Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Utálok Szóban Felelni! Megoldá...

Utálok Szóban Felelni! Megoldás? (Több lent)

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy itthon megtanulom rendesen az anyagot, többször is felmondom itthon anyunak. De ha a tanár felszólít, akkor ideges leszek, megfájdul a fejem, izzadni kezd a tenyerem, lesápadok, és egyszerűen képtelen vagyok felelni. Az osztályunkban 19 fő hallgat engem, és bármit rosszul mondok egyből kinevetnek. Próbáltam már beszélni a tanárral, de nem ad lehetőséget arra hogy esetleg neki feleljek és ne az osztály előtt, mivel hogy szóban, közösség előtt is produkálnom kell. Amivel igazából egyet értek, de egyszerűen nem megy! Itt van év vége és a 2-esért küzdök. Valami tanács a félelem leküzdéséhez?

2017. jún. 7. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Anyukád szerintem a legkevésbé alkalmas arra, hogy tesztelje a tudásod. Nem szégyen olyantól segítséget kérni, aki jobban otthon van a témában, pl. egy jobb átlagú osztálytárstól. Közösen sokkal jobban megy a tanulás, és kapcsolatépítésnek sem utolsó szempont, hogy feleléskor ne azon parázz, hogy kinevetnek-e.
2017. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én mindig azt csináltam,hogy ilyenkor úgy válaszoltam,vagy olvastam fel,olyan hangsúllyal mintha kisgyereknek mondanék mesét.

ez főleg felolvasáskor jött ki nagyon jól és sikító nevetésre ingerelte mindig az osztályt.

2017. jún. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Kérd meg hogy felelj írásban. Én is úgy szeretek mert én is kissé lámpalázas vagyok.

Ha meg nem lehet....akkor nem tudom. Nem voltam még ilyen helyzetben. De ha csak idegeskedsz attól tuti rosszabb lesz. Nyugodj meg és koncentrálj arra amit csinálsz. Amúgy se azzal kell foglalkozni 5ös szerzés közben hogy a többieknek mi a véleménye rólad. Ha majd ők felelnek, te röhögöd ki őket, na :D

2017. jún. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Holnap meglátjuk mi sül ki belőle. Próbálom megfogadni az értelmes tanácsokat :)
2017. jún. 8. 21:28
 5/7 anonim ***** válasza:
A feleles arra jo gyakorlas hoy majd 15 ev mulva ne jojj zavarba ha idegen emberek elott kell beszelned... en is kerultem a felelest. Irasban feletem altalaban. Ma meg vert izzadtam hogy nem tudok kulonosebben beszelni enberek elott. Meg lehet figyelni mennyire laza az az ember felnott koraban aki fiatalon letudta ezeket a gyakorlasokat (mert ott most az eletre gyakorolsz)... persze ha tudod es leszarod max kesobb fogsz izzadni... ami sokkal xarabb
2017. jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én attol tartok, hogy begyakorlom, megtanulom rendesen az anyagot, es amikor arra kerul a sor hogy felallok es ranezek a tanarra mondvan hogy belekezdek, akkor hirtelen megakadok es le sokkolok.
2017. jún. 8. 21:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyen helyzetben vagyok. Nekem többnyire engedték, hogy írásban feleljek, de néha nem úszhattam meg és olyankor nagyon leizzadtam, tiszta ideglettem a végére, de mindig arra gondoltam, hogy úgyis túl leszek rajta, már csak percek kérdése.
2017. jún. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!