyen osztályban 2 éves okj-s képzés keretében ahol is találkoztam az én általam megítélt legsikeresebb tanárral. Eleinte senki nem figyelt, beszélgettek, röhögtek, játszottak, telefonoztak, de a végére sikerült fegyelmet, felkészülést elérnie és azt is, hogy megkedvelték. Elképesztő ember és nagyon jó tanár is. Figyelmet úgy ért el, hogy érdekességeket mondott és vicceket(időnként óra közben, hogy ne lankadjon a figyelem), de ha kellett nem kerülte el a konfrontációt a diákokkal(akár személyre szabva). "légy szíves figyeljetek, mert ha nem jövőhéten egyest kapsz és év végén meg fogsz bukni", ember számba vette a diákokat és ugyan mindig kért, de fegyelmezett is egyben.

Ehhez szerintem jó emberismeret is kell, változatos módszereket használt. Volt, hogy kihívta az embereket, hogy ha ő jobban tudja ezt a részt kezdje el tartani ő az órát, de ha nem tudja elmondani kap egy szaktanárit és mehet Isten hírével. Elérte, hogy mindenkinek saját érdeke legyen a tanulás és még összetartást is megoldotta. Időnként mindenkivel beszélgetett egyesével, hogy telt a szünet, mi a célja, ezzel felmérte az embereket és gondolom egyben megállapította azt is, hogy ki mennyire bátor, hogyan szerepel az osztály előtt stb.



Mindenkinek vannak félelmei és bajai, ezeket kellene egyénre felmérni és kellően cselekedni. Aztán vannak egyéb trükkök is, pl. fordított pszichológiai módszer.

Én lehet egyeseknek felvezetnék egy jövőképet pl. "komolyan azt akarod, hogy a csatornában köss ki 5 év múlva? bulizzatok, szórakozzatok fiatalok vagytok, de ne csesszétek már el az egész életeteket emiatt, amikor majd alig tudod befizetni havonta a csekkeket, miközben ott van melletted a terhes barátnőd akkor fogsz rájönni, hogy lehet kicsit tanulni kellett volna, de tudod mit? akkor már késő lesz, én nem akarom, hogy ez legyen veletek" legyinteni kimenni óráról és ott hagyni őket, ha már nagyon drasztikus a helyzet én lehet megpróbálkoznék valami ilyesmi szöveggel és módszerrel.

Aztán ott van a házi feladat kérdése, ezt általában az emberek lemásolják és ezért a jelenleg alkalmazott módszerrel ez fölösleges is.

2016. dec. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tanar ur, nem kotekedesbol, de a foiskolan ilyen helyzezekre nem keszitettek fel titeket?
2016. dec. 5. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A szlovák főiskolákon a metodika nem megfelelő, itt csak ideális órára való felkészülés történik + szimuláció ami szintén fiktív. Tehát arra nem készítenek fel, hogy mit tegyek akkor, ha a diák a torkom elvágásával fenyeget hetente 3X. (merthogy a vezetőség szerint ezt kinövik, de én meg kinézem belőlük, hogy ez bekövetkezzen)
2016. dec. 17. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!