Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akik még középiskolások és...

Akik még középiskolások és akik már végeztek a középiskolával, közösségi szolgálat terén mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

jövőre érettségizem, szeretném nyáron letudni ezt a baromságot, csak nem tudom hol.

Ez a negyedik iskolám, és ahány helyen voltam, mindenhol csak hülyeségeket mondtak a tanárok erről, de leginkább semmit se.

Hol lehet ezt megcsinálni? Hogyan menjek egy bármilyen pecsétes papírt kiállítani képes helyre, hogy én ott ingyen szeretnék dolgozni?

Már több mint egy éve eltartom magamat, de egyetlen munkaadót se tudok elképzelni aki így alkalmazna diákot hogy nem fizeti ki. Meg is b#@#ná szerintem az adóhatóság, ha fizetés nélkül, pecsétért cserébe dolgoztatna diákokat. Még akkor is ha külön én kérném hogy ne fizessen ki, hanem közösségi szolgálat néven dolgozhassak.

Itt van pontosan leírva, hogy miről is van szó, bár ez egy kiragadott példa egy sulinak a honlapjáról. Én nem ide járok, szóval néhány dologban nem tudnának segíteni, mondjuk nem tudnának ajánlani nekem semmit se, és nem is őket kéne megkérnem a kapcsolatfelvételekre.


[link]


Idézem : "A köznevelési közösségi szolgálat keretei között folytatható tevékenységek területei:

a) egészségügyi,

b) szociális és jótékonysági,

c) oktatási,

d) kulturális és közösségi,

e) környezet- és természetvédelemi,

f) polgári és katasztrófavédelmi

g) közös sport- és szabadidős tevékenység óvodáskorú, sajátos nevelési igényű gyermekekkel, idős emberekkel,

h) az egyes rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szerveknél bűn- és baleset-megelőzési területen folytatható tevékenység.


Mekkora f#ä#ság ez?

Képzeljetek már el egy kórházat, ahova bemegyek, és a recepción kérdezem a recepcióst hogy "Jó napot, meg tetszik tudni mondani hogy közösségi szolgálatot tudok e ebben a kórházban vállalni? Nincs még érettségim se, max takarítónak lennék jó, amiből valószínűleg már van önöknél is, de szívesen dolgoznék"


Vagy nézne rám bambán hogy mit akar ez a hülyegyerek, vagy körberöhögne.


Ha jól tudom csak napi 3 órát tudnak leigazolni "törvényesen". Aki túl van már ezen az nem tudja hogyan lehet ezt kijátszani?


Mert nekem magamat kell eltartanom, baromira nincsen időm arra hogy napi 3 órát elcsesszek egy napból ingyen, és mindezt 19 napon keresztül csináljam, mert "ez a törvény". Rengeteg diákról hallottam már aki "ledumálta itt ott" és egy órát nem dolgozott. Hol lehet rugalmas helyeket találni, ahol nem gyökérkednek, hanem hagyják hogy mondjuk 7-8 nap alatt ledolgozzam ezt a hülyeséget?

Mert én végigdolgozok egyhuzamban 7-8 órát, nem egyszer dolgozta, (természetesen pénzért) 12 órát is, de annak nincs értelme hogy elmegyek valahova 3 órát elcseszni, és aznap se dolgozni nem tudok már, se semmi értelmeset csinálni, mert mondjuk oda vissza úttal elment a napom. Erre több mint fél hónapot nem cseszek el.


Valaki tud valamit? a tanárok ez ügyben hülyék. (mert mégis ki a franc dolga lenne mindezt tudni?)



2017. jún. 30. 23:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Én lecsaltam az egészet.
2017. jún. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hogyan? Ha nagyon top secret akkor priviben is megírhatnád
2017. jún. 30. 23:36
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Elmentem könyvtárba ahol a könyvtáros 2 nap után leírta az 50 órát nekem.
2017. jún. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mert én átmennék egy random Marika nénihez is felkapálni a veteményesét, vagy bármi, de ő nem tud lepecsételni nekem semmit se.
2017. jún. 30. 23:38
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a környéken van egy Szabó Ervin, megnézem ott mit mondanak.
2017. jún. 30. 23:39
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi szerződést kötöttünk az önkormányzattal és onnan küldtek a könyvtárba.
2017. jún. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én idős vagyok már ehhez(értsd, nekünk ilyet nem kellett), de a felsorolt terültek pont olyanok, hogy végzettséghez, szaktudáshoz kötöttek, hacsak nem a rejtélyes kulturális és közösségi címke lesz az, amit te is tudsz űzni... ha nem akarsz ingyen takarítani egy kórházban, persze.


Azért nem adnak pecsétet ha összetereled a helyi óvodásokat, aztán levetíted nekik a Sátántangót, közben meg felolvasod a Wikipédia filmtörténeti szócikkét?

2017. jún. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt írom le, amit tudok. Arról, hogy hova tudsz menni, nem tudok nyilatkozni, én az óvodába mentem be és kérdeztem meg, hogy lehet-e közösségi szolgálatot végezni.

Ha lehet, és azzal az intézménnyel nincs az iskoládnak szerződése, neked kell megkötnöd, mint ahogy az velem is megtörtént. Jobbik esetben megtalálod a szerződéses intézmények listáját az iskolád honlapján, rosszabbik esetben neked kell érdeklődnöd a titkárságon pl, ott valószínűleg jobban fogják tudni, mint a tanárok. Ezt viszont már nem tudod a nyáron megtenni, max. augusztusban, bár ebben nem vagyok biztos.

Ezen kívül kell lennie egy közösségi szolgálati naplódnak is, amin fel kell jegyezned, hogy mikor hány órát voltál, mit csináltál, stb., valamint ezen igazolja az intézmény, hogy ott voltál. De valószínűleg emiatt is a titkárságon (nálunk mondjuk osztályfőnöknél) kellett volna érdeklődnöd.


A napi 3, heti 12 órát simán ki lehet játszani, én 2 hét alatt ledolgoztam 41 órát, megbeszéltük, hogy későbbre írom be, szétosztom. Télen megcsináltam 9-et, és kész is, pedig még csak most megyek nyelvi előkészítőből 9. osztályba.

Ja, és csak hogy még többet kelljen szarozni vele, miután megvan az 50 óra, írni kell egy A/4-es fogalmazást, amiről még semmit nem tudok, nem írtam még meg. Gondolom, a szokásos hülyeségek, merre jártál, mit tapasztaltál, mit tanultál, meg nem tudom. Hazugság az egész.

2017. jún. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8. Pontosan, egy 250 szavas élménybeszámoló.
2017. jún. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Jah, de csak az utolsó 3 mondat szól arról, amit gondolok, a többi a folyamat. :D
2017. jún. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!