Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan segíthetnék neki a...

Hogyan segíthetnék neki a beilleszkedésben?

Figyelt kérdés

Idén jött hozzánk egy amerikai srác cserediákként és bár próbál barátkozni, a legtöbben visszautasítják a közeledését. Nem bunkó met nem is nyomulós. Nagyon normális és kedves szóval tényleg nem értem a többieket. Próbál magyarul is beszélni (csak nagyon minimális a tudása), de akkor az osztálytársaim csak kiröhögik.

Beszélgettem vele sokat és mondta, hogy egy kedveli a családot, akinél van és sokat segítenek neki mindenben.

Szintén sokat mesélt a barátnőjéről, az ő családjáról, a helyről ahol lakik, ő szintén érdeklődik irántam. Hallottam ahogy az egyik srác mondta a másiknak, hogy mennyire szánalmas ahogy próbálok vele barátkozni, az a gyerek is úgy idióta ahogy van, mennyire nem kedvelik (pedig nem is beszéltek még vele) stb.


Az a vicc, hogy ez nem is egy rossz iskola egyáltalán, szóval nem az a legalja suli, csak ugyebár ilyen emberek, mint ők mindenhol előforulnak. Nagyon igazságtalannak látom, hogy így viselkednek vele.. Ja igen és még valami. A srác tud deszkázni és meg is mutatta annak a fent említett 2 srácnak és elkezdtek vele kötekedni, hogy ezt meg azt nem is úgy kell csinálni, teljesen béna stb... És 17 éves emberekről beszélünk.


17/L


2016. okt. 7. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Taníts neki mondatokat, amikre még szüksége lehet. Olyanokat, amilyenekkel te elhárítod a bunkókat.
2016. okt. 8. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Iskola után menjetek együtt, ha van rá lehetőség
2016. okt. 8. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem, nálunk a cserediákokra, pláne ha az USA-ból jöttek, úgy repültek rá az emberek, mint kacsa a nokedlire.
2016. okt. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kezdetnek megtaníthatnád őt helyesen magyarul. Illetve a két elmebeteg idegroncs szemét osztálytársadnak megmondhatnád, hogy a gáz kötekedő viselkedésükkel ne járassák le a magyarokat külföldiek előtt.
2016. okt. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ignis Subdialis ***** válasza:

Szegény, jól kifogta. Remélem, hogy az ilyen elmeroggyant primitív viselkedés csak egyedi eset. Az meg sovány vigasz, hogy az ilyen közönséges magatartással valószínűleg még megszívatják magukat az életben.

Nem tudom segítene-e egy-két lényegbevágó beszólás, esetleg retorikai eszköz, amivel a médiában is élnek sokszor, pl. agresszív/ komplexusos/ idegengyűlölő/ náci/ fasiszta jelzők használata rájuk (pl. érdeklődni, hogy milyen csoportban találkoztak ezzel a náci ideológiával, vagy hogy a szüleik a fasizmus hívei? - ez normálisan elhatárolódást szül), vagy pont az ellenkezője, hogy elmondod, hogy milyen pozitív jelzőkkel NEM lehetne őket illetni (hát, sajnálom, hogy az életedben nem találod meg a harmóniát, vagy sajnálom hogy ennyire sok otthon a feszültség, hogy így próbálod levezetni pl.). De lehet, hogy ez csak olaj a tűzre.

Vagy elválasztani egyet-egyet a birkanyájtól és "megadni" neki a személyes tapasztalás lehetőségét, hogy ütközzön össze a két agysejtjében az előítéleteivel. Azt már megállapították a bölcsek, hogy a TÖMEG (csoport) intelligenciahányadosa a legalacsonyabb IQ-jú tag IQ-jával egyenlő.

2016. nov. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nem tudom segítene-e egy-két lényegbevágó beszólás, esetleg retorikai eszköz, amivel a médiában is élnek sokszor, pl. agresszív/ komplexusos/ idegengyűlölő/ náci/ fasiszta jelzők használata rájuk"


Úgy hívják ezt, hogy náci kártya és ez már régen sehol sem működik, inkább csak röhögnek az emberek azon, aki ezzel hozakodik elő.

2016. nov. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!