Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztálytársam rám kent dolgoka...

Osztálytársam rám kent dolgokat és megvádolt! Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előző héten nem voltam iskolában és ma egy osztálytársam,az anyja és az osztályfőnököm elkezdtek számon kérni,hogy én miért sértegetem és fenyegetem az osztálytársamat.Először csak néztem én is és megkérdeztem hogy most miről van szó,mert én itt sem voltam.Na erre az anyja elkezdett velem ordibálni,hogy én Facebook-on fenyegetem meg folyamatosan gúnyolom a fiát,és hogy én ezt hogy képzelem és örüljek ha nem jelent fel.Teljesen lefagytam a döbbenettől.

A legviccesebb az egészben,hogy nincs is Facebook-om !

Az anyja meg az osztályfőnököm meg nem hitte el.Osztálytársaimat elküldte az osztályfőnököm és nem engedte hogy elmondják,hogy nekem tényleg nincs Facebook fiókom.Már körbejárta a hírt az egész iskolában,az összes tanár is kérdezgetett,hogy én miért bántom őt.Anyumat felhívtam és elmondtam neki,hogy mi történt.Azt mondta ha hazaérnek apummal akkor megbeszéljük a dolgot,és a srác anyjával is beszélnek majd.

A srác már nem egyszer csinált ilyet.Egy barátnőmet azért köpte be az osztályfőnökünknek,mert nem küldte el neki a leckét,pedig barátnőm beteg volt akkor.


Megkértem a srácot,hogy ugyan mutassa már meg azokat az üzeneteket amiket ,,én" küldtem neki.Hát ő nem tudja megmutatni mert a telefonján nem lehet Facebook-ozni(egy kis 5 cm-s téglája van)


Ezt hogy tudnánk megoldani ?Mi feljelenthetjük őket ?

+Ez most biztos,hogy rettenetesen furcsa kérdés lesz és bunkónak tartotok majd miatta,de :Lekeverhetek neki egyet ?


14l



2017. febr. 13. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne keverjük le neki .


kérd hogy mutassa meg azokat az üzeneteket

2017. febr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem keverhetsz le neki.

Ha kérdeznek róla tanárok, akárki más a suliban, te higgadtan válaszolj, hogy vagy félreértés, vagy direkt akar veled kiszúrni a fiú, mert neked sincs is fb-od és nem küldtél neki semmit.

Szüleid menjenek be az igazgatóhoz, osztályfőnökhöz és mondják ezt el neki, amit leírtál. Hogy nincs fb-od, hogy már mással is próbált kiszúrni.

2017. febr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Van a suliban info terem, nyugodtan nyissa meg a faszbukját. Utána meg mehettek bíróságra rágalmazásért meg hasonól finomságokért. ;)
2017. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nehogy lekeverj neki mert akkor még nagyobb bajban leszel. Bár amiben most vagy, én ezt nem hívnám bajnak szerintem a kis p.csnek bejöttök ti lányok és ezért csinálja ezt :D

Feljelenteni meg hülyeség, ki is röhögnének egy ilyen miatt.

Le kell szépen ólni a gyerekkel meg az anyjával és meg kell beszélni a dolgokat. Ha ennyire nagy a szája mutassa meg a (nem létező) üzeneteket.

2017. febr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat !Holnap szüleimmel bemegyünk és megvárjuk szépen a srácot meg az anyját és bemegyünk az igazgatóhoz.Onnan meg majd valahogy az infóterembe és szépen megmutatja nekünk azokat a fenyegető üzeneteket.
2017. febr. 13. 14:53
 6/12 anonim ***** válasza:
Mivel nincs facebookod, és ezt a többiek is tudják, ezért te vagy előnyben. Fölösleges szítani az indulatokat erőszakoskodással. Egyszerűen kérd meg a gyerek anyját, hogy olvassa el azokat az (állítólagos) üzeneteket. Nem csak telefonon lehet facebookozni, a suli infótermében is meg lehet nézni, illetve a gyerek otthon is meg tudja mutatni az anyjának. Ha ezt nem teszi meg, és mindig csak hivatkozik valamire, akkor simán csak megrágalmazott.
2017. febr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, majd azt is írd le kérlek, hogy mi lett a történet vége. <3
2017. febr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Végre megoldódott a probléma.Még aznap este felhívtuk az osztályfőnököt és szüleim elmagyarázták neki,hogy amivel a srác vádol,az teljesen hazugság.Megbeszéltük vele,hogy majd reggel behívatja a másik anyukát és szépen megbeszéljük a dolgot.

Be is jöttek reggel,na az anyja egyből elkezdett pampogni,hogy hát én így meg úgy mekkora R**ANC vagyok hogy én fenyegetem a fiát,utána meg ki akarom magam húzni a büntetés alól.Én kedvesen megkérdeztem:

-És kedves anyuka !Maga látta azokat az állítólagos üzeneteket ?

Az anyja:-Hát neeeeeeeem....de én hiszek a fiamnak!

Én:-Szóval kb.alaptalanul vádol ?Úgy r**ancoz le,hogy maga még az üzeneteket sem látta ?Azért vegyen mér vissza kicsit az arcából !

Kb.valahogy így zajlott a párbeszéd.

Utána betuszkoltuk őket az informatika terembe,mert először nem akartak jönni,de végül sikerült.

Az ofőm bekapcsolt egy gépet meg a netet és hagytuk hogy megmutassa az üzeneteket :)

A gyerek:-Háá...áát,erre nem kötelezhetnek !

Ofő:-Dehogynem fiam!Ha már megvádolsz valakit akkor bizonyítsd.

Ezek után a srácnak szinte remegett a keze.

Szépen végignéztük az üzeneteit,a fiókját.Na és mit találtunk ? Semmit XD

Az anyja úgy elszégyellte magát hogy csak na.A srác meg majdnem sírva fakadt.

Kapott egy osztályfőnökit és le volt tudva az egész.

(Bár bocsánatot nem kért :/)

2017. febr. 15. 15:37
 9/12 anonim ***** válasza:
Na így kell elintézni valamit! Büszke vagyok rád!
2017. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó XD
2017. febr. 15. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!