Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tettetek volna a helyemben...

Mit tettetek volna a helyemben? És még én kaptam szaktanárit.

Figyelt kérdés

Péntek reggel álltunk szokásosan a suli aulájában, és sorakoztunk. Valaki arcon dobott egy piszkos/sáros sapkával. A haverom kiröhögött, engem meg felcseszett, ezért eldobtam messzire. Akkor jött az egyik tanárom, és megkérdezte, hogy ki dobta el. Mondtam, hogy én. Megkérdezte, hogy enyém-e, mire egyértelmű volt a válaszom: nem. Ekkor kezdett megalázni. Mondta, hogy ha nem az anyám pénzéből lett véve, akkor mi a francért dobálom, és hasonlók. Én mondtam, hogy engem is megdobtak vele. Erre azt mondta, hogy nem érdekli. Én motyogtam magamban valamit (konkrétan azt, hogy akkor engem sem az amit mond). Ekkor szinte üvöltve: MIT KÉPZELSZ TE MAGADRÓL? Felemelte a kezét, én meg reflexből odakaptam a fejemhez. Kb 50 ember nevetett rajtam. Én már idegesen megkérdeztem, hogy mégis mi a fas_zt csinál - szószerint. Válasz: még egy ilyen, és olyat kapsz, hogy anyádig repülsz. Én meg: Hajrá, de én is visszaütök. Ekkor jött az ügyeletes tanár, és elvitt az igazgatóiba. Elmeséltem, hogy mi történt. Idegesen mentem ki, ordítottam egy nagyot, és belevertem tiszta erőből a falba (aznap már nem is írtam, fájt). Egy szaktanárival "megúsztam". A tanárt meg csak megkérdezték arról, hogy mi történt, semmi más.

Tisztelettudó, rendes embernek tartom magam. Tisztában vagyok azzal, hogy én IS hibáztam, de kétoldalú volt a dolog.

A "kedves" tanárúr elég régimódi. Ami még felhozható (ellene vagy ellenem) az aaz, hogy enyhemdühkezelési problémáim vannak. Komolyan mondtam, ha felpofoz, én is visszaütök, de nem tudnék megállni annyiban. Pedig békés embernek tartom magam nyugalmi állapotban. 16 éves vagyok, szakgimibe járok.

Mi a véleményetek? Szerintetek tényleg én voltam az egyedüli hibás? Tényleg a tiszteletlenségem volt a konfliktus okozója? Nem ócsárlást és tipikus mai fiatalok (például: ezek nem tanulnak tiszteletet, ésatöbbi. DE!!) féle szövegeket várom!



2017. febr. 18. 22:26
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
97%
Korod ellenére sem vagy köteles csendben, eltűrni akármit. Nyilván nem Te kezdted az elején, de ilyenkor már kár akármit is mondani nekik hisz úgy sem hiszik el. Ez így van a rendőrségen is, ott is kár erőlködni mert a rendőr jóformán helyetted dönt...
2017. febr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Mármint hogy én voltam szakembernél

Valóban ez lenne a jó megoldás 9-es, és törekszem is erre, de néha az indulatok túlnyúlnak az akaratomon

2017. febr. 18. 22:57
 13/32 anonim ***** válasza:
96%

A tanár többszörösen hibázott:


- bolhából elefántot csinált (a sapkadobálás azért nem olyan halálos bűn) (mondjuk, ezt a hibát te is elkövetted, mert hagytad magad egy hülye sapka miatt felcukkolni)


- nem látta az előzményeket, de azért lecseszett téged


- ordítozott egy diákkal, kezet emelt rá, és veréssel fenyegette (ilyet egyértelműen nem szabad, tök mindegy, hogy hány éves a gyerek és mit csinált)


De a te viselkedésed is aggasztó. Jól tetted, hogy elmentél szakemberhez a dühkitöréseid miatt. Szerintem mindenképpen kezeltesd vagy találj rá valami módszert, hogy enyhítsd, mert ez tényleg nem normális dolog így.


Szóval igen, mindketten hibáztatok, de itt a tanárnak van nagyobb felelőssége, mert ő van hatalmi helyzetben. Neki kel, hogy "több esze legyen", és kezelje a konfliktust, vagy legalább ne mélyítse el még jobban.

