Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan segíthetnék az osztályt...

Hogyan segíthetnék az osztálytársamon, ha már évek óta alázzák?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok gimnáziumban és ez a srác már általánosban is a szivatások célpontja volt. Én nem oda jártam, de elmondták, hogy rossz volt a szeme, elég béna szemüveget hordott és ezzel piszkálták, volt, hogy pl. szemészeti katalógust raktak az asztalára, vagy az öltözőből ellopták a szemüvegét. Most a srác ugye más környezetben van, de a piszkáló emberek ide is követték és hozták a hírét, ezért a felsősök már tavaly is elég keményen alázták (beszólások, egyszer meg is ütötték, amikor visszaszólt) de amit legutóbb csináltak attól nekem is felfordult a gyomrom: betalálták a wc-ben, elvették tőle a laptopját és azt mondták, hogy addig nem kapja vissza amíg uramnak nem szóltja őket. Ezt felvették telefonnal és feltöltötték egy sulis zárt csoportba. Ami a durva az még az, hogy a tanárok is szinte biztos, hogy látták ezt, mégsem történt semmi, sőt az ofő az egyik órán még poénkodott is rajta, majd elintézte annyival, hogy az ilyen "viccelődés" előfordul, meg amúgy is ki kellene állnia magáért. A tettesek még egy figyelmeztetést sem kaptak.


Ami engem kifejezetten zavar a nyilvánvaló dolgokon kívül, hogy elég az alap arckifejezését megnézni a srácnak na az olyan, hogy szerintem ha a adnának a kezébe egy fegyvert, akkor biztos, hogy vér folyna. Általánosban egyszer kinyitotta az összes csapot ezzel elárasztva az egész földszintet, ami persze kiderült és majdnem kicsapták - talán innen indult a piszkálása, de én inkább azt sejtem, hogy ez már egy reakció lehetett a csesztetésre...

Ezen én tudok-e egy személyben segíteni, amikor mindenki benne van, még a legjámborabbnak tűnő fiúk és lányok is egyformán őt alázzák? Vagy van erre esetleg valami hivatalos szerv, ahol névtelenül tudnám jelenteni a helyzetet? 17/f


2017. márc. 23. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A legjámborabbnak tűnő emberek azért b@$zogatják mert addig se velük foglalkoznak a kötözködők. A feltöltött vidi büntetőjogi kategória. Errefelé próbálkoznék. Oldal,vidi,hozzászólások,tagnévsor lementése majd irány a yard.
2017. márc. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a látszólagos szivatásnak öngyilkosság lehet a vége! Az összes idiótát jól fel kellene pofozni, aztán megalázni, hogy megtudja, ez nem játék! Más emberek életével ostoba szelfizés miatt ilyet nem lehet tenni.

A hülyeség sajnos ragadós, mert a vezérbika parancsol a többi agyatlannak, aki lehet, hogy tele van pénzzel, drága autóval jár, márkás cuccokban, jó nője van, de agya semmi! Az ilyen beleviszi a többit a nyilvános megerőszakolásba is, amit feltettek a netre. EZEK BŰNCSELEKMÉNYEK! Beszélned kellene valamelyik tanárral, illetve szegény srác szüleivel is. Jobb lenne más városba, más iskolába járnia.

2017. márc. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a fiú éles fegyverhez jutna, az összes szivató mehetne a temetőbe. Sok ilyen eset volt már külföldön.
2017. márc. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ezzel az a baj, hogy ők maguk nem állnak ki magukért...


nálunk középsuliban volt 5-6 gyökér akik bepróbálkoztak év elején ugye én nem hagytam magam, de én egyedül voltam (60 kilómmal), ők meg ilyen gyúrósabb fajtából voltak...

mivel én felálltam amikor baxakodtak velem, így engem békén hagytak, de volt jó pár srác akit csesztettek...

én a normálisabb részével jóba voltam az osztálynak, volt egy szerencsétlen beteg gyerek akit öklömnyi alufóliával fejbe dobtak és mivel féltek tőlük ezért visszaadták nekik amivel dobálóztak (általában alufólia, de volt amikor szendvics...)

na a lényeg, hogy 1 ilyen találat után megmondtam, hogy adja ide! óraközepén felálltam odasétáltam a kukához és kidobtam, odajött az egyik ilyen srác: "most kiszeded" én a pofájába röhögtem, hogy "biztosan nem"...ebből volt verekedés suli után...


volt 1-2 srác akiknek beszólogattak és ők nem mertek visszaszólni, ha mégis akkor jobban rájuk szálltak...

na néha ilyen jobban rászállásnál tök véletlen "velük volt dolgom" mivel engem nem basztattak így ezzel tudtam csillapítani a dolgokon, de értük nem szóltam vissza, mert ha ők nem állnak ki magukért én hiába teszem...


a tanárok sem tudtak mit tenni, de nem is nagyon akartak, magukért sem tudtak mind kiállni...


nem védelmezheted állandóan a srácot, meg kellene tanulnia magáért kiállni, lehet kap pár pofont, de inkább az a pár pofon, mint éveken át az alázás!


24F

2017. márc. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha te leszel az osztály "csicskája" (NEM szeretem ezt a szót, de így nevezték őket), akkor nem ér semmit ha kiállsz magadért. Mert ha még igazad is van, mindenki téged fog Cinkelni, vagy tanárnak azt mondják te kezdted a bunyót... Nincs értelme.

Ha a menőbbek között vagy,akkor állj ki mellette! Nekem is volt ilyen osztály társam, de mivel mellé szegődtem ezért nem piszkálták. Engem meg nem mertek piszkálni mert mindig mindenkivel jóba voltam. Nem voltam erős gyerek, de mindenkihez jófej voltam, szóval ha valaki hozzám ért azzal mindig "elbeszélgettek". Te is állj ki mellette. Tanárok nyomorékok. Nem fognak csinálni semmit. Csak te segíthetsz rajta. Vagy ha van még osztálytársad aki ezt rossznak találja akkor szólj nekik is hogy segítsenek.

2017. márc. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
na igen, tökéletes kis miniterrorista lesz az ilyenből a sok elfojtott sérelem miatt. itt csak a botrány oldja meg a dolgot, szal szólj vkinek h legalább kapjon némi visszhangot a cirkusz. szőnyeg alá söpörve a legrosszabb
2017. márc. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én eggyet mondok (13/f) a gyengébbet könnyebb lelökni a szakadék széléről,minthogy inkább a kezét megfogni és visszarántani középre,hogy ne essen le.Ez mindenik iskolában ígyvan,a társadalomban mindig van a leggyengébbik láncszem és vannak a gyávák akik ösztönösen félnek,hogy ez a gyenge megerősödik és erősebb lessz náluk,az az igazán erős aki nem eltapossa a gyengébbet hanem felkarolja,hogy ő is erős lehessen.Amúgy annyi is elég ha annak a "célpontnak" megmutatod,hogy van miért küzdeni van miért próbálkozni és van miért élni meg,hogy lelki támaszt adsz neki nem kell hivatalos szerv szerintem najó nyilván kell hamár nagyon durva a helyzet,hogy már verik brutálisan meg folyton bántalmazzák testileg,de az a legnagyobb segítség hogyha lelki támaszt adsz neki szerintem.
2017. júl. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A megalázott gyerekek felnőttként állnak bosszút, nem is akárhogyan. Jó lenne, ha ezek az iskolai terroristák ezt is látnák, amikor pl. használt papírzsebkendőt nyomnak a torkába. Lehet, hogy felnőttként alapos verés formájában kapja vissza a terrorista. Még sajnálni sem tudom.
2017. júl. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!