Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha a tanár nem...

Mit tegyek ha a tanár nem akarja megadni a jobb jegyet?

Figyelt kérdés

8. osztályos tanuló vagyok, és csak egyetlen egy tantárgyból állok négyesre. Ettől az egy jegytől függ a Vuk-diplomám, mivel nyolc éven keresztül színötös tanuló voltam, de a tanár nem akarja megadni nekem az ötöst. Mikor megkérdeztem, hogy javíthatok-e azt felelte, hogy igen, de semmi fèleképp ne gondoljak arra, hogy megadja az ötöst. Ami leginkább dühít az az, hogy azt mondta, hogy az én tudásom nem elég a Vuk-diplomához. Pedig nem szeretnék egósnak tűnni, de szerintem igenis megérdemelnèm. Valamiért úgy érzem, hogy azért szeretné elvenni tőlem a Vuk-diplomát, mert a fia egy osztályba jár velem, és ő is úgy àll mint én. Neki még több tantárgy is van amiből négyesre áll, de neki több mint valószínű, hogy megadják az ötöst, mert az apján kívül kb. mindegyik tanár rendes. Azt gondolom, hogy így próbálja a fiát okosabbnak mutatni mint engem. Mert igazából evvel a fiúval mindig is utáltuk egymást.

Egyébként ez a tanár folyamatosan szidja az osztályom, a lányokat lekövérezi, lehülyéz minket, magát és a gyerekét pedig okosnak titulálja.

Azt szeretném tehát kérdezni, erre mi lenne a megoldás? Úgy érzem, én már sokat azon kívül, hogy az utolsó dolgozatomat megpróbálom ötösre megírni nem tudok mást tenni, csakis az maradt, hogy a szüleimnek kell beszélniük az osztályfőnökömmel, majd a tanárral.

Mert tényleg, nyolc éven keresztül folyamatosan tanultam, és ez az egy tanár miatt ne legyek Vuk-diplomás? Úgy gondolom, úgysem fogom soha többet keresi sem őt, sem a családját, legalább jó akaratból megadhatná nekem az ötöst, hisz minden évben ha van ilyen tanuló mint én, felemelik neki az osztályzatot. Nagyon félek, és úgy gondolom, örök életre sikerült megutáltatnia velem ez a tanár a matematikát, pedig mielőtt nem ő tanította ezt a tantárgyat, matematikai középiskolâban szerettem volna továbbtanulni.



#jegy #tanár #matematika #iskola #Vuk-diploma #jegyemelés
2017. máj. 7. 17:14
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Szóval akkor az jó döntès ha a szüleim bemennek az iskolámba? És mit kellene pontosan mondani, és milyen hangnemben?
2017. máj. 7. 17:40
 12/34 anonim ***** válasza:
90%

Amikor valaki azért 5-s mindig, mert "megadják", hiszen eddig is az volt, meg a többi is 5-ös, akkor nem a valós tudást osztályozzák.

Nem tudom, mi az a VUK diploma, mi az előnye.

Ha 4-esre vagy képes, mire föl várod el a jobb jegyet?

2017. máj. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

A Vuk-diplomát azok kapnak, akiknek mindig is ötös volt a magaviseletük, 6.-tól kezdve színkitűnő tanulók voltak és községi versenyen helyezést értek el legalább 1 tantárgyból.

Azért nem értem, hogy ez a tanár miért nem akarja megadni, mert eddig mindig megadtàk azoknak akik ilyen helyzetben voltak.

2017. máj. 7. 17:45
 14/34 A kérdező kommentje:
A Vuk-diplomával több esélyed van bejutni középiskolákba.
2017. máj. 7. 17:46
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem értesz ezen? Azt akarja, hogy az ő fia legyen az egyetlen, aki megkapja.

Különben, ha valóban jók a képességeid, akkor nem számít, hogy hányast kapsz, enélkül is boldogulni fogsz az életben. Én sem haltam bele, hogy végül lett egy négyesem.

2017. máj. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Értem, csak igazsàgtalanságnak érzem, hogy nekem nem lehet úgy mint a többi diáknak.
2017. máj. 7. 17:56
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom. De ettől csak durvább dolgok fognak érni még.

Jól értem, hogy ezek szerint a felvételi akkor máshogy van ott és még nincs meg, hogy hová vettek fel?

2017. máj. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Mi majd csak júniusban kiséretségizünk 7 tantárgyból, és júliusban tudjuk meg, hogy hova is vettek fel minket. Kicsit más a rendszer mint Magyarországon.
2017. máj. 7. 18:01
 19/34 anonim ***** válasza:

Á, értem. Akkor most ne ezen aggódj, inkább arra készülj!

Ha jól megírod, még így is nagyon jó helyre kerülhetsz be!

2017. máj. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Nyolcadik év végi bizonyítvány Magyarországon nem számít bele a továbbtanulásba (csak ne bukj semmiből). A középiskolai felvételik már eldőltek. Nem értem minek görcsölsz a VUK diplomán. Ha csak négyesre állsz matekból fogadd el, nem dől össze a világ. A helyedben nem küldeném be a szüleimet a suliba. Gondolj a testvéreidre. 4,9es átlaggal ugyanúgy felvesznek/felvettek középsuliba mint kitűnő bizivel. Sajnos vannak jó és rossz tanárok. Te szerencsés vagy, hogy csak egy rossz tanárod van.
2017. máj. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!