Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miert ilyenek a magyar tanarok?

Miert ilyenek a magyar tanarok?

Figyelt kérdés

Altalanos iskolaban mindenbol 4-es , 5-os voltam , most kozepiskolaban masodikos-kent mar ott jarok hogy les**om mert hiaba tanulok nem azt kerdezi a tanar.

Matekbol sikhulye az egesz osztaly , a tanar olyan gyorsan magyarazz kozbe ir hogy egyszeruen nem tudjuk felfogni . Igy is kulon matektanarhoz jarok az segit valamennyit . Fizikabol ugyanez van , az elmeleti reszet ertem ,de a gyakorlatibol semmit(ugyan az a tanar tanitja )

Gyakorlatis tanar ahelyett hogy elmondana hogy kell , meg o lebasz mert hogy ennek a kerdesnek nem itt a helye. A tobbit inkabb mar le se irom mert minek az osszes tanar egytol egyik arra megy hogy hogy tudna megbuktatni mindenkit , az nem erdekli hogy tanuljuk meg a tananyagot es nem hinnem hogy fogyatekos lennek.


Massal is van ilyen ? Vagy csak en orvendhetek ilyen jo fej tanaroknak.



2016. dec. 7. 18:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Tanárként írok telefonról. Sajnálom, hogy ez a véleményed a tanáraidról. A bunkó beszólásokat nem tudom elfogadni senkitől.

Az általános iskola szintje nem egyezik meg a szakgimnázium szintjével. Elhiszem hogy a matektanár nem magyaráz érthetően, de biztosan van olyan aki érti a magyarázatát. Ha így van akkor a tananyagot igenis meg lehet tanulni.

Én tanítottam pár évet szakközépiskolában (Csepelen) és sajnos azt kell mondanom, hogy nem a legjobb képességű diakok jártak oda ( természetesen a Te sulidra ez nem igaz ). Az érettségi átlagok legalább 1-1,5-del rosszabbak mint egy középkategóriás gimiben (Budapest 11.ker).

A jó eredményhez kell a vevő és az adó eredményes összedolgozása.


Javaslatom: ha nem tetszik a suli akkor válts és próbálj meg öallóan is tanulni (net, barátok).!

2016. dec. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
#1 Nem a rendszer hibája, ha a tanár szarul magyaráz. Sem az, ha néhányan végigdumálják az órát. Nem értem, ha valamit nem értenek, akkor miért nem kérdeznek? Kérdező, miért nem kérdeztek tőle?? Meg ott van a tankönyv! Abból miért nem tanultok? Könyörgöm, szerinted miért van tankönyv? Miért kell minden évben megvennetek? Azért, hogy olvasd! Őszintén, hányszor olvastad el a matektankönyvedet? EGYSZER SEM!! Na ugye, ezért nem értesz semmit! Olvasd el, és közben értelmezd amit írnak benne!
2016. dec. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Bocsi kérdező az előző hozzászólásom miatt, így elolvasva a #10 hozzászólásod, látom, hogy nem is mondasz olyan nagy hülyeséget. Nem tanulok a te iskoládban, nem tudom milyenek a tanórák. Nézd, ha kell matekban segítség, én tudok segíteni.
2016. dec. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#11 Értem én mit mondasz , el is ismerem hogy rengeteg gyerek nem akar tanulni és fegyelmezetlen , de ha egyszer a mi iskolánkba a tanárok flegmák, nem mondják el normálisan az anyagot, bunkók stb..

Akkor nem hiszem hogy ki tudna alakulni ez az adó vevő kapcsolat.. Az iskola váltás nem lenne jó megoldás mivel a környéken csak itt van ilyen szakközépiskola , ami ezt a szakmát "tanítja".


Utolsó , hiába nyitom ki a tankönyvet az nem arra van hogy saját magamtól kéne megtanulnom, meg azon mit értelmezzek benne hogy x+y=0 .. (ez csak egy példa volt)

Az viszont jó volna , ha tudnál segíteni . Amúgy a másodfokú egyenleteket vesszük .


Köszi a válaszokat.

2016. dec. 8. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!