Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi történt az ifjúsággal?...

Mi történt az ifjúsággal? Borzasztó hogy nem tudnak írni, olvasni! 12/F

Figyelt kérdés

Persze tudnak, de gyötrelmesen! Ha egy tanár megkéri az egyik osztálytársamat, hogy olvasson fel egy szövegrészletet, akkor az olyan nyögve-nyelősen sikerül! A hangsúlyozásról nem is beszélve! Aztán a helyesírás! Minden fiú a ,,felnőtt dolgokkal'' (szerintem leesett) van elfoglalva, manapság egy fiú (rajtam kívül) nem olvas könyveket (nem kötelező a szépirodalom, én se szeretem), hanem a filmek, sorozatok. Én is szeretem a filmeket és a sorozatokat, de ez egyensúlyban van az olvasással. Fogalmazni sem tudnak! Mi ez?! Ha tud szépen felolvasni, jól hangsúlyozni, akkor a nyomorult nem érti, amit olvasott! Ezt nevezik oktatásnak? Beszélni nem tudnak! És én semmit sem tehetek ez ellen! Az is haladás, ha képregényeket (én is szoktam) DE OLVASNAK! Aztán olyan beképzeltek, felfuvalkodottak a nagy bicepszeikre, meg a ragyás, pattanásos fejükre (na jó, az utóbbiról nem igazán tehetnek), hogy észre sem veszik, mennyire s.ghülyék! Próbálnak ,,nagymenő'' stílusban beszólogatni, de nem tudják megfogalmazni, amit akarnak! Alapvető szavakat nem tudnak, szegényes a szókincsük! Én mindig próbálok új szavakat tanulni. Ha pedig megemlítek egy olyan szót, például: absztrakt, pszichoszomatikus, prevenció, stb. akkor én vagyok a tudós, aki mindent tud!

Teljesen ki vagyok bukva! Ti hogy vagytok ezzel? Felnőttek, serdülők, gyerekek válaszát várom!


2017. márc. 31. 18:35
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Az intelligens emberek! Le se tudod írni a pszichoszomatikus szót (aminek a pontos jelentése: lelki tényező hatására kialakult testi rendellenesség, betegség)!
2017. márc. 31. 19:46
 12/24 anonim ***** válasza:
96%

Először is mielőtt valami nagyon speciális gyereknek képzeled magad, nem csak te vagy aki szeret olvasni.

Inkább tartsd magad szerencsésnek.

Tudod, az oktatást könnyű kritizálni, de a diákokat is, csak egy tényezőt kihagytál, a szülőket. A te korodbeliek, általában azt csinálják amit otthon látnak, és ezért nem lehet őket elitélni, teljesen normális.

Még csak 12 vagy, az osztálytársaid még változhatnak, még van hat évetek, az rengeteg idő.

Ja még valami, elég nagy szád van, tudom, hogy csak most kezdtél el kamaszodni, de a cinikuságból és a gúnyból kicsit visszafoghatnál. Hidd el a nagyon pofára lehet esni. Különben sem kell minden hozzászóláson felháborodni, néha tovább lehet sétálni (én ezt a nehezebb módon tanultam meg, és hidd el a nyelvem alaposan fel volt vágva tinédzser koromban).

20/L

2017. márc. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
41%
Nincs nagy arcod? Ugye te is érzed, hogy ez nem teljesen igaz? Semmi gond nincs vele, sőt, nagyon jó dolog, hogy helyesen tudsz írni (az írásjeleket leszámítva, ugye), de ha egy 12 éves gyerek olyan szavakat használ a mindennapokban, hogy "absztrakt", "pszichoszomatikus", "prevenció". az igen is arcoskodás meg sznobizmus. Szép dolog, ha tudod ezeknek a szavaknak a jelentését, de ezt nem kell hangoztatnod is, ahogy csak tudod. Tudod, a h ülye okoskodik, az okos csak hülyéskedik.
2017. márc. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Kedves tizenkettedik válaszoló! Úgy válaszolgatsz, mintha érett felnőtt lennél, de a korod nem jelenti, hogy szellemileg és felnőtté cseperedtél... Nagyon sok ismerősöm, akik húsz-huszonegy évesek, úgy gondolják, hogy már harminc-negyven évesek. Be kell látnod, hogy ez nem így van! Én, személy szerint, húsz éves tiniként nem merném kijelenteni, hogy felnőtt férfi (a Te esetedben nő) lennék.
2017. márc. 31. 19:53
 15/24 A kérdező kommentje:

Javítás: szellemileg IS felnőtté cseperedtél

Őszintén sajnálom!

2017. márc. 31. 19:55
 16/24 anonim ***** válasza:
52%

Cool it, kid!

1. 8 évvel vagyok idősebb, mint te

2. 16 éves korom óta dolgozom

3. Van saját lakásom

4. Már rendelkezek egy diplomával (korán mentem iskolába)

5. Jövőre lesz az esküvőm

6. Azt hiszem kicsit éretebb vagyok mint te

12-es válaszoló

2017. márc. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
A mostani öregek sem tudnak. Minden maradt a régi.
2017. márc. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
69%

>20 éves tini


lel

2017. márc. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
61%

Jól használod a Wikipédiát, ügyes vagy! :D

Tudod a szavakat, és a jelentésüket, de értelmezni nem tudsz.

Ha te nem látod az írásodról sugárzó önteltségedet, komoly bajok vannak.

16/L

2017. márc. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Kedvenc trollkérdésem az oldalon.
2017. márc. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!