Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan segíthetnék az osztályt...

Hogyan segíthetnék az osztálytársamon? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, most legyen csak "X". Na szóval, róla érdemes azt tudni, hogy nagyon-nagyon érzékeny. Egyébként férfiúról van szó. Szüleitől kapott egy gumilabdát még anno 2-3 évesen, amit azóta is nagy becsben tart, a kabalájaként hordozza.

A mai napon egy másik osztályból egy srác elvette tőle a labdát, majd belevágta egy bokorba. Szegény X nem bírta sokáig a keresést, hamar elpityeredett, miközben a másik osztály egyik tagja folyamatosan lökdöste be a bokorba. Megláttam ezt, odamentem, lekevertem neki egy pofont hátulról, majd lefogtam, majd mondtam X-nek, hogy "Gyere most, bosszuld meg ezt az idiótát!"

X levágott neki egy parasztlengőt, de tovább sírt, mert a labdája nem volt meg, ezért a másik osztályból a gyerek odahívta kb. az összes osztálytársát, és együtt körberöhögték a gyereket, majd én felordítottam: "Hagyjátok őt békén! Semmi látnivaló nincsen itt! Oszolj!"

A legtöbben elmentek, de páran még mindig ottmaradtak, majd ők is leléptek.

Hogyan segíthetnék még jobban neki, hogy ne inzultálják folyton?



2016. nov. 17. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Ez elég szerintem. Amikor csak van lehetőséged tedd meg!

Én is ezt csinálnám.

Esetleg, ha vannak visszatérő csesztetők akkor lehet nekik külön szólni, hogy inkább pihenjenek egy kicsik..

2016. nov. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Azta, hány évesek vagytok?

De amúgy helyesen cselekedtél, az iyleneket mindig meg kell védeni, mert rá is szorulnak, de jól is esik neki!

Amikor bajban van, vagy csak érzed hogy cukkolják, legyél ott és vágj vissza nekik X nevében is! :)

23L

2016. nov. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Komolyan mondom olyan stílusban írtad le, hogy egy percig azt hittem, hogy a Toldit olvasom..
2016. nov. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Tanítsd mentális önvédelemre.

Szólj tanároknak, szüleinek.

Védd amíg tudod.

2016. nov. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6%
Elég kamu szagú ez a sztori.
2016. nov. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 szerinted egy ilyen névtelen oldalon, ilyen témával kapcsolatban minek kellene kamuzni?


...

2016. nov. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

5. válaszoló...

Ez egy megtörtént eset, nem tudom mit nem lehet benne elhinni..

Amúgy 14 évesek vagyunk.

2016. nov. 17. 17:41
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
Neki kell a sarkára állni, mert lehet ez még sokkal rosszabb is. Mi lesz ha te nem lesz majd ott? Vagy kiáll magáért vagy nem fognak érte kiállni mások. Ezt mindenkinek meg kell tanulni.
2016. nov. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok, azért tűnik kamunak, mert egyrészt nehezen tudom elképzelni, hogy egy 14 éves fiú 3 éves kora óta magával hordozgat egy gumilabdát, hát még azt, hogy sirni kezd, mert bedobta azt valaki egy bokorba. Max abban az esetben tudnám ezt elhinni róla, ha valami baja lenne, pl. autista, de akkor mit keres a ti iskolátokban?

Másrészt elvileg kb egy osztálynyi gyerek ellen voltatok ti ketten, nekem ne akard már bemagyarázni, hogy két gyerek egymás után veri le az egész osztályt és ők nem is ütnek vissza, meg semmi..Szerintem már akkor, amikor meglátják, hogy te az egyik haverjukat pofozgatod, mindkettőtöket elvernek és akkor nem itt irogatnál.

És a másik, amin kiakadtam, az a parasztlengős jelenet, ha tényleg ilyen szemét osztálytársaitok meg évfolyamtársaitok vannak, nem hiszem, hogy nem árulnak be rögtön valamelyik tanárnak és nincs ennek semmi következménye rátok nézve. Ugyanis van egy kis különbség aközött, hogy valaki belök egy másik gyereket a bokorba, meg aközött, hogy te lefogsz egy személyt, miközben a 3. a lefogottat püföli.

2016. nov. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem beleírni, hogy a többiek szemében valami "balhébetyár" vagyok, aki tud verekedni, illetve benne van minden rosszaságban.

Persze ez koránt sem igaz, utálom ha embertelenül bánnak valakivel.

Gondolom meglepődtek hogy az a srác, aki általában csak rosszalkodik, most kiáll a célpont mellett.

Nagyon kedvük sem lehetett veszekedni.

2016. nov. 18. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!