Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha valakire rászállnak egy...

Ha valakire rászállnak egy osztályban és folyamatosan szekálják az kinek a felelőssége?

Figyelt kérdés

olyanokra szoktak rászállni akik nem szólalnak meg és beszédhibások vagy valamiben eltérnek.

Folyamatosan gúny tárgyává teszik őket, lenézik, kiröhögik mindenért. Igazából ezek csak jót nevetnek, szórakoznak a kiszemelten, miközben pszichés betegséget okoznak neki.

A tanárok csak akkor kapcsolnak ha már baj van.

Mintha senki nem akarna tudomást venni erről, a bántott meg nem szól senkinek erről.

A verekedés észreveszik de ezt nem.


2017. jan. 29. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Másfél évig csesztettek. Tudom miről van szó. Aztán szép lassan nem csak engem hanem a többi osztálytársamat is. 30 áldozat 3-4 "menő" de valóban fogyatékos ember. Most már ott tartunk; hogy a 3-4 csesztetőket utálják 30 an... Mindig fordul a kocka..
2017. jan. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon alábecsülik az emberek a bullying veszélyességét, traumatizáló hatását, főleg itthon, ahol már az is "libsi" (minta tudnák mit jelent maga a szó) nevelésnek számít, ha egy apa nem veri a gyerekét.


Engem is szekáltak, igaz nem osztálytársak, senki nem tett semmit, pedig volt, hogy veréssel fenyegettek. Ez egy bőrfejű banda volt. Kiszemelték a furcsa/csendes embereket és volt olyan osztálytársam, aki már pisilni sem mert kimenni a szünetben.

Szerintem az ilyen esetek már bőven túlmennek az oldd meg magad ügyeken.


Sajnálom, hogy veled is ez történhet, szerintem szólj a szüleidnek.

2017. jan. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, még az ignorálás vált be nekem, amikor látták, hogy süket fülekre talál a "megbszom a kiskrvát suli után" stb. beszólogatásuk, egy idő után békén hagytak.
2017. jan. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én felelni nem mertem kimenni, vagy bármit szólni órán mert kigúnyoltak
2017. jan. 29. 11:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez szörnyű. És olyankor sem szólt rájuk a tanár?
2017. jan. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem, olyan is volt hogy egy tanár elsírta magát órán őgy kiidegelték.
2017. jan. 29. 12:08
 7/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ilyen dolgokra marhára nincsenek felkészítve a tanárok sem. Legtöbb esetben addig terjed a tudományuk, hogy ledarálják a kötelezőket és kész.


Sőt, a legtöbb esetben pont hogy azokkal a gyerekekkel vannak jóban, akik alapból a "hangemberek" az osztály "vezérei".


Vagy sok esetben pont hogy azt "verik meg" a tanárok is akik a leggyengébbek. Mivel a vezéreket nem tudják rendszabályozni, ezért kiélik magukat a szerencsétlen, visszahúzódó embereken "na majd most megmutatom hogy tudok büntetni" alapon.


Szar az egész úgy ahogy van.

2017. jan. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem is cseszegettek 8 éven keresztül általánosban úgy, hogy minden nap sírva mentem haza és minden éjjel sírtam a tanárok pontosan tudták, de mégsem tettek semmit.
2017. jan. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!