Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Önimádat vagy titkolt önbizalo...

Önimádat vagy titkolt önbizalomhiány? Mitől ilyen egy lány?

Figyelt kérdés

Olvastam múltkor azt a kifejezést, hogy nárcisztikus (ember), és ennek kapcsán merült fel bennem egy kérdés.


Van az osztályban egy lány, akinek a viselkedése csak most (3-4 év után) tűnt fel. Nem tudom, eddig hogy nem vettem észre, de pár dologra nagyon felfigyeltem az elmúlt hónapokban. Pl. nem köszön akárkinek; kínosan ügyel a kinézetére; sokszor azt hiszi, neki mindent szabad (most őfelségének pl. utolsó nap nincs kedve bejönni a suliba) és kihasználja az embereket; lenézi az introvertáltabbakat; beszéd közben állandóan elnyújtja a szavakat ("nyávog"); büszke arra, hogy otthon mindent megkap; titkolózik a pasijának (vagy ha éppen nincs neki, vadidegenekkel smárol a buliban); mindenkit kritizál.

És ami a legdurvább (talán az enyhe maximalizmusa miatt), hogy aki egy kicsit is jobb nála valamiben, azt egyszerűen lehúzza, csalással gyanúsítja, kibeszéli a háta mögött.

Velem nagyon gyakran tesz ilyeneket, amikor látja rajtam az igyekezetet.

Most, hogy ezeket a dolgokat megláttam benne, szándékosan kikerültem a társaságából, és már engem is a semmibe vesz, csak mert nem vagyok a "seggnyalója".

Persze eddig is csak arra voltam jó neki, hogy másoljon a füzetemből, vagy hajoljak hátra és vegyem fel neki a leejtett bérletet, amihez csak meg kellett volna kerülnie a padot, vagy hogy kísérjem ki a mosdóba, ha az "udvarhölgyei" épp nem érnek rá, stb.


Szerintetek egy önimádó csajról van szó, vagy így próbál kompenzálni valamit?


L/18



2017. jan. 4. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"lenézi az introvertáltabbakat"

Titkolt önbizalomhiányos. Egy egoista mindenkit lenéz, kivétel nélkül.

2017. jan. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Eléggé úgy hangzik, hogy megvannak neki a saját kis komplexusai.
2017. jan. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Jobbat mondok:

volt már itt olyan nárcisztikus, aki bár mindenki alsóbbrendűnek tartott és lenézett, valamiért a szánnivaló, szerencsétlen embereket, akiket a többség eltapos, azokat nem nézte le, hanem barátságos volt velük, mert őket inkább sajnálta.


Plusz, gondolom ha olvastál a nárcisztiksu személyiség jellemzőiről, akkor biztos láttad, hogy alapvetően a nárcisztikus külső orbitális nagy egója és önbizalma, tökéletességre törekvése, szóval ez az "én vagyok a jobb bármiben", szóval ez lényegében általában egy külső kényszeres kompenzálás náluk, ami pont hogy az önbizalomhiányból ered.

(Igen, ezt nehéz elhinni, mert ha látsz egy nárcisztikus embert, akkor egyből kizárod, hogy ez önbizalomhiány.

De ez csak egy szerep szerintem, álarc amit felhúznak, a belső késztetéseik innen jönnek.)

2017. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, zöld kezet kapott mindenki! :)
2017. jan. 4. 21:17
 5/8 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
Fuj hát el tudom képzelni milyen pasijai lehetnek. Remèlem legalább 1 érzelemmentes numerát bevághattak a hercegnőbe. Nem azért de ha már lealacsonyodnék oda, hogy ezt elviseljem, abból minimum bűnügyi helyzet lenne, ha nem sikerül beletölteni Krisztus vérét. 19/F
2017. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
,,Sokáig" tartogatta a szüzességét, a jelenlegi pasijával feküdt le ősz elején...de erre is olyan büszke volt, hogy gimi első 3 évében még senkivel se feküdt le.
2017. jan. 16. 21:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ezzel, hogy barki barmit mondhat, leirasod alapjan egy nepszeru, vezeregyeniseg csajrol van szo. Es mivel meg mondtad h a kinezetere is nagyon ugyel, gondolom jol is nez ki. Az ilyen emberekbol lesznek a fonokok. Ra lehet mondani mindenfele rosszat, de ilyen hozzaallassal soha semmiben nem fog hianyt szenvedni az eletben.
2017. máj. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A nárcisztikus személyiségzavar oka egy nagyon erős fájdalom, önbizalomhiány van.

Tehát a csaj rohadtul önbizalomhiányos, és ezért nárcisztikusan viselkedik.

Egy nárcisztikus ember olyan mint egy kisgyerek, akit nem szerettek, és muszáj imádnia magát hogy "megvédje" saját magát a fájdalomtól, mert különben úgy érezni senki nem szereti őt az égvilágon, és így ezt a fájdalmat elnyomja az imádatával.

(Kicsit zavarosan írtam, de szerintem érthető)

2017. aug. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!