Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak kihasználnának az osztály...

Csak kihasználnának az osztálytársaim?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy mindig is ez volt a helyzetem. Nem csak általánosban, hanem most így középiskolában is mindig az van, hogy németből mindig az én segítségemet kérik. (Apa részéről német vagyok és szintén olyan jól beszélek, mint magyarul).

Sőt 3 osztálytársamnak még el is vállaltam, hogy segítek nekik különóraként. Szívesen segítek, csak idén érettségizünk és nagyon minimális a tudásuk még most is. Mármint nem minden osztálytársamnak csak annak a 3nak akiket említettem. Nyilván ha eddig nem vették a fáradtságot, hogy tanuljanak, ezután sem fognak, de azért az előrehaladás, hogy legalább megkértek, hogy suli után segítsek nekik külön. Nos, egy nyelvet, főleg a németet nem lehet pár hónap alatt teljesen tökéletesen megtanulni, úgyhogy szerintem csak a kettes vagy nagyon max a 3as szintet fogják majd csak megütni, mert mondom nagyon az alapoktól kezdtük. Kb semmi szókincsük nincs.

De egyébként meg nem is érdeklem őket, nem annyira beszélgetnek velem, a hátam mögött kibeszélnek és csak addig mutatják a normális énjüket, amíg a segítségem kell..


18/F


2016. okt. 11. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem te is tudod hogy kihasználnak

én a helyedbe nem segítenék nekik

2016. okt. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

szerintem jobb adni mint kapni.

és engem legalábbis valami büszkeséggel töltene el, ha valamiben olyan kiemelkedően jó lennék, hogy mások tőlem kérjenek segítséget ha kedvelnek ha nem.

És miért ne adnál valamit nekik, ha neked megvan hozzá a képességed? Ettől csak jobb ember leszel.

2016. okt. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érnék rá ilyen selejteket tanítgatni.

Készülj inkább a saját érettségidre, annak több hasznát veszed az életben.

2016. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ez alapján úgy tűnik: kihasználnak.

Ha meg akarsz győződni róla, tedd a következőt: kérj tőlük segítséget valamiben, amiben tudod hogy biztosan tudnának segíteni, ha akarnának.

Ha nem segítenek, akkor 100% a kihasználás.

Engem használtak ki, sok órát dolgoztam hogy segíthessek nekik, amikor én kértem segítséget és ez több lett volna mint 1-2 perfc részükről, akkor a segítségkérést diszkréten elengedték a fülük mellett.

2016. okt. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nehogy segits már nekik ezek után..Ha egyébként csak simán nem beszélgetnétek, azt mondanám, hogy ok, nem lehet mindenki mindenkivel jóban, de az, hogy amikor épp nem a segitséged kell nekik, még ki is beszélnek meg szemétkednek veled, egyértelműen arra utal, hogy csak kihasználnak. Szerintem amikor épp nem hallod, még ki is röhögnek, hogy igy ugrálsz nekik..

Azért ennyi tartás legyen már benned is, nem bántásból irom, de az olyan emberek, mint mondjuk a 2. válaszoló, tényleg a csicska szó megtestesitői. Általában az ilyen emberek szokták azt is hangoztatni, hogy "én nem vagyok bunkó azzal, aki szemétkedik velem, az élettől majd úgy is visszakapja!!" Kapja a nagy ló****t, amig mindig vannak ilyenek a környezetükben, akiket ki tudnak használni, addig meg is teszik és ez a hasznukra válik..Én a helyedben nem tudnék úgy tükörbe nézni, hogy igy megalázom magam mások előtt, hogy olyanoknak segitek, akik ezt nem becsülik vagy viszonozzák és azt hiszik, hogy nekik alanyi jogon jár a s3ggnyalás.

18L

2016. okt. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt talán megmondhatnád nekik, amit gondolsz róluk. És ne segíts nekik.
2016. okt. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán eddig miért segítettél nekik, ha tudod róluk, hogy milyenek?!
2016. okt. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha még ki is beszélnek és alapból nem is beszélgetnek veled, én a helyedben nem segítenék nekik. (max pénzért.)
2016. okt. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!