2017. febr. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
18%

Az élet az alá-fölérendeltségről szól, és hisztizhetsz itt, hogy nem hiszel benne... Jó, akkor ne higgy benne. De most jobb, hogy a tanár tovább üvöltözött veled, megalázott, és mindenki rajtad röhögött? Csak annyit kellett volna csinálnod, hogy végighallgatod, hadd üvöltözzön, aztán elment volna, és kész.


Igazából a tipikus mai fiatal vagy, aki mindig csak a kifogásokat keresi, és semmi tisztelet vagy alkalmazokodási képesség nincs benned, meg az itt író válaszolók többségében. Semmi férfiasság nincs bennetek, olyanok vagytok, mint a 10 éves kislányok.


Jah és még valami. A tanárnak semmilyen tiszteletet nem kell megadni egy takony gyerek felé. A tanár egy felnőtt ember, nektek meg még a tojáshéj a seggeteken van. De ettől függetlenül szoktak a tanárok is rendesen bánni a gyerekekkel, de csak azokkal, akik megadják nekik a tiszteletet. Akik ilyeneket pofáznak vissza, amit te, azok mégis mit akarnak? Szóval, onnantól kezdve, hogy visszapofáztál a tanárnak, teljesen mindegy volt, ki dobta el a sapkát, onnantól kezdve teljesen megérdemelted a leordítást, mert fiú létedre úgy viselkedtél, mint egy menstruáló kislány. Mi lesz ebből az országból, ha ilyenek jelentik a jövőt...

2017. febr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom! Nem hiszem el, hogy ilyen emberek élnek köztünk, mint a 14#. :( Ez jól elcseszte az estémet, köszönöm...
2017. febr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
93%
Én sem szeretem, ha a diákok tárgyakat górálnak, de nem fújtam volna így fel a dolgot szerintem. Le szoktam osztani őket, de ahhoz nem kell szaktanári, meg az igazgatóhoz se viszem őket. Bár én nálad sokkal súlyosabb dühkezelési problémával küzdő gyerekeket tanítok, téged elintéztelek volna néhány mondattal úgy, hogy füled-farkad behúzva odébbálltál volna.
2017. febr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem kinőtted az iskolát. Jobb lenne inkább dolgozni menned és estin befejezni.


Tudom, hogy manapság mindenre ráhúzzák, hogy ilyen-olyan problémái vannak gyerekeknek, fiataloknak, sőt felnőtteknek is, pedig egyszerűen önuralmuk, önfegyelmük nincs. Jó üzlet a pszichológusoknak, semmi más.


Érdekes lenne hallani a többi jelenlevőt is.

2017. febr. 21. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

14! Szerinted ha az egyik fél semmibe nézi a másikat, jár tisztelet? Szóval ha szembemennék veled, neked mennék, és lehordanálak, te megköszönnéd, és illedelmesen odébbállnál, igaz? Ugye, hogy nem.

És itt nem feltétlenül az életkorról van szó. Én úgy mentem oda, hogy elmondtam, hogy én voltam, de ő konkrétan meg sem hallgatta. Én tudod mit unok? Az olyan embereket mint te. Akik csak az érem egyik oldalát képesek látni, és csak azt hajtják, hogy "azok a mocskos kölkök". Már miért lehetne egy fiatalabb embernek igaza. Nehogy már egyenlőek legyünk, kortól függetlenül.

2017. febr. 21. 22:13
 19/32 A kérdező kommentje:
16! Hidd el, én kevesebbtől is meghúztam volna magam, nem tudom mi történt. Egyszerűen kihozott a sodromból az igazságtalanság, és a megalázás. Nem ilyen vagyok, csak ha kihozzák belőlem - nagy ritkán :)
2017. febr. 21. 22:20
 20/32 anonim ***** válasza:
95%

Akkor hadd kérdezzek vissza.


Szerinted mit érdemeltél volna te és pontosan miért azt.

Mit érdemelt volna a tanár, és miért pont azt.


Mit érdemelt volna az, aki elkezdte a dobálást, mit az összes szemlélő diák.


És ha még valaki más is hibás szerinted, akkor azokról is írd meg.

2017. febr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!