Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha a tanár nem...

Mit tegyek ha a tanár nem akarja megadni a jobb jegyet?

Figyelt kérdés

8. osztályos tanuló vagyok, és csak egyetlen egy tantárgyból állok négyesre. Ettől az egy jegytől függ a Vuk-diplomám, mivel nyolc éven keresztül színötös tanuló voltam, de a tanár nem akarja megadni nekem az ötöst. Mikor megkérdeztem, hogy javíthatok-e azt felelte, hogy igen, de semmi fèleképp ne gondoljak arra, hogy megadja az ötöst. Ami leginkább dühít az az, hogy azt mondta, hogy az én tudásom nem elég a Vuk-diplomához. Pedig nem szeretnék egósnak tűnni, de szerintem igenis megérdemelnèm. Valamiért úgy érzem, hogy azért szeretné elvenni tőlem a Vuk-diplomát, mert a fia egy osztályba jár velem, és ő is úgy àll mint én. Neki még több tantárgy is van amiből négyesre áll, de neki több mint valószínű, hogy megadják az ötöst, mert az apján kívül kb. mindegyik tanár rendes. Azt gondolom, hogy így próbálja a fiát okosabbnak mutatni mint engem. Mert igazából evvel a fiúval mindig is utáltuk egymást.

Egyébként ez a tanár folyamatosan szidja az osztályom, a lányokat lekövérezi, lehülyéz minket, magát és a gyerekét pedig okosnak titulálja.

Azt szeretném tehát kérdezni, erre mi lenne a megoldás? Úgy érzem, én már sokat azon kívül, hogy az utolsó dolgozatomat megpróbálom ötösre megírni nem tudok mást tenni, csakis az maradt, hogy a szüleimnek kell beszélniük az osztályfőnökömmel, majd a tanárral.

Mert tényleg, nyolc éven keresztül folyamatosan tanultam, és ez az egy tanár miatt ne legyek Vuk-diplomás? Úgy gondolom, úgysem fogom soha többet keresi sem őt, sem a családját, legalább jó akaratból megadhatná nekem az ötöst, hisz minden évben ha van ilyen tanuló mint én, felemelik neki az osztályzatot. Nagyon félek, és úgy gondolom, örök életre sikerült megutáltatnia velem ez a tanár a matematikát, pedig mielőtt nem ő tanította ezt a tantárgyat, matematikai középiskolâban szerettem volna továbbtanulni.



#jegy #tanár #matematika #iskola #Vuk-diploma #jegyemelés
2017. máj. 7. 17:14
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Az általad javasolt megoldás is kétséges, mivel kell hozzá az igazgató, aki pedig a kérdező szerint magyarellenes.

Nem is értem én ezt az egész iskolát, a tanár fia meg a kérdező is négyesre állnak, akkor eleve hogy kaphatnának ötöst? Fura. Nálunk aki négyesre áll, az négyest kap. 4,75-től lehetett ötösre javításról beszélni.

2017. máj. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Időpont ma 16:43

Nem zavar, hogy a kérdező nem Magyarországon tanul?

2017. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:

#31 Valószínűnek tartom hogy az igazgatónak ebbe nem lehet nagyon beleszólása, éppen azért mert lehet egy rasszista tetű, és ezzel gondolom jogot sértene. Nem hiszem hogy választási lehetősége lenne, max nála kell benyújtani egy kérvényt amit továbbítania kell az illetékes szervnek. Nem hiszem hogy ez problémát okozna.


#32 Tudnám szépen és taglaltan elmagyarázni a kontextus fogalmát, de valószínűleg rajtad az se segítene. Amit legszivesebben mondanék az meg fennakadna a trágárságszűrőn.

Szóval csak annyit mondanék, ami reményeim szerint eljut a tudatodig és rájössz hogy két sorban két olyan egetverő baromságot tudtál írni amilyet csak jelen esetben lehetett.

Előszöris, ha kommentre válaszolsz SZÁMMAL hivatkozol rá és NEM IDŐPONTTAL. Az a "ma 16:43", holnap "tegnap 16:43" lesz és holnapután "tegnapelőtt 16:43", később pedig "05-09 16:43". Remélem eddig tiszta.

Másodszor, ha tudsz olvasni (és feltételezem igen) akkor észrevehetted volna hogy a kommentet a "továbbá" szóval kezdtem, ami feltételez valami előzményt. A nehézfelfogásúaknak megjegyezném hogy a felhasználónevem is olvasható a kommentjeim előtt, így könnyen megkereshető az előző hozzászólásom. Ha egy kicsit megnézed akkor éppen az általad lereagált komment felett van, és abban a kommentben megadtam az Oktatási Jogok Bizottságának Hivatalának honlapját. Ez a magyar szervezet valószínűsíthetően segít a határon túli magyaroknak is. A vizsga hivatalos megnevezése pedig az információ igénylés/nyújtás folyamatában lehet hasznos, mivel ha mindkét fél ugyanazon terminológiát használja elkerülhető a félreértés.

Amennyiben ez számodra a legkissebb mértékben is felfogható volt akkor arra kérlek ne járasd le magad jobban, ha nem jutott el az agyadig akkor kommentelj hogy hülye vagyok és örülj hogy ismét találtál valakit az interneten akinél okosabbnak hiszed magad.

2017. máj. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
Anyukám tegnap elment az iskolába, mivel nemrég írtunk egy tesztet, ami alapján a suli pszichológusa megtudta állapítani, hogy milyen középiskolában kellene továbbtanulnunk. Miután beszélt a pszichológussal megkérdezte tőle, hogy mit is kellene tenni a matekkal. Azt mondta, hogy ne aggódjuk túl, mivel valószínűleg évvégén mikor összegyűlnek a tanárok megbeszélésre, felemeltetik a jegyemet, hogy meglegyen a Vuk-diplomám.
2017. máj. 11. 06:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!