Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi történt az ifjúsággal?...

Mi történt az ifjúsággal? Borzasztó hogy nem tudnak írni, olvasni! 12/F

Figyelt kérdés

Persze tudnak, de gyötrelmesen! Ha egy tanár megkéri az egyik osztálytársamat, hogy olvasson fel egy szövegrészletet, akkor az olyan nyögve-nyelősen sikerül! A hangsúlyozásról nem is beszélve! Aztán a helyesírás! Minden fiú a ,,felnőtt dolgokkal'' (szerintem leesett) van elfoglalva, manapság egy fiú (rajtam kívül) nem olvas könyveket (nem kötelező a szépirodalom, én se szeretem), hanem a filmek, sorozatok. Én is szeretem a filmeket és a sorozatokat, de ez egyensúlyban van az olvasással. Fogalmazni sem tudnak! Mi ez?! Ha tud szépen felolvasni, jól hangsúlyozni, akkor a nyomorult nem érti, amit olvasott! Ezt nevezik oktatásnak? Beszélni nem tudnak! És én semmit sem tehetek ez ellen! Az is haladás, ha képregényeket (én is szoktam) DE OLVASNAK! Aztán olyan beképzeltek, felfuvalkodottak a nagy bicepszeikre, meg a ragyás, pattanásos fejükre (na jó, az utóbbiról nem igazán tehetnek), hogy észre sem veszik, mennyire s.ghülyék! Próbálnak ,,nagymenő'' stílusban beszólogatni, de nem tudják megfogalmazni, amit akarnak! Alapvető szavakat nem tudnak, szegényes a szókincsük! Én mindig próbálok új szavakat tanulni. Ha pedig megemlítek egy olyan szót, például: absztrakt, pszichoszomatikus, prevenció, stb. akkor én vagyok a tudós, aki mindent tud!

Teljesen ki vagyok bukva! Ti hogy vagytok ezzel? Felnőttek, serdülők, gyerekek válaszát várom!


2017. márc. 31. 18:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem most olyan kommenteket vársz, hogy "Te csinálod jól, így tovább!", de nem, én pont így gondolom.

Kissé sokat képzelsz magadról, kishaver. Próbálj meg alkalmazkodni a társaidhoz, és ne kritizáld őket emiatt. Nem leszel tőle több:)

2017. márc. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Én nem pont így gondolom*

Elnézést, elírtam

2017. márc. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Álljon meg a menet! Nem magamat fényesítem, hanem adtam egy kis gondolkodót mindazoknak, akik elolvassák! Lehet, hogy Te, kedves kommentelő azt gondolod, hogy én egy beképzelt valaki vagyok, de ez nem így van! Elismerem a hibáimat, amiből annyira sok van, hogy kitöltene egy enciklopédiát!
2017. márc. 31. 18:53
 4/24 anonim ***** válasza:
35%

("Borzasztó hogy nem tudnak írni, olvasni!"

Ülj le, egyes. Kötőszó előtt vessző van, te kis zseni, aki azt hiszi magáról, hogy annyira helyesen tud írni.)

Tényleg szomorú, de 12 éves kissrácként nem gyakorikérdéseken kéne fröcsögnöd. Menjél szépen vissza focizni.

2017. márc. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

A mai emberek olyan rosszindulatúak! Nem is értem! Ez a világ megérett a pusztulásra!


,,Más szemében a szálkát, sajátjában a gerendát sem veszi észre!''

2017. márc. 31. 18:56
 6/24 A kérdező kommentje:
Húúú! Tisztelt dr.Ismeretlen Válaszoló! Egyetemi professzor! Tudom, hogy megannyi diplomával büszkélkedhetsz (Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Budapesti Gazdasági Egyetem, Eötvös Loránd Tudományegyetem, stb.). Úgy érzem, hogy nem kell magyarázkodnom egy vesszőhibáért, de mivel szeretném tisztázni ezt a ,,balesetet'', elmondom, hogy mi történhetett: gyorsan gépelek és néha nem érzékeli a számítógép klaviatúrája, hogy hozzáértem. Bocsánat, olyan, de olyan őszintén sajnálom!
2017. márc. 31. 19:01
 7/24 anonim ***** válasza:
78%
Az ironizálást még gyakorolnod kell, kisfiú. Egyébként úgy bírom, hogy mindenki arra hivatkozik, hogy gyorsan gépel, meg sietett. Esetleg át lehetne nézni, mielőtt elküldöd, és rögtön ki tudod szúrni a helyesírási hibákat, Mr. Nyelvtannáci(nak képzeli magát). Egy vesszőhiba nem a világ vége, de ha már pont arról írsz ki kérdést, hogy úristen, a mai fiatalság nem tud helyesen írni, akkor elvárható, hogy magát a kérdést helyesírási hibák nélkül tedd fel.
2017. márc. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
77%

Igen, sajnos sok ilyen van.

Vagy nem tanulnak, vagy egyszerűen nem érdekli őket.

Viszont a te fellengzős, és szonyat irritáló stílusod még rosszabb.

Én is olvasok regényt, képregényt, szinte bármit, és én is ügyelek a magyaromra, de nem játszom az agyamat, hogy egy zseni vagyok, mert nem vagyok.

Fogj vissza az arcodból, mert ez lesz a veszted.

16/L

2017. márc. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
30%
Ja, és a "stb." elött nincsen vessző. A "s a többi" rövidítése, és a felsorolás végén lévő "és/s" elé nem teszünk vesszőt. Második osztályos/alsó tagozatos tananyag. Te sem vagy különb a kortársaidnál, csak játszod az agyad, Pszichomatikus úr. "Érzékcsalódással és a külvilággal való kapcsolat torzulásával jár." Na, ez jellemző rád is. Azt hiszed, olyan okos és különleges vagy, és nem érted, hogy mi miért nem így gondoljuk.
2017. márc. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nagy az arcom? Pfff... Szerintem a kérdésemben semmi arcoskodás nincs! És igen, írok a helyesírási hibákról, amikor a SZAVAKAT nem tudják helyesen leírni, meg hát az ÍRÁSJELKET, de egy hiba nem lényeg!
2017. márc. 31. 19:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!