Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért érzem úgy, hogy senki...

Miért érzem úgy, hogy senki sem szeret engem az osztlyomban? Tehetek ellene valamit?

Figyelt kérdés

Az osztályom 25 fős, és ma (nem először) történt valami:

Fizikán feleltem és egy osztálytáram állandóan frusztrált engem (lehet hogy másoknak a motyogás ökölrázás nem az, de én már őt régóta nem bírom) és a tanár hártakölte őt a sarokba. Ment tovább a felelés, mondjuk úgy, hogy miatta négyest kaptam. Visszaültem a helyemre, az osztálytársam pedig hátul azt motyogta, hogy "Csak kedvesen szurkoltam". Én azt mondtam neki, hogy nem, ez inkább frusztrálás volt, erre négyen az osztályból rákedenek a "Nem is csinált semmit/Nem tehet róla!" dumára. Tudni illik, hogy ennek a bizonyos osztálytársnak van egy betegsége (asperger szindróma, vagy mi az isten) és ÁLLANDÓAN őt védik. Bármikor veszekszek vele mindig az ő pártjára állnak (a tanárok túlnyomó többsége is). Én az a fajta vagyok, aki könnyen elsírja magát, ezért is piszkálnak sokszor. Kb csak 2 ember kedves velem az egész bagázsból. Rettentően elegem van belőlük. És szeretném elkerülni a "hate" kommenteket. Már eleget hallottam a "Nem tehet róla" dumát. Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. márc. 23. 15:05
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyébként a többieket nem értem miért védik állandóan (ahogy az előbbiekben leírtam). Szinte mindig az ő pártjára állnak, máskor meg bántják őt. Ez miért van? A tanárok közül órákon is csak egy szól rá. Ha mi alig beszélünk, beírnak nekünk, ha ő beszél állandóan, ő semmit sem kap. Ebből van a legjobban elegem: a kivételezésből.
2017. márc. 26. 09:35
 12/14 anonim ***** válasza:

Furcsa, amit írtál, mert a tizenévesek épp az ellenkezőjét szokták csinálni annak, amit a te osztálytársaid. Nálunk is volt autista az osztályban, és őt kiközösítették, folyton megalázták és kinevették pont azok miatt, amit írtál, hogy motyogott magában, nem bírt egy helyben megülni és nem vett részt semmilyen közösségi programban. Tök jó, hogy vannak olyan osztályközösségek, ahol ennyire befogadják az autista osztálytársat :)


"Amikor első félévében megjött ez az osztálytárs, akkor azt is mondták, hogy nem szeretnék olyan iskolába küldeni ahol "a fajtája" van, és így jobb neki. Én azt vallom, hogy ha olyan iskolában lenne ami neki való, lehet, hogy az ő állapota rosszabb lenne,de a másik 24 embernek nem lenne több problémája."

Ezzel nem tudok egyetérteni. Egyrészt az alapján, amit írtál, a többi 23 osztálytársnak nincs vele problémájuk, csak neked, hiszen a többiek mindig megvédik őt. Másrészt lehet, hogy most gyerekként még szívatásnak érzed, hogy egy ilyen osztálytársad van, de hosszú távon a te számodra is hasznos lesz, ha megtanulod, hogy az emberek nem egyformák és vannak olyanok, akik másképp gondolkodnak, mint te és másképp kell bánni velük, mint ahogy te elvárod, hogy veled bánjanak.

2017. ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nos, épp tegnap változott egy picit a helyzet: Elkezdett engem "cikizni", hogy én még nem tudok biciklizni, erre visszaszóltam neki. A többiek is elkezdték ezután szidalmazni. Mostanában inkább a tanárok szoktak az ő pártjára állni. Pár ember maradt aki védi őt (úgy általnosan, ha valaki leszólja). Amikor megjött, mindenki kedves volt vele, da aztán tényleg sokat válozott és...megutáltuk. A legrosszabb pedig az, hogy ugye óra közepén motyog és nem tudunk figyelni, vagy ha mondd valamit a tanár nem halljuk.

"...erre négyen az osztályból rákedenek..." Itt le is írtam, hogy összesen négy ember állt a pártjra. Van amikor kevesebben, de négynél többen biztosan nem.

Már megtanultam védekezni ellene (persze szavakban), így ha meg is próbl oltani engem én visszavágok. Senki nem szerethet mindenkit.

2017. ápr. 6. 06:39
 14/14 anonim ***** válasza:

>Miért érzem úgy, hogy senki sem szeret engem az osztlyomban?

-Mert szociálisan ügyetlen vagy, de ez fejleszthető, fogd fel egy remek alkalomként az önfejlesztésre. Személyed elleni támadásnak veszed, hogy "az ő pártjára állnak", pedig ha őt védik, az nem jelenti egyúttal azt, hogy téged támadnak. Megtisztelnek azzal, hogy feltételezik, képes vagy változni.


Tanulj meg nem "veszekedni". A veszekedés kétségbeesett bizonygatása annak, hogy a másik a hülye/rossz/hibás nem én. Ezt ugye senki nem fogja elismerni, és noha elképzelhető, hogy jelen szituációban sikerül a sérült osztálytársat kiközösíteni, de ezzel csak egy olyan háborút nyersz meg, amit el sem kellett volna kezdeni. Keress rá a neten arra, hogy "asszertív kommunikáció". Azzal kezdődik, hogy fogadd el magad, fogadd el a jogodat az önbecsülésre, és akkor a konkrét esetben nem érdekel, hogy felelés közben valaki motyog és az öklét rázza. (Az az ő problémája...)

2017. ápr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